Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítottátok meg a...

Hogyan tanítottátok meg a Picit, hogy ne dobálja az ételt, amikor egyedül kézzel próbál enni?

Figyelt kérdés
Nálunk rendszeres probléma, hogy egy darabig eszik, ami meg nem tetszik neki, azt fogja és ledobja a földre. Én meg lassan felrobbanok ettől, hogy minden kajálás után ételdarabkákat szedegetek fel mindenhonnan az etetőszék környékéről. Mit tudok tenni, hogy ne a földön landoljon a fél uzsonnája?
2010. szept. 14. 17:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2010. szept. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azért dobálózik, mert már nem olyan éhes "ráér" szórakozni. Mond meg neki, hogy, "oké...jól lakott és állítsd fel az asztaltól.
2010. szept. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Pontosan ezt kell csinálni.Az első dobás után felállílati,és elküldeni az asztaltól,hogy kész vagy.Majd eszik,ha éhes.
2010. szept. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi idős.A lányom 1,5 évesen csinálta ezt először a kisasztalánál.Következetesen megkértem ne tegyen,rászóltam.Ha továbcsinálta felvetettem vele.Egy idő után rájött nem érdemes mert neki kell összeszedni,feltörölni(a maga módján)és nem tette többet.
2010. szept. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor te mit csinálsz? Rászólsz? Elmondod, hogy nem szabad, mert elveszed tőle a kaját? Vetted már el és fejeztétek már be emiatt az evést?
2010. szept. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Uh, az én 2 évesem is ezt csinálta. Ma volt az első napunk a bölcsibe, ott is ezt csinálta reggelinél,meg kiborította a szomszédja vizét, úgy égett a fejem.

Ráadásul ha rászólok akkor hozzám vágja a tányért is és a képembe röhög. :(

2010. szept. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nem csinálta, hanem csinálja
2010. szept. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
11 hónapos. Ma fogtam, kivettem az etetőszékből és betettem az ágyába. Ott üvöltött egy sort, majd amikor kivettem, rendesen evett tovább még tök sokat. Nem tehetem meg, hogy befejezzük a kaját, mert így is vasággyal együtt nem nyom 8 kilót. :(
2010. szept. 14. 18:12
 9/13 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem, hogy mit csinálsz. Ő még nagyon pici. Elég, ha elmondod neki, hogy nem szabad.

A fiam 20 hónapos és úgyahogy mostanra eszik rendesen.

Ne aggódj, türelem, türelem.

2010. szept. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Többnyire birka türelmem van, de ez mindig kihoz a sodromból. Nem szeretem, ha kupi van, de hogy 5-ször porszívózzak egy nap, az már kicsit sok....
2010. szept. 14. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!