Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítottátok meg 2,5...

Hogyan tanítottátok meg 2,5 évest egyedül öltözni és vetkőzni?

Figyelt kérdés
pár hónap múlva oviba megy és én úgy látom nem nagyon produkáljuk jol magunkat ezen a téren.Van amit levesz magáról de öltözni nem nagyon akar.ott pedig nem öltöztetik őt.hogyan ösztönözzem,egyáltalán tud már egy 2,5 éves egyedül öltözni,vetkőzni?
2011. júl. 24. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
A fiam 2 éves lesz lassan, már a zoknit, nadrágot felhúzza. Pár hete kezdte teljesen magától. Levenni meg már mindent levesz hónapok óta.
2011. júl. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tanítani nem igazán tudod, a kislányom egyedül próbálkozik minden nap, több-kevesebb sikerrel teljesen felöltözik, de valami biztosan fordítva kerül rá, na olyankor próbálnám mutatni neki, hogy mit nem csinál jól, de nem hagyja, ő egyedül szeret rájönni dolgokra, megfigyel, aztán próbálkozik addig, amíg sikerül. Próbáld kirakni neki a kedvenc ruhadarabjait, és hagyd egyedül öltözni, esetleg lassan te is öltözz fel mellette.
2011. júl. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem tanítottam. Ha akart, akkor próbálkozott, ha nem akkor öltöztettem. Az oviban magától megtanult, mert rá volt szorulva. Aztán egyszercsak itthon láttam, hogy egyedül öltözik. :D
2011. júl. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Foylamatosan tanulja, de mág szerintem korai (2 hónap múlva lesz 2,5 éves)

ezért sem tartom jó dolognak, hogy 2,5 évesen oviba menjenek

2011. júl. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szerintem oviban segítenek nekik, más gyerek se öltözik teljesen egyedül 2,5 évesen (gondolj csak bele, cipőkötés, téli hétrét ruha, anorák, cipzár, gomb, patent...)
2011. júl. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az oviban segítenek ha valami nem megy és nem csak az óvónők hanem a nagyobb gyerekek is (már ha vegyes csoportba megy)


amúgy meg játékosan próbálgassátok először a könnyebb darabokat pl póló alsó zokni mindig dicsérd meg jól ha sikerül neki kicsit segíts neki közben úgy h mondod neki mit tegyen

de ha nem megy semmi baj nincs minden gyereknek máshogy fejlődik a finom és nagy motoros mozgása ezért is van olyan baba akinek nem megy csak később ha azt látod h ügyesen fogja a ceruzás és tud nagyon apró dolgokat is ügyesen felvenni akkor valszeg nem lesz nehéz neki a öltözés sem

2011. júl. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.játékosan próbálgatjuk,de úgy látom még nem érdekli,és ami nem erdekli azt ő nem is csinálja.nem most megy oviba,pár hónap múlva,de addigra azért legalább az alap dolgokat tudja.köszönöm a válaszokat.
2011. júl. 24. 15:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én gyerkőcöm állati lusta, de miközben én öltöztettem egy-két mozdulatot kértem tőle és kiderítettem, hogy mi az amit valójában egyedül is meg tudna csinálni és abban egyszerűen nem segítek.

Pl átbújtatom a pólót a nyakán, de a kezeit nem dugom be. Ha makacskodik, akkor úgy marad :) Egy idő után bedugja...


Nadrág, alsónaci levétel megy, a pisilés miatt ezt kénytelen volt hamar megtanulni, felhúzáshoz még segítséget igényel. Zoknit is le tudja venni, felvenni nem. Cipő fel-le megy. Kardigán, kabát csak le megy, fel egyáltalán nem.

2011. júl. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az oviban segítenek, legalábbis nálunk!

A bugyit, nadrágot tudja felhúzni, lehúzni pisiléskor, de egy teljes ruhatár cserét még nem kell tudnia egyedül végrehajtania. Ebbe a cipőfűző megkötése is beletartozik, az is ráér még neki:)

2011. júl. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi,remélem itt is segítenek neki majd.
2011. júl. 24. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!