Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítottátok meg a...

Hogyan tanítottátok meg a babátokat egyedül elaludni? A sírni hagyom módszeren kívül, kinek hogy sikerült?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A sírni hagyás nagyon tág fogalom, de szerintem mindenképp sírni fog. Én úgy csináltam, hogy úgy próbáltam megnyugtatni, hoyg nem vettem ki. Bizony először nagyon hosszú idő volt,. de kitartottam, és mindig egyre rövidebb ideig tartott. Most már van amikor leteszem, és már alszik is. Rosszabb napokon hisztériázik, de kitartó vagyok, simizem, susogok, de nem veszem ki.

Ja és alvásban szigorú vagyok: csak a kiságyban. Így ha beteszem tudja h mi következik. Most 4 hónapos. Remélem, tudtam segíteni.

2009. nov. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Az enyém igazán most kezdte el a nemalvást.Ezért gyalog megyünk a boltba,kimegyünk du-n az udvarra hogy jól lefáradjon.Ilyenkor beteszem a helyére,kap tápot,cumit,alvós párnát és evés után vagy beájul rögtön vagy dumál még magának 20-30 percet és alszik.Csak akkor hozom ki,ha tényleg nagyon sír,mert tudom még nem álmos ahhoz,hogy aludjon.Ilyenkor még játszani kell vele.Sokszor az apját hiányolja és azért nem alszik.22 hós.Az nekem bevált,hogy külön ágyban vagy együtt alvásnál altatás közben nem szólok hozzá.Simogatom,odaadom a cumiját stb,de nem szólok semmit.
2009. nov. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mekkora babáról beszélünk és kinek mit jelent az egyedül alvás. Olyat még nem csináltam, hogy nyitott szemmel leteszem és otthagyom és egyedül aludjon el. Viszont olyat igen, hogy nyitott szemmel leteszem, redőny lehúz, félhomály, betakarás, cumi szájába, simogatom a hátát, buksiját és szépen lecsukódik a szeme. Ekkor hagyom ott. Így vagy már alszik, vagy félálomban van. Nekem ez már az egyedül alvás kategória :). Néha (főleg, ha már túl fáradt) ilyenkor sírás van és fészkelődik nagyon. Ekkor csitteget/susogok, vagy ha muszáj énekelek neki. De ha nem várok túl sokat és fáradt, álmos de még nem túlzottan, akkor simán elalszik így.
2009. nov. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

7 hónapos, és kézben alszik el. ! hónapos korában volt pár hét, hogy este betettem a kiságyba, fogta a kezem és elaludt, ez nagyon jó volt. De aztán elkezdődtek a fogproblémák, és megint csak kézben aludt. Szeretem így altatni, nincs is gond vele, de már nagyon nehéz, fáj a derekam.

Ráadásul 1 hete tanult meg felállni a kiságyban, így ha berakom úgy hogy még ébren van, akkor fél perc és már áll is. Ezért nem tudom hogy mit csináljak vele.

2009. nov. 13. 17:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez,csak nálam 2 hét volt hogy betettem a kiságyba,cumit betette, bárányát megölelte s elaludt de egy nap megbolydult és azóta nem tom mért de újra pihenőszékben ringatva Paffra vagy kaján alszik el,és ezt csak 4 hós kora óta csinálja addig minden rendben volt 6 hetes korától 4 hósig elaludt aztán Paff aztán az a könnyű 2 hát és azóta újra Paff 7 és fél hós úgyhogy nem sikerült de fogase jön
2009. nov. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A foga még neki sem jött ki, csak azért mocoroghat valami odabent, mert néha nagyon keservesen felsír és az ínye bekenése után meg megnyugszik, úgyhogy valami biztos van. Egyszer majdcsak megoldódik a dolog. Hisz egy ngaoybb gyereket vagy felnőttet sem kell altatni:))

Kitartást nekünk!

2009. nov. 13. 21:26
 7/7 anonim ***** válasza:
mindenképp lépjetek! nem normális, hogy nem akar egyedül aludni, hát ezt pont én mondom, akinek a babája cicifüggő volt és csak azon aludt, de léptem és most nem adom fel, igaz még csak 3 napja csináljuk de eddig minden okés, már beteszem és aludt is egyből (aludj jól gyermekem könyv alapján)
2009. nov. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!