Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babátoknak milyen...

6 hónapos babátoknak milyen játékai vannak, illetve mit jatszotok ti velük?

Figyelt kérdés
5,5hós kislányom,rágokák,csörgők,susogós plüssök,játszószőnyeg van. Ami 6hós kortol van az egy fisher price-os tábla amin van tükör és tekerhető tologatható dolgok és van egy karika piramis, még nem tud ezekkel úgy játszani nyilván,de lehet pár hét múlva igen.Milyen jellegű játékot érdemes megvenni addigra? Amit én játszok vele az a kukucs, kerekecskegombocska,ujjas mondókák,zsipp-zsupp kenderzsupp.(+éneklés)Mi van még?

2019. ápr. 19. 06:36
 1/6 anonim ***** válasza:

A felsorolt tipikus babajátekokon kivul pl volt mászogolyonk. Nem lehet kapni konkretan azt amink van de motivalja mászasra es babrál vele, valamit mond is.valami mukodesere is a baba jott rá, addig nem is tudtam miket tud.

Fisher kockák is voltak (minden oldalán babrálos jatek (tologatos, forgatos stb)alig játszott.


Amit még hasznosnak találtam müanyag puha maci aminek puha tuskés volt a szőre ezzel ugye figyelni kell nehogy leragja de nagyban segiti a kiskonyv mellett a tapintassal valo kulonboző érzések felfedezését, ha leesett, ütődesre vilagit, tehat ok okozatot tanit, illetve volt olyan jatek aminek akasztoja van, ez is "fejlesztette" mert eleinte abszolut nem értette hogy az alasztonal is meglehet fogni azaz nem közvetlenul a jatekot kell. Szoval a kisagyra tettem az akasztot es segitettem rajonni hogy az akasztonal fogva magához, fel tudja huzni a jatekot ha nem éri el magát a jatekot. Kellett idő hogy erre rájöjjön.

Jateknal jatszottunk repüloset is, pl hanyatt fekszem terdem felhuzom, lábszáramon hason a baba es repulunk jobbra balra, (a labam mozgatom)olyan hatalmas kerek szemmel csodálkozott hogy nem győztem nevetni :)

Vagy pl szines labdakkal jatszottunk csoportositosat, kakukktojas keresőset, stb

Az anya tanits engem c konyv nagyon hasznos pedagpgusok is hasznaljak ujszulott kortol asszem iskolaig vannak benne hasznos ötletek.

2019. ápr. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*fisher kockákkal alig jatszott, max ha en motivaltam rá es csak addig erdekelte
2019. ápr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Vagy amikor babakocsoztunk,énekeltem neki az old mc donalda had a farm dalt, es ritmusra jobbra balra billegtettem a kocsit, jobbra egyet balra egyet folyamatban, aztan refrennel jobbra 2 balra 2, jobbra 1 balra 1,a végén ahoy begyorsul pedig oda vissza rázogattam, olyanokat kacagott, buliztunk hogy mas is olyan kedves mosollyal nézett aki elkapta a szitut.


Nagyon hasznos a dalritmust mozgassal mindenkepp összekötni a tsmt is erről szol.

2019. ápr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

"Milyen jellegű játékot érdemes megvenni addigra?"

Semmit se érdemes megvenni, anélkül is egy halom játéka lesz másoktól. Nagyon-nagyon sokat beszélj hozzá, mindent kommentáljál (hogy mikor mi történik, mit csinálsz épp, mi van ott, stb.), és sokat mesélj neki könyvből is, könyv nélkül is. A beszéd fejleszti a legjobban, nem a játékok.

2019. ápr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
4. Egy babát nem csak a verbalis kommunikacio fejleszt. Eleve a testérzékés naluk az első. Latni, megfogni is tanulnak. Minden érzékszervre erdemea hatni. Igy fedezik fel a vilagot es onmagukat a mozgast is. A beszed amugy mozgasfejlodesen egyensuly es ritmusérzéken is alapul
2019. ápr. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Latni, megfogni is tanulnak. "

Persze, de ehhez elegek a hétköznapi tárgyak is, nem kellenek hozzá kimondottan (főleg újonnan, méregdrágán megvásárolt) játékok. Egyébként is, egy bizonyos kor után a legjobb játék nem az, ami a gyerekszobában van, hanem ami a konyhaszekrényben, meg hasonló helyeken, és ez az életkor nagyon hamar eljön. Addig meg a legegyszerűbb tárgyakat is elnézegeti, fogdossa, csak az a lényeg, hogy ne legyen éles, szúrós, így vagy úgy balesetveszélyes, nyilván. Ha folyamatosan beszél hozzá az anyja, és mondja, hogy most épp mivel mit csinál, látni fogja, hogy a gyerek is nyúl a tárgy után - és ha nem veszélyes, akkor nyugodtan odaadhatja neki. Így a verbalitás és az egyebek is fejlesztik őt. Ha viszont bevásárol mindenféle "fejlesztő" játékot, aztán bepakolja a gyerekkel együtt a gyerekszobába - na attól nem fog fejlődni a gyerek. Vagyis ha foglalkozva van a gyerekkel, akkor a játékok huszadlagosak.

2019. ápr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!