Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szemcsepp, vagy ne szemcsepp?

Szemcsepp, vagy ne szemcsepp?

Figyelt kérdés

Kislányom fél éves, egyik szeme nagyon váladékozik, csipás, könnnyes, de nem piros.

Ma már nem tudtam elvinni délután a dokihoz, holnap korán reggel elutazunk.

Van itthon egy régi szemcsepp, de az van rajta, hogy felbontás után 6 hétig használható fel.

Tegyek ebből addig is a szemébe, amíg nem látja orvos (holnap délután, legkésőbb holnapután délelőtt) vagy inkább ne csináljak addig vele semmit?


2010. szept. 14. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hát én azért ennél komolyabban venném ezt, mert a látása is lehet a tét, ha komolyabb baja van.

A másik pedig régi szemcseppet minek cseppentenél bele, az biztos hogy lejárt úgyhogy hatni nem hat.

Ne csinálj vele semmit, mert lehet többet ártasz mint használsz.

2010. szept. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy romlott gyógyszerrel többet ártanál , mint amennyit használnál. nem szoptatsz már? ha igen, akkor cseppents a kis szemébe 1-2 csepp anyatejet! Utána tiszta, forralt vizes vattával a szem külső részéből indulva a szemzug felé töröld át a szemét!
2010. szept. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem túl erősre főzött kamillával törölgesd többször, csicsogós vattagombóccal, persze mindig másikkal.
2010. szept. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyobb patikákban lehet kapni homeopátiás szimvidítófüves szemcseppet (nem tudom már a nevét), az én kislányomnak egyéves koráig rendszeresen begyulladt a szeme a huzattól, azt használtuk és szépen helyrejött.

A kamillás lemosás is jó nagyon, csak langyos kamillával csináld, mert a hideg miatt megfázhat a kis szeme.

2010. szept. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Kamillát ne!!Forralj fel vizet szoba hőmérsékletűre hűtsd le,azzal törölgesd a szemét.Ha szoptatsz csepegtess anyatejet a szemébe.Orvos minél előbb lássa!
2010. szept. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos már nem szoptatok.

A kamilláról én is megosztó véleményt hallottam, sokan állítják, nem jó gyulladásra.

Régen én használtam a szemcsppeket, amíg ki nem fogytak, semmi baja nem volt, sőt, használt is, nem okozott károsodást.

Csak a lányomnak nem akarok rosszat, de gondoltam még ez is segíthetne rajta.

De akkor inkább megvárom a dokit.

Köszönöm

2010. szept. 14. 21:56
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Négy gyerek felnevelése után nem akartam rossz tanácsot adni a kamillával, de hogy nem csak én gondolom így, pl. a házipatika.com oldaláról:

"Tea formájában rendszeres fogyasztása enyhíti a gyomorpanaszokat, rosszullétet, a hányingert és a bélgyulladás tüneteit. Külsőleg bőrbetegségeket, pattanást (akne), tályogot, nehezen gyógyuló sebeket illetve körömágygyulladást kezelnek vele. Szemborogatásra is kiválóan alkalmas."

De természetesen legjobb lesz, ha látja az orvos.

Javulást!

2010. szept. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!