Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék lefagyasztani...

Szeretnék lefagyasztani gyümölcsöt a most 3 hónapos kislányomnak télire. Mit javasoltok, miket? Barack? És hogyan, mibe tegyem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a barackot úgy fagyasztottam, hogy megmostam, meghámoztam, feldaraboltam, és 20 dekás csomagokat csináltam belőle (simán fóliába raktam).

Meggyet is megmosva, kimagozva tettem el kis 20 dekás pakkokban, azt műanyag edénykékben.

Mást én nem raktam el.

Végül is mindegy, mit raksz el, a lényeg, hogy kis csomagokat csinálj belőle.

2010. szept. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne fagyassz le gyümölcsöt Neki. Vegyél majd inkább bébidesszertet. Sokkal jobb és finomabb.Mindegyikben benne vannak a vitaminok is. És minden fajta gyümölcs megtalálható köztük.És persze egyszerűbb is.
2010. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tehetsz el még szilvát is. (Az első babánál én is kis csomagokat csináltam, most megpróbálkozom úgy, hogy egy zacskóba teszek többet, és majd "letörök" belőle annyit, amennyi kell. Igazából most nem volt időm külön pici csomikat készíteni.)
2010. szept. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok,

az én babám is sokszor kapott bébiételt, sajnos rá is szokott, 7-től 11 hós koráig semmi mást nem volt hajlandó enni, csak üveges bébiételt.

Már bánom, hogy adtam neki egyáltalán, és nem CSAK igazi gyümit-zöldséget kapott.

Ezt csak úgy írom, a 2. válaszoló reagálására.

Jó dolog a bébiétel, ha pl mentek valahova, vagy utaztok, és tényleg egyszerűbb, de azért inkább minél előbb szokja meg a baba a hazai IGAZI ízeket.

2010. szept. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

Én az első gyereknek az elején főzögettem, egy csomó idő elment vele, és nem is ette meg. Aztán vettem a bolti üvegest. Amit megevett, abból jól betankoltam, és kész. Télen amúgy is nehéz jó minőségű, finom gyümölcsöt venni.

Most kezdtem a második gyereket, és neki is veszem a gyümiset. Az idén ettél már finom őszibarackot? Én még nem! A főzelékeket viszont elhatároztam, hogy én fogom megfőzni neki, mert az üvegesek pocsékok. Én kezdtem most az almával, majd az édes gyökérzöldségekkel. Sütőtök, sárgarépa, cékla. Ezt mind almával kevertem, olyan bébiételt még nem láttam, de egyelőre csak így eszi meg.

Általában a babaszakácskönyvek a jégkockatartót szokták javasolni. Ha megfagy, kiszedegeted, és bezacskózod. Az étvágyától és életkorától függően lehet így variálni a mennyiséget, pl. húsból elég 1-2 kocka egy adag főzelékbe. Azt nem lehet minden alkalommal főzögetni.

Én most tettem el neki fagyasztott sárgarépapürét, krumplit, céklát. Megette kiolvasztva is. A banán állítólag pocsék fagyasztva.

2010. szept. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

hát én nem fagyasztottam le semmit. ha most 3 hónapos a kislányod, maximum 1 hónap múlva kezded a kóstoltatást. ez azt jelenti, hogy lehet kapni almát, banánt, körtét. Sárgabarack őszibarack szerintem jó bébiételben, és azt is lehet keverni a friss gyümölcsökkel. a fagyasztott gyümölcsök közül a szilvát és meggyet tudom elképzelni, meggyet így adtam a lányomnak, 1-2 szemet az almához.

meggyet megmosva és kimagozva, mindegy, hogy mekkora zacskóban, mert le lehet belőle törni. de ez ugye már csak jövőre lesz aktuális. a szilvát szintén így csinálhatod.

egyébként zöldségekből, bár ezt nem kérdezted, a brokkolit, tököt, cukkinit érdemes fagyasztani, krumplit, répát, céklát, sütőtököt lehet kapni egész télen, illetve el lehet vermelni, hűvös helyre tenni. paradicsomot érdemes főzni és úgy tárolni.

2010. szept. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én barackot leturmixoltam, és jégkockatartóban fagyasztottam le. Szilvát akár félbevágva kimagozva is lehet, meggyet ugyanígy.
2010. szept. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!