Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogyan kezeljem a...

Mit tegyek, hogyan kezeljem a hisztit? Van bevált módszer, pl. amikor a boltba földhöz veri magát és ordít, ha nem arra megyünk amerre ő akar vagy nem úgy van ahogy elképzelte? 15hónapos

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Bocsi,de erre én is kiváncsi vagyok,mert a kiscsajszim épp tegnap kezdte el ezt a hasra vágom magamat,ha nem tetszik valami..,így nagyon szeretném ha holnap megnézhetném a válaszokat... :)

Amúgy nekem 13.5 hónapos a kislányom.. :)

Egyenlőre még nem csinálja hosszan,csak 1-2 mp-ig..,de gondolom ha már most ezt csinálja,akkor várhatom a hosszabb verzióját is.. Én próbálom nem észrevenni,de magamban jókat röhögök rajta,hogy milyen kis pocok...:)

Amúgy tök érdekes,mert a hétvégén egyszer véletlenül hasravágódott mászás közben,amit mindenki látott,mert itthon játszott a mamáékkal,és látta hogy ez milyen vicces...ezért jól meg is ismételte,tehát produkálta magát,és arra gondolok,hogy azért is csinálja ezt a hasravágódást,hátha elér vele valami reakciót...


Amúgy nálatok hogy kezdődött?

2010. szept. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne vegyél róla tudomást. Az is megoldás lehet, ha megkérdezed, hogy elfáradtál, pihensz? Akkor anya megy tovább, majd később találkozunk. És indulj el.

A lényeg, hogy teljesen higgadt tudj maradni, és úgy kezelni a helyzetet, mintha természetes lenne, mert ezzel elveszed az értelmét. Hiszen el akar érni valamit, de ez nyilván nem jó módszer, ha anyát nem hatja meg. Lehet az első alkalommal kínosan fogod magad érezni, de ha észreveszi a kicsi, hogy ezzel tud hatást gyakorolni, alkalmazni fogja máskor is. Ha viszont azt látja, hogy semmi hatás, akkor felhagy vele:)

Kitartás, simán fogod tudni kezelni!

2010. szept. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 22.,12.-vel. Nem szabad róla tudomást venni,ott kell hagyni egyedül. Esetleg,ha ordít akkor mondd neki,hogy hangosabban ordíts,mert a nénik nem hallják! Ha zezt párszor elmondod,akkor elfog hallgatni,mert nem talál benne semmi érdekeset.
2010. szept. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én olyankor magamhoz hívom, vagy odalépek hozzá, megölelem és súgok neki valami nagyon érdekeset. Elterelem gyorsan a figyelmét, simogatom és az első kicsalt mosolyig egy lépést sem teszek mellőle. Ha van mosoly, már kenhető a lányom és pár perc elteltével már el is felejtettük, hogy hiszti volt, és azt pláne, hogy miért, folytatódik a vásárlás. Hogy mit súgok neki? Változó, ha pl nem arra megyünk amerre ő akar, akkor mondom neki, hogy keressük meg Eperkét a boltban (kedvenc mesehőse), aztán persze sokáig nem találjuk, de addig veszünk eperkének zsemlét, husit, szalámit... s én általában veszek neki vásárlás végén valami kicsi dolgot, ha ilyen hisztis eset van és ígérek neki valamit, veszek egy lufit, vagy egy új ceruzát és máris oly jó kedve van, el is felejtette, hogy először nem erre akart jönni, azt meg szintén, hogy Eperkét kerestünk. Nem hagyom sírni, és hisztizni, felesleges, próbáltam.
2010. szept. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Anyu mesélte, hogy én is ilyen voltam, az elején könyörgött, hogy ne hisztizzek, stb. aztán a végén elndult nélkülem és én mentem utána, mikor beértem akkor is hisztiztem tovább, aztán a végén felhagytam vele, mert nem foglalkozott velem. Ha abbahagytam akkor mindig odajött és foglalkozott velem, de mí hiszti volt, addig nem.
2010. szept. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!