Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem bújik? Miért ilyen...

Miért nem bújik? Miért ilyen "távolságtartó"?

Figyelt kérdés
15 hónapos kisfiam hosszú ideje nem bújós, nem igényli a fizikai közelségem. :( Persze egész nap tipeg utánam a lakásban, de ha adnék neki egy puszit vagy magamhoz ölelném, szinte elhúzódik :( Tudom most neki mindennél fontosabb hogy felfedezze a világot, menjen egész nap, de néha olyan jól esne egy két perc vele, a karjaimban. De nem hagyja,. Még akkor sem bújik, ha esetleg elesett, megütötte magát és sír. Hiába veszem fel. :( Ez életkori sajátosság, más babája is ilyen vagy csak nálunk van a gond?
2010. szept. 15. 00:00
 1/7 Nikcsi ***** válasza:
Ne aggodj, nagyobbik fiam ilyen. O most lesz 2 eves es ugyanez a szitu. De azert elofordul hogy csak ugy odajon hozzam es az olembe ul, vagy megolel, de ez is csak par hete van. :)
2010. szept. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Beszélj az orvosoddal, ez lehet jele betegségnek...
2010. szept. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 18 hónapos, és bújós, de nem volt mindig így. Igaz a közelség a szoptatás alatt mindig is adott volt, ő ugyanis még szopizik. De sokat mondom neki, hogy szeretlek, utána puszi. Azóta magától is csinálja. :) Néha felkéredzkedik, egyébként teljesen önállóan játszik. Most kezdte el, hogy ha valamitől megijed, vagy "sírósat" esik, akkor kapaszkodik a nyakamba.

Szerintem az érzelmek kimutatása, azok megtanítása lehet a kulcs a dologhoz. De az is lehet, hogy életkori sajátosság, vagy egyszerűen ilyen a természete.

Vagy pl. mit lát a szülőktől, hogy ők megölelik-e egymást a jelenlétében, vagy nem. Valaki nem szeret a gyerek előtt ilyesmit, de szerintem fontos. :)

2010. szept. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Még valami. Az én anyám sosem mutatta ki az érzelmeit, és a kötelesség görcsösen fontosabb volt neki. Nem volt meg az a kontaktus, tudod...

Emlékszem, hogy sosem tudtam bújni hozzá, csak már felnőttként.

Persze nem lehet párhuzamot vonni egy 15 hónapos kicsifiúval, de mindenképp tanulságos.

2010. szept. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na nekem a fiam ugyanilyen volt! Egyszerüen ahogy kitárult a világ számára, minden fontosabb volt neki mint az én ölemben ücsörgés..pláne puszi..nem is adott sokáig.

Most 3 éves már nagy a szeretet:)) mi most értünk el a puszizkodós korszakba engem is, a hugát is minden indok nélkül ölelget puszilgat:) Szeret felkéretzkedni is pedig már nagyfiú.

Csecsemőnek se volt az az ölbe baba és abban az életkorban amit írsz meg kifejezetten rosszul éreztem magam hogy a fürdetés, esti tápi közbeni simogatáson kívül nagyon nem is lehettem vele olyan közelségben.

Pedig apjával kimutatjuk az érzéseinket egymás felé és a lányom 1 éves de ezerszer bújósabb.

Szerintem van ilyen alkat, meg ilyen életkor, nem tudsz vele nagyon mit csinálni! De mondom van remény:)

2010. szept. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kislányom is olyen, felnőttekben is vannak kevésbé bújósak.

A lányom nem igazán szeretett ölben lenni picinek sem, sosem tudott elaludni a kezemben, azt hittem, milyen szerencsés vagyok.

Aztán ahogy nőtt, rájöttem, mitől van. Ő ilyen.

Most 22 hós, és én mindig simogatom, szeretgetem, ő hagyja magát, de ennyi. Nagyon ragaszkodik hozzám, legyek mellette, de nagyon ritkán bújik. Sokszor akar az ölembe ülni, de akkor is csak üldögél, és nem bújik.

Ez van. Ők ilyen típusok. Nekem nagyon fura, mert é n meg eléggé bújós vagyok.

2010. szept. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy beteg mert hónapok óta ilyen :) Egyszerűen csak engem visel meg. Igaz én sem voltam az a túlzottan babusgatós, ringatós anyuka, amikor megszületett. Kiegyensúlyozott, vidám, boldog gyerkőc, olyan kis férfias :)
2010. szept. 15. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!