Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Játszunk, tippeljetek! Szerint...

Játszunk, tippeljetek! Szerintetek a születendő baba lelke, a megtermékenyüléskor vagy a születés pillanatában bújik be a babába?

Figyelt kérdés
Oké, az rendben van hogy, kell egy petesejt, egy hímivarsejt, de a lélek, azt nem gondolnám, hogy sejtekből áll, tehát beköltözik-e a mama pocakjába és mikor? Rosszkedvű válaszolók ne írjanak, csak a vidámabb kismamák válaszai érdekelnek, akik szeretnének játszani kicsit.
2011. okt. 20. 22:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Én a szülés pillanatára tippelek.
2011. okt. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

A kérdésről ez jutott eszembe:D


Két kis magzat beszélget egy anya hasában:

- Te hiszel a születés utáni életben?

- Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Talán itt is azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.

- Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?

- Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt. Talán a saját lábunkon fogunk járni, és majd a szájunkkal eszünk.

- Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni - ez meg végképp nevetséges! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk. De mondok én neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a köldökzsinór már most túlságosan rövid.

- De, de, valami biztosan lesz. Csak valószínűleg minden egy kicsit másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.

- De hát onnan még soha senki nem tért vissza. A születéssel az élet egyszerűen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös zsúfoltság a sötétben.

- Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre meglátjuk a mamát, és ő majd gondoskodik rólunk.

- A mamát? Te hiszel a mamában? És szerinted ő mégis hol van?

- Hát mindenütt körülöttünk! Benne és neki köszönhetően élünk. Nélküle egyáltalán nem lennénk.

- Ezt nem hiszem! Én soha, semmiféle mamát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy nincs is.

- No, de néha, amikor csendben vagyunk, halljuk, ahogy énekel, és azt is érezzük, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg azt hiszem, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk...

2011. okt. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
Az ember lelke az agya :) (lehet, hogy ez most nagyon földhözragadtnak tűnik, de az ember személyiségét csak is kizárólag az agya határozza meg...) Szóval amint kifejlődik a pici agya, onnantól.
2011. okt. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Őszintén, ezen én is sokat gondolkodtam már, de nem tudom:-)
2011. okt. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Második, nagyon kreatív vagy. Kisit emlékeztet a mi halál utáni életünkre, én hiszek abban is. De a lényeg, hogy jól vettétek az akadályokat, a kérdést.


Irjatok még játszani akaró kismamák, azt szeretném elérni, hogy gondolkodjatok kicsit másképp.

2011. okt. 20. 23:16
 6/25 anonim ***** válasza:
70%
szerintem a megtermékenyüléskor bújik be a lélek
2011. okt. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
23:13 Én ha a lélekre gondolok és mondjuk fáj a lelkem akkor a szívem mellett érzem.
2011. okt. 20. 23:18
 8/25 A kérdező kommentje:
A végén megmondom tudományosan mi a válasz, csak írjatok-írjatok. :)
2011. okt. 20. 23:19
 9/25 anonim ***** válasza:
34%

Hiszek a reinkarnációban. Én eddig úgy képzeltem, hogy ha valaki meghal, annak a "szelleme" beleköltözik egy abban a pillanatban születendő újszülöttbe.De elgondolkodtató amit írtok.


1. voltam

2011. okt. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
53%
Az én véleményem: A baba már jó előre választ szülőket. Én úgy éreztem, hogy egy kis lélek már az esküvőnkön is ott volt, és később a képeken is feltűnt pár "képhiba", mindig köztem és a férjem közt. Éreztem, milyen nevet akar, tudtam, milyen neműnek akar születni, és hogy minél előbb. Kértem, hogy még várjon kicsit, még volt pár dolgunk. Türelmesen bevárta az idejét, és mikor utat engedtünk neki, elsőre jött. Éreztem azt is, mikor a kis lélek már öntudatosabb lett, most is érzem néha, milyen erős akaratú kicsi lesz, karakán személyiség, akivel majd sok gondom lesz, és örömöm is :) Szerintem a lélek születésig néha-néha még kinéz kicsit, aztán születéskor költözik be végleg a testbe. Ja, és bejött a neme, amit szeretett volna (nekünk, szülőknek mindegy volt, milyen nemű lesz, de éreztem, hogy ő már választott)
2011. okt. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!