Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kereszteltetik meg a...

Miért kereszteltetik meg a gyerekeiteket? Milyen céllal?

Figyelt kérdés
Én nem akartam megkereszteltetni, de a párom és anyósom rábeszéltek. Azért nem akartam mert nem szerettem volna semmilyen vallást rá erőltetni a gyerekre, majd ha felnő döntse el ő, hogy mibe hisz. Én meg vagyok keresztelve, bár a szüleim sem vallásosak, de azért megkereszteltek mert mindenki meg van... Nem értem a lényegét egyébként... na mindegy. A párom azzal érvelt, hogy ha nem lesz megkeresztelve a gyerekünk akkor majd kinézik őt a többiek, hátrányban lesz a megkereszteltekkel szemben, nem veszik be óvodába, iskolába a keresztlevél nélkül, magán iskolába kell íratnunk ahol fizetni kell az oktatásért. Ez tényleg így van? Ti miért keresztelkedtek? Hisztek is benne vagy csak azért mert mindenki meg van?
2010. szept. 15. 10:25
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%

" kinézik őt a többiek, hátrányban lesz a megkereszteltekkel szemben, nem veszik be óvodába, iskolába a keresztlevél nélkül, magán iskolába kell íratnunk ahol fizetni kell az oktatásért"


EZ ÚGY BAROMSÁG AHOGY VAN!!!


ez nem a középkor hogy kinéznek a játszótérről mert nem lóg kereszt a nyakadban.


azt el tudom képzelni hogy kellene azért ha csak keresztény ovi lenne a községben és úgy.


Én se kereszteltem mert engem se kereszteltek. ennyi.

2010. szept. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
Én még nem tudom, hogy megkereszteltetem e, de ha megkereszteltetem, akkor pont azért teszem, hogy ő dönthesse el, hogy hisz e Istenben vagy se, akar e vallásosan élni...stb. Én nem hiszek benne. Ha most megkereszteltetem, később nem lesz gondja vele, és ha most megkereszteltetem, semmi hátránya nem lesz belőle.
2010. szept. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim válasza:
100%

Attól, hogy megkereszteled, nem erőltetsz rá semmit, attól még nem kell hinnie a katolikus egyházban.

A magániskolában a megkeresztelt gyerekeknek ugyan úgy kell fizetni.

Ha nincs megkeresztelve, akkor nem lehet templomi esküvője, pedig az nagyon szép, és ha egy olyan párja lesz, aki szeretne templomi esküvőt, akkor felnőtt korában kell megkeresztelnie, ami nem kis procedúra.

Engem születéskor nem volt hajlandó megkeresztelni a pap, mert a szüleim nem esküdtek templomban. Ezért 5.-es koromban kereszteltek meg, de előtte évekig kellett hittanra járni, amit úúúútáltam.

2010. szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
89%

Én nagyon szeretném a gyerekeimet megkeresztelni,azért,amiért a lényege ennek,-hogy az egyház tagja legyen.Én hívő vagyok,de nem járok templomba,imádkozok néha,de nem rendszeresen.Csak mi sajnos nem találunk megfelelő keresztszülőket:(Nagyon szép ceremónia,jó alkalom a családi együttlétre..Kisvárosban élünk,és volt egy tündéri papunk,de sajnos elment(ő adott össze minket annak idején,és figyelemmel kísérte a sorsunkat),és helyette egy fanatikus jött.:(Nagyon szerettem volna,ha ez a mi régi kedves papunk kereszteli meg őket..Azon kívül a kisiskolások nálunk nagyon odavannak a hittanért,ne akkor kelljen már őket megkeresztelni,mikor elsőáldozni szeretnének..Hogy az esküvőről ne is beszéljek..A férjem meg volt keresztelve,de elsőáldozva nem,és esküvőnk előtt egy héttel kellett még gyónnia,meg elsőáldoznia..

Férjednek nincs igaza,manapság már sehol sem nézik h meg van e keresztelve.Ha csakis azért szeretné megkereszteltetni ,mert mindenki más is megvan,akkor ne tegyétek(bár ismétlem:szerintem egy nagyon szép alkalom ez a családi együttlétre,hiszen a gyereket ünneplitek,a keresztszülőkkel pedig még inkább elmélyedhet a kapcsolatotok,én így is megkereszteltetném őt).

2010. szept. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Ha utáltad a hittant akkor mért akartál megkeresztelkedni??? Nem értem ezt az egészet. Szerintem ez egy nagy képmutatás. Aki nem vallásos az mért akar templomi esküvőt?? Mért szép az neki, hogy számára elképzelhetetlen dolgokat mond a pap, olyan dolgokat amiket ő nem hisz el? Ez mért jó az embereknek?? Egyáltalán hogy lehet ilyenben hinni?? A páromat sem tudom megérteni, okos, tanult ember és ilyen marhaságban hisz....
2010. szept. 15. 10:40
 6/46 anonim ***** válasza:
81%

Nekem mindkét gyermekem református keresztséget kapott, 3 hónaposan fogadta be őket az egyház.

Én magam is meg vagyok keresztelve férjem is,ő egyébként egyházi iskolába is járt.Mindketten refprmátusok vagyunk. Nem igazán járunk amúgy templomba, csak karácsonykor, meg húsvétkor,vagy ha szükségét érezzük, h közelebb kerüljünk Istenhez. (Ha nagy öröm, vagy bánat ér minket...)


Én azért tartom fontosnak, (bár megjegyzem nem vagyunk teplomba járósak, és a család sem erőltetett ránk semmit, sőt az én szüleim egyártalán nem vallásosak) mert jó tudni, h valami földöntúli, megmagyarázhatatlan dolog, hívjuk Istennek, de ki hogy hívja, (mert mindenki hisz valamiben, én speciel Istennek hívom,)vigyáz a gyermekeimre, akkor is amikor alszanak, amikor én nem láthatom őket...és majd ha felnőnek.

Persze most sokan mosolyognak, de én hiszem h így van...Ő küldte őket nekem,és minden este kérem h vigyázzon rájuk, és legyenek nagyon jó emberek.

A lányom egyébként most kezdte az ált.sulit, ami szintén vallásos.(ua.ahová a férjem is járt) Minden nap imádkoznak,vasárnap istentisztelet...semmi rosszat nem tanul. Sokat félt pici korában mert depresszióban szenvedtem, férjem nagyon sokat dolgozott, és egyedül voltam...a picire kihatott, és ez most islátszik rajta. Nagyon jó neki és a kis félelemmel teli világának, h valaki, rajtunk kívül is védelmezi.

Kisfiam még csak 1 éves. Nagy kópé, ő nem félős...de ő is oda fog járni 7 évesen.

Ugyanúgy élünk mint mások, jókat kirándulunk, mozizunk, hamburgerezünk, pizzázunk, járunk állatkertbe, játszóterezünk, férjemmel bulizni is szoktunk járni, semmi extra dolog nem különböztet meg minket az élet egyéb területén.Csak nekünk fontos h Isten velünk legyen...és necsaka jóban, hanem ha rossz történik, akkor is segítsen átvészelni. Nekünk kell...

2010. szept. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Én teljes mértékben egyet értek Veled!

Nem vagyunk hívők, nem vagyunk megkeresztelve, és össze se vagyunk házasodva! Ezek után én képmutatásnak tartanám a keresztelőt, csak azért mert szép szertartás!

A keresztelőnek szerintem akkor van értelme, ha hisz is benne az ember. Csak divatból fölösleges!

2010. szept. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
95%
a vallás alapja a hit. én református gimiba jártam, ált. iskolás koromban hittanra is, tehát vallásos nevelést kaptam és hiszek is Istenben. aki nem, az nem, ez mindenkinek a saját dolga. egyetértek veled abban, h képmutatás egy ateistának megkereszteltetnie a gyermekét v Isten előtt esküt tennie arra, h kitart emellett az ember mellett, akit párjául választott. Bár kissé bizarr számomra, h ez 1 marhaság és h lehet ebben hinni, de mondom, a te döntésed, ebbe senki nem szólhat bele. hátránya nem lesz a gyermekednek az ovit, iskolát tekintve, mert egyházi iskolába is felveszik keresztlevél nélkül, már oda sem feltétel (sajnos). az államiaknál meg szó sincs arról, h feltétel lenne, senkinek semmi köze hozzá. hogy a kérdésedre is válaszoljak:): mi hitből kereszteltettük meg a babánkat, mindkettőnknek fontos volt ez, református lett, ahogy én is az vagyok.
2010. szept. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:

Párom katolikus, én református. Református esküvőnk volt, a pap 14 éve házas és van 3 gyereke is. Tudja miről beszélt. Párom át is akart térni református vallásra, de olyan hercehurcás... nem szereti a katolikus vallást. Ha reformátusra meg lehet keresztelni a gyerkőcöt, akkor meg lesz, de ha nem (nem hiszem, hogy akadékoskodnának, a református nem olyan) akkor nem lesz. Bár a keresztszülők megvannak már, a keresztelőt 1,5 éves korára tervezzük, nemes egyszerűségből azért, mert akkor már tavasszal jó idő lesz. A vallást mi sem gyakoroljuk, de nekem sem származott semmi hátrányom abból, hogy meg lettem keresztelve. Akkor a gyermekemnek sem lesz hátránya.

Így ha akar, járhat templomba, ha nem, akkor olyan "csendesen" hihet Istenben, mint a szülei.

2010. szept. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
64%

10.43-as vagyok újra.

Lehet h neked laikusnak(ebben a szempontból laikusan szemlélődsz)úgy tűnik h ez képmutatás. De ez nem az.

Mi emberek nagyon sokban kevesek vagyunk. Sok olyan megmagyarázhatatlan dolog vasz körül minket amit a tudománnyal magyarázunk. Pl sosem tudtam melyik volt előbb: a tyúk vagy a tojás??? ezt nem is lehet a tudomány és a biológia alapján megmagyarázni. Itt valami misztika jön a képbe...na nekem Ő Isten...a Mindenható...

Én sokszor fordulok Istenhez, legfőképp a gyerekeim miatt...és h ne fogyjon el a türelmem velük sszemben. De nem szoktam minden alkalommal tempolmba menekülni, és ott kérni őt. Sőt még a kezemet se kulcsolom össze. Egyszerűen végigfut az agyamon ez a gondolat, és tudom,ő hall engem...ahogy téged is, és mindenkit.

Persze...nem mindenki hisz benne...Isten nevét mégis mindenki a szájára veszi....és én amondó vagyok h aki nem hisz benne az ne is használja a szókészletében...leginkább ugye trágár megjegyzésekben nyilvánul ez meg.


Úgyh inkább képmutató az aki nem hisz, mégis szájára veszi Isten nevét....

2010. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!