Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hós lányom úgy alszik el...

19 hós lányom úgy alszik el hogy ott vagyok vele és fogja a kezem. Anyukák! Ti hogy altatjátok a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés
A gond az hogy általában 1 órába telik mire elalszik. Hogyan tudnám erről leszoktatni? Ha otthagyom, mert már majdnem elaludt akkor "kipattan" a kisszeme és spurizik utánam sírva. Alakítható ez a dolog vagy már elrontottam?
2010. máj. 25. 00:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Az en fiam 2 eves mult es minden este ugy alszik el, hogy ott vagyok mellette. Ha akarja, fogja a kezemet, ha nem, nem. Ha nem almos, akkor tovabb tart, fel ora is van, de ha almos, akkor par perc es befele fordul.


Nagyon jol csinalod,nem rontottal el semmit. Ha erzi, hogy biztonsagban van, megnyugszik es elalszik. Esetleg probalj neki duruzsolo hangon meset mondani, nezegethettek kepeskonyvet ( o az agyban, te mellette) es probald ugy intezni, hogy egyre kevesebbszer fogja a kezedet. Egy kedvenc plussfigura is sokat segithet.

2010. máj. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16 hónaposak vagyunk,délután a babakocsiban tologatva is elalszik,este az ágyban hempereg mellettem,és egyszer csak elalszik,simogatom a hátát,vagy ma pl dudolgattam neki és elaludt az ölemben.Semmit nem rontottál el,ha felkel akkor még nem elég álmos.Ne akard görcsösen altatni,´n is már rájöttem hogy annak semmi értelme,várd ki amig tényleg álmos lesz.Ha álmos ugyis elalszik bárhogy.
2010. máj. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az enyém 2 éves, du-i alvásnál már 1edül alszik el, este még melléfekszem. de tényleg csak akkor fektetem le, ha már nagyon álmos
2010. máj. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 15 hónapos, és ugyanígy alszik el.

Bent van a kiságyban, átdugom a kezem a rácson, ő fogja, gyűrögeti, az arcához szorítja, és egy idő után elalszik.

Ez az "egy idő" lehet két perc, de lehet fél óra is.

Én is úgy vagyok vele, hogy ha tudom, hogy egyébként semmi oka arra, hogy ne aludjon el (nem aludt többet nappal, mint szokott, nem fáradt el kevésbé, mint általában), akkor nem engedem neki, hogy ne aludjon időben, inkább kivárom azt a fél órát, de nem merem megkockáztatni, hogy rendszert csináljon az "inkább nem alvás"-ból.

(hát visszaolvasva ezt a mondatot eléggé csűrt-csavart lett, de azért remélem érthető)


Én is le akarom szoktatni a "kézfogással elalvásról", de eddig még nem sikerült, nem tudom magamat plüssfigurával helyettesíteni, nem szereti annyira őket, és nem fogadja el őket helyettem.

Mindegy, egyelőre így marad, aztán majd idővel szépen leszokik róla.

Én szeretem nézni, ahogy elalszik, és szeretem ezt az alvási rituálét, csak azért kellene leszoktatni, mert a bölcsiben nem tudom otthagyni majd a kezem, hogy ő el tudjon aludni, és két évesen bölcsis lesz.

2010. máj. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Sokat segítettetek :)
2010. máj. 25. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!