Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktattatok le a sok...

Hogy szoktattatok le a sok tejfogyasztasrol gyerekeiteket? Mi valt be nektek? Es kinek iszik masfel evesen csak poharbol a gyereke?

Figyelt kérdés
17 hos a kisfiam, akit 15 hoig szoptattam. Eszrevettem, h mikor 13 hosan fokozatosan leszoktattuk, egyre nagyobb mennyisegu tejet (szoja, tehen, tap) visz be es persze visszaesett az etvagya is emiatt. Ha nem adok neki, mikor ker (reggel, del, este, ami ugy 1-1.5l mar), akkor iszonyu rossz hangulatban lesz egesz nap.
2011. márc. 22. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden alkalommal egy picit kevesebbet önts a cumisüvegébe/pohárba. Ne sokkal, csak egy kicsivel kevesebbet. És próbálj neki nem adni, csak akkor, ha kér. Úgy értem, hogy pl. reggel, mikor felkel, ne adj neki automatikusan tejet, hanem várd meg, amíg kér. Hátha elfelejti.
2011. márc. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, igen probalok nem adni neki es ha kinn vagyunk d.u vagy tegnap uzsit adtam neki mielott meg leesett volna neki a tej-ido, es oke volt, de sokszor nem jon be a trukk. En nem adnek neki, de o nagyon jol tudja ha itt az ido. Tegnap voltam vedononel es teny hogy visszaesett a sulya. Duci volt anno (Felevesen 9kilo), de most normalis, nem gaz, viszont ez persze a tejtol van. Te mibol adod neki (csorosbol vagy poharbol), a tejet nalunk csak cumisuvegbol fogadja el. Sosem volt cumija, de a tej csak cumisuvegbol johet.
2011. márc. 23. 08:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Pohárból kap kakaót.

És egyébként nem lehet, hogy azért csak cumisüvegből fogadja el, mert a szoptatásra emlékezteti (és ezért is szereti ennyire)?

Mert pl. egyik barátnőm kisfia is így van vele. Nagyon szereti a tejet, és iszik reggel, amikor fölkel, délután ebéd után/lefekvés előtt és este is (és emiatt nem is szokott vacsorázni). És ő is elég vékonyka, szerintem ezért. 4 éves és 12 kiló.

2011. márc. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Huha, az nagyon keveske! Lehet, h a fiamat is arra emlekezteti, mert a szopi bef-vel egyenesen aranyosan nott a cumisuvegbol kapott tej aranya. Lehet, h a cici jut eszebe rola, bar a levalasztassal semmi gond enm volt: egyszer nem adtam es azota sem kert. Most vizezem neki. Kezd ici-picit kevesebbet inni. De az en fiam 12kilo volt 6 hete! Mivel felevesen volt 9 kilo, igy van mibol fogyni, de lassan csokken a sulya es az nem jo, amugy nem aggodnek.
2011. márc. 25. 13:47
 5/5 A kérdező kommentje:
A fiam szerencsere vmilyen csoda folytan kevesebbet iszik most. Reggel es este adok nem vizezve, de delben igen, tobb mont a fele viz, igy az etvagya is visszatert. Koszonom a valaszokat!
2011. ápr. 26. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!