Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnycsatorna elzáródása volt...

Könnycsatorna elzáródása volt a babánknak. Ma szúrták át. Ezután normális a váres gennyes folyás a szemecskéjéből?

Figyelt kérdés
2008. dec. 17. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
igen, és az is normális lesz ha a következő napokban még jobban fog gennyezni a kis szeme. aztán 3-4 nap múlva csökkeni fog, majd megszünik.
2008. dec. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
valószínű a tisztulás miatt. mikor felszúrták nem mondták mire számíthatsz? vagy hogy meddig tarthat?
2008. dec. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Azt honnan tudja meg valaki hogy könnycsatorna elzáródása van a picinek??

Nem jön könny ha sír ? vagy mi??

2008. dec. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt mondták, hogy még pár napig számíthatunk az erős váladékozásra, de azt nem, hogy véres is lesz.


A könnycsatorna elzáródáskor egyfolytában könnyezik a baba szeme és gyakran begyullad, ilyenkor erősen csipázik, megsárgul/zöldül a csipa és összeragad a szeme. No de ezt egy doki is eldönti, ha megmutatjátok neki és átszórás előtt megmutatja, hogy kell masszírozni, mivel kell csepegtetni és ha mindez nem segít akkor sajnos jön az átszúrás.

2008. dec. 17. 19:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg, előfordulhat az én kisfiamnak sajnos már négyszer csinálták.
2008. dec. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hu-ha, mekkora volt a kisfiad mikor csinálták az első átmosást?

Az én fiam most 8 hónapos. Remélem ezzel az egyszeri alkalommal megússzuk, erre is alig tudtuk rávenni magunkat.

2008. dec. 17. 20:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk helyrejött magától, míg kicsi volt akkor vittük, átfecskendezték neki is kétszer, nem használt, de azt mondtam többet nem viszem. De neki nem vérzett!!! Ez brutális szegénykém. :(

Kb 9-10 hós korára kinőtte egyik napról a másikra. (bár én ha csipás volt akkor anyatejcsivel megtörölgettem neki, mert a kamilla csak irritálta, a víz is, a tejcsim jót tett)

Azt olvastam ha 1 éves korára sem javul, akkor nem fogja kinőni és muszáj vinni kínzásra. De rossz tanácsot se akarok adni. Szemcseppek sem segítettek?

Jobbulást.

2008. dec. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi de nm kaptam választ a kérdésemre!!!!

Akkor írom Magyarul tünete? muszálye ilyent csinálni vagy csak ha beteg a szeme?

törvényszerü hogy kijöjjön ez a betegség??

2008. dec. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én babámnak is véres váladék jött a szeméből még 2-3 napig. Felhívtam a doktornőt, aki szondázta és azt mondta ez természetes, de segítsük a tisztulást masszírozással, nehogy az ürülő váladéktól újra eltömődjön. Az orrgyök felé kell kipréselni a váladékot és forralt vízzel v. bórvízzel letörölni. Sajnos nekünk csak a 3. átmosás után jött rendbe, akkor már 9 hónapos volt és meggyőződésem, hogy az segített, hogy pont meg volt fázva, így orrszívó porszívózni is kellett, tehát alulról és felülről is ürülhetett a váladék. Azóta semmi gond.
2008. dec. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!