Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vízszeru nagy mennyisegu...

Vízszeru nagy mennyisegu folyás normalis?

Figyelt kérdés

14+4 hetes kismama vagyok, es sokszor van vízszeru nagy mennyisegu folyasom. Neha ugy erzem ahogyan folyik belolem. Neha feheres, de van hogy átlátszó. Ez mitol lehet? es jelenhet ez bajt?

A valaszokat elore is koszonom.


2011. okt. 2. 15:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Két esély lehet v megnövekedett vizes folyás, ami terhesség alatt alőfordul v megrepedt burok. Én a helyedben bemennék most a kórházba egy kivizsgálásra, mert inkább egyszer fölöslegesen, mint túl későn.

Ha csak a folyásod az, akkor holnap vegyél a gyógyszertárban lakkmuszpapírt és ha nem vagy biztos, akkor a hüvelyedből az ujjaddal vett mintát kend rá a papírra. Ha a színe a színskála 4,5-6,0 közötti értékét mutatja, akkor csak folyás, ha 7,0-7,5 közötti a színskáláln, akkor magzatvíz és sos be kell menni a kórházba. Ha nem egyértelmű, akkor is érdemesebb bemenni. A lakmuszpapírhoz színskálát mellékelnek. Sokan ajánlják a magzatvíz érzékelő betétet is, de az drága és nem lehet akárhol kapni.

Ettől függetlenül most inkább menj be a kórházba.

2011. okt. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

1 alkalommal nekem is volt, valamikor a 12. hét előtt, de mivel csak 1x volt, így nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget a dolognak. Most 17 hetes vagyok, valami kis hüvelyi fertőzés gyanújával mentem dokihoz, és kérdezte, hogy nem volt-e vizes folyásom mostanában?! (Most nem olyan). Szóval a helyedben megkeresném a dokit, hátha valami fertőzéssel/gombával hozható kapcsolatba, gondolom, engem sem véletlenül kérdezett erről.

A terhesség vége felé amúgy normális, 37 hét körül nekem rendszeresen volt, akkor magzatvíz szivárgásra gyanakodtunk, de nem az volt. A doki mondta, hoyg a terhesség vége felé előfordul, de te még messze vagy attól.

Majd írd meg, mi volt.

2011. okt. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem, miért a mi nyakunkba varrod ezt a felelősséget, hogy mi a bajod? Szerinted mi végzett nőgyógyászok vagyunk? Mars a dokihoz!
2011. okt. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Koszonom annak a valaszat aki igen is a kerdesemre irt. Az utolsonak pedig csak annyi volna a valaszom, hogy kulfoldon elek, es itt alapbol semmit nem csinalnak a kismamakkal a 16-ik hetig. Szoval dokihoz menjek, jo fej vagy. Hogyan ha itt nincs nogyogyasz aki megnezzen. Itt csak vedono, es szuleszno van, aki egy ugyanazon szemely, es o csinal mindent. Ha pedig a korhazba megyek, nem fognak csinalni semmit. Ezert erdeklodtem hogy mi okozhatja ezt. Ja es nem akartam a gondjaimat mas nyakaba varrni, de ugy tudom hogy ez a forum pont azert van, ha nem vagyunk biztosak valamiben akkor kerdezhetunk.

Az elsotol kerdeznem hogy ezt a lakkmuszpapirt veny nelkul lehet kapni?

2011. okt. 2. 16:19
 5/20 A kérdező kommentje:
ja es azt elfelejtettem hogy bocsi, de tegnap este meg ma fordult elo eloszor. Rosszul irtam ne haragudjatok. De ettol meg lehet az a baj amiket irtatok?
2011. okt. 2. 16:21
 6/20 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Én is külföldön élek. Te melyik országban?

2011. okt. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Az amazon-on lehet venni, de nem tudom, h bármelyik országba szállítanak-e, mert én anyukámnak sem tudtam bármit küldetni velük. Egyábként itt van, ez tuti, h jó: [link]
2011. okt. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

én Eszak-Irorszagban

te?

2011. okt. 2. 16:32
 9/20 anonim ***** válasza:
Oda kell, h szállítsanak. Én Skóciában lakom. Nálunk is ugyanaz a helyzet. Egyébként csak jól kell hazudni, felnagyítani a helyzetet és akkor megvizsgálank. (tapasztalat)
2011. okt. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Koszonom. Ezt akar a patikaban is megvehetem. Vagy erdemesebb rendelni.
2011. okt. 2. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!