Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi vált be, hogy jobban...

Kinek mi vált be, hogy jobban bírja a gyerek az autózást?

Figyelt kérdés
8 hóbapos jelenleg a kislányunk. Mit tudnánk tenni, hogy jobban bírja az utazást? Jelenleg kb hetente, 2 hetente autózunk vele. Direkt próbálunk menni, amennyit csak tudunk, hogy megszokja. Pár havonta utazunk a családhoz, az 2-2,5 óra. Mikor pici baba volt még nem is annyira volt gond, mert a legtöbbször aludt. De most néha elalszik, néha meg nem, de ha nem, akkor elég hamar elkezd sírni. Rövidebb távon még van, hogy elszórakozik. De kb 20 perc felett már sokszor megy a nyűglődés. Persze próbálok vele játszani, szórakoztatni, de egy idő után semmi sem használ. Nézelődni még csak néha nézelődik, általában akkor alszik el. Van valami, ami valakinek bevált erre? Mit tudnánk kipróbálni? Vagy majd idővel megszokja?

2022. ápr. 10. 14:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet pontozni, nálunk is az oldotta meg a problémát, amikor 9 hónaposan megkapta a gyerekülést és onnantól menetiránnnyal megegyezően utazott.


Lehet mondani, hogy nem biztonságos, de az sem biztonságosabb, mikor a vezetésre próbálsz figyelni és közben a gyerek hányásig üvölti magát

2022. ápr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%
Alvasidőben mentünk, ha ébren volt óránként megálltunk, kiszálltunk, hosszabb úton bentünk étterembe, játszótérre. Mikor nyűgös lett, adtam mindig a kezébe valami érdekeset nézegetni, amit máskor nem. Építőkocka, plüss, kisautó, napszemüveg, mesekönyv, bármi,ami lefoglalja. Vagy énekeltem, zenét hallgatunk, játszottam vele. Macerás, de kezelhető.
2022. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

- gyerekdalok, mondokazas

- kukucsjatek

- fejedre teszel targyakat, amik leesnek

- fejedre teszel egy polot, es allathangokat sdsz ki alola :D

- 1,5 literes palackban vizet forgatsz egyik iranybol a masikba elotte

- viszelegy kiszsaknyi jatekot, es egyenkent adogatod, ha egyet megun, tobbit elteszed, es ha vegigert, kezded elolrol

- ennivalot adogatsz neki


11 oras utra mentunk, es nagyon nem akartam, mert tudtam, milyen karos, de egyszeruen semmi mas nem segitett egy ido utan, meset tettem be. Illetve en tudtam ugy fordulni, hogy alvashoz belogattam a cicit ugy, hogy meg en is be legyek kotve, es egy esetleges fekezesnel ne is nyomodjak neki.

2022. ápr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
51%

"A menetiránnyal hátra utazás nem biztonságosabb, csak a gyereknek sokkal, de sokkal rosszabb!"


Töréstesztekkel meg a fizikával vitatkozhatsz, azok tények.



"MIT??? az elötte lévö ülést????"


Ugyanúgy kilát az ablakon. Biztos nehéz elképzelni, ezért mondom.


"Uh ket eves es meg mindig hattal? En attol kalok hanyingert,ha visszafele kell ulni,nem menetiranyban,szerintem nyugodtan megfordíthatod. Szegeny."


Az hogy te hányingert kapsz, nem releváns az én gyerekemre nézve. Amíg tudunk így utazni és nem zavarja, addig 4 éves koráig így fog. Én a szomszéd kislányt jobban sajnálom, aki nem élt túl egy túlélhető ütközést 1,5 évesen, mert menetiránnyal szemben utazott és akkora erőhatás érte a nyakát, hogy eltört.


Az hogy Magyarországon semmilyen tudatosság nincs az emberekben, az nem az én bajom. Én leírtam a tapasztalatomat. Nem gondoltam, hogy ennyire luxus egyeseknek használni az eszüket...

2022. ápr. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Tobbet szamit hogy egy kis autoban ulsz vagy terepjaroban,volvoban,aminek stabil a kasznija,sajna vannak olyan esetek,mikor az ules mar nem szamit. El ne kepzeld hogy negy evesen elfer majd a laba,torokulesben ulteted majd? Latszik,hogy nincs meg nagyobb gyereked,mar ket es fel evesen sem fog visszafele elferni a laba,ha nem tudja lelogatni,de majd rajossz. :)
2022. ápr. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sejtettem, hogy az idő lesz a barátunk.

Egyébként a hosszú úton persze meg szoktunk állni. De általában Budapesten belül utazunk, 30-45 percet. Ott nem állunk meg, nem is tudunánk a forgalom közepén olyan könnyen. A játékokat, éneklést mi is csináljuk, de ez ideig óráig köti le.

2022. ápr. 11. 07:37
 17/22 anonim ***** válasza:
76%

15: ha a skandináv országokban meg Svájban megoldják, akkor hidd el, nekünk is menni fog. ;) Neked semmivel sem lesz rosszabb attól, hogy az én gyerekem hogy utazik.

Egyébként a szomszédéknak valamilyen Mercedesük volt. Nem kisautó és nem rommá tört, hanem "csak" városban 50-60nál karamboloztak. Anyuka sértetlenül szállt ki. A kislány meg nem élte túl. Pechük volt? Igen. Túlélhető lett volna, ha menetiránnyal háttal van? Igen. Nekem ez az eset bőven elég volt, hogy meggyőzzön, hogy nem fogom csak azért megfordítani a lányom, hogy nekem kényelmesebb legyen. Kb 15 hónapos koráig mellette kellett ülnöm hátul és rettentően utáltam. De amikor ott voltam, nem ordított. Meséltem, énekeltem, kukucs játékot játszottunk stb. 15 hónapos kora körül már elviselte, ha nem mellette ülök illetve akkor már el tudtam menni vele egyedül is. Nem volt egyszerű 1,5 év, de megoldottuk.


Valaki belinkelt ide egy videót, azt nézd meg, ha van rá időd. Nem kell neked is menetiránnyal háttal ültetni a gyerekedet, csak ne beszélj róla valótlanságokat.


Egyébként kérdező. Nekünk még a cumi vált be illetve 1 éves kora után, amikor már egy kiflicsücsökkel, banánnal, pufival a kezében elvolt. Meg amikor már felismert dolgokat. Mai napig imádja ha markolót, kukásautót, mentőt, kamiont, autószállítót, állatokat látunk. Ezeket keresi.

Én mesét kb 2szer adtam a kezébe. Nekem az nem opció, mert mindig kérné és egy rettentő rossz szokás tud kialakulni észrevétlenül. Ráér még a rossz szokásokkal :D (de a többségnek ez se fog tetszeni)

2022. ápr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
20%

A menetiránnyal háttal utazás nem biztonságosabb, ha a gyerek nromális, jó minöségü gyerekülésben van, szabályosan bekötve, akkor semmivel sem rosszabb, ha elöre néz, legfeljebb nem unja magát halálra!

Olyan nincs, hogy az anya elöl sértetlen marad, a gyerek meg hátul meghal, ha rendesen be van kötve, kivéve, ha netán oldalról jön bele valaki, de akkor ugyanúgy sérül háttal ültetve is!

2022. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Hát 18-as, akkor nézd meg a videót, amit belinkeltem, 5 perc az egész. Lehet szajkózni a hülyeségeidet, csak nem érdemes.


Azt megértem, amit a 11-es mond, van, amikor a szükség törvényt bont, nem tudsz mit csinálni, nem bírja a hátrafelé utazást, hány tőle, egyedül vagy vele, végig üvölt, veszélyezteti már a vezetést... ilyenkor kénytelen vagy megfordítani. Én se mondom, hogy 4 éves koráig 100%, hogy háttal fog ülni a lányom, ahogy a videóban javasolják, de amíg csak bírja, addig igen.

2022. ápr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
72%

18: Neked is annyit mondok, hogy nézz törésteszteket meg ásd bele jobban magadat a fizikába. A háttal utazás biztonságosabb, nem véletlen, hogy a skandináv államokban 2 éves korig kötelező, utána meg 4 éves korig ajánlás van rá. Biztos törvényileg szívatni akarják az összes gyereket... Mint anno amikor bevezették a kötelező biztonsági övet... kik is? Ja a hülye svédek. Akkor is csomóan lázadtak, hogy mekkora hülyeség, nem lehet így vezetni, ő biztos nem fogja magát bekötni, még olyanokat is mondtak, hogy sokkal sérülésveszélyesebb bekötve lenni... Azóta meg azért tudjuk mi van. Hát ez is valahogy ilyen.

Az, hogy te nem így csinálod, még nem jelenti azt, hogy ne ez lenne a biztonságosabb. Az más kérdés, hogy könnyebb lefikázni, mert akkor igazolva érzed a saját döntésedet. Hisz ha az egyikre azt mondják, hogy biztonságosabb, te meg nem úgy csinálod (tök mindegy miért), akkor az rossz érzést szül, hisz ki az aki rosszabbat, kevésbé biztonságosat szeretne a gyerekének. Vicces dolog az emberi elme és a pszichológia.


Az meg, hogy olyan nincs, hogy az anya sértetlenül száll ki, a gyerek meg meghal, mondd el a szomszédunknak... Biztos örülne az ilyen okoskodóknak. (Abba halt bele a kislány, hogy előrevágódott a feje mint egy parittya a hirtelen becsapódástól és mivel 1,5 évesen a feje a testömegének a 20%-a, a nyaka nem bírta a rövid időn belül fellépő óriási terhelést.)

2022. ápr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!