Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi vált be, hogy jobban...

Kinek mi vált be, hogy jobban bírja a gyerek az autózást?

Figyelt kérdés
8 hóbapos jelenleg a kislányunk. Mit tudnánk tenni, hogy jobban bírja az utazást? Jelenleg kb hetente, 2 hetente autózunk vele. Direkt próbálunk menni, amennyit csak tudunk, hogy megszokja. Pár havonta utazunk a családhoz, az 2-2,5 óra. Mikor pici baba volt még nem is annyira volt gond, mert a legtöbbször aludt. De most néha elalszik, néha meg nem, de ha nem, akkor elég hamar elkezd sírni. Rövidebb távon még van, hogy elszórakozik. De kb 20 perc felett már sokszor megy a nyűglődés. Persze próbálok vele játszani, szórakoztatni, de egy idő után semmi sem használ. Nézelődni még csak néha nézelődik, általában akkor alszik el. Van valami, ami valakinek bevált erre? Mit tudnánk kipróbálni? Vagy majd idővel megszokja?

2022. ápr. 10. 14:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
Megszokja. Közben nem tudtok megállni valahol? Hátha úgy könnyebb lenne.
2022. ápr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

alvás időben kell elindulni


mi kizárólag akkor megyünk, mert a mi lányunk hanyni is szokott

2022. ápr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
19%

Nálunk csak az idő segített. Kb 15-16 hónapos korában már egyedül is tudtam vele menni. Addig mellette ültem hátul.

Sokan mondják hogy amikor menetiránnyal szembeni ülést kapott jobb lett. Én nem áldoztam be a biztonságát. 25 hónapos és még mindig menetiránnyal háttal utazik mert tudom hogy így nagyobb biztonságban van. Nézelődni így is tud.

2022. ápr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Valamennyit segít, ha olvasok neki a kedvenc könyvéből, illetve mostanában szoktunk rá, hogy Alma Együttes zenéjét hallgatjuk a kocsiban. Gondolkozok mp3 meséken is, de az lehet, hogy csak később fog segíteni.
2022. ápr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
38%
A menetiránnyal hátra utazás nem biztonságosabb, csak a gyereknek sokkal, de sokkal rosszabb!
2022. ápr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%

Nézelődni így is tud.


MIT??? az elötte lévö ülést????

2022. ápr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%
Uh ket eves es meg mindig hattal? En attol kalok hanyingert,ha visszafele kell ulni,nem menetiranyban,szerintem nyugodtan megfordíthatod. Szegeny. 🙈
2022. ápr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR39lQRWobFS2Ysb8zwXH..


Aki szerint ugyanolyan biztonságos előrefelé is utazni... sajnos hasznosat nem tudok mondani kérdező, 1 éves a lányom, ugyanebben a cipőben járunk, követem a kérdést... amióta gyerekülést vettünk, azóta amúgy jobb a helyzet, pedig Maxicosi Cabriofix autóshordozónk volt, nem egy gagyi, úgy látszik az ülés mégis kényelmesebb.

2022. ápr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak az idő segített. Nagyon nem bírta az utazást, most is még csak rövidebb távon. Hiába ültem vele hátul, énekeltem neki, lapozgattunk könyvet, simogattam, fogtam a kezét, néztünk mesét (mea culpa), csak üvöltött torkaszakadtából nagyjából 12-14 hónapos koráig. Nem változtatott ezen a gyerekülésre váltás, az előre-hátra fordulás, semmi. Most 20 hónapos, rövid távon jól bírja, kb fél órás a limit, ha jó kedve van akkor talán van 1 óra is. Hosszú távra éjszaka megyünk, amikor alszik.

Én abban reménykedek, hogy ha kicsit nagyobb lesz, és el tudja mondani, pontosan mi zavarja, akkor könnyebb lesz. Nekem van sejtésem, hogy nem bírja a biztonsági övet, mert amúgy nagyon nem szeret lekötözve lenni, de hát ez autózás közben nem opcionális.

2022. ápr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nálunk a zenehallgatás vált be. Roxette, Blackmore's night, Nightwish, kelta/ír zene. Persze így is volt nyűglődés, de aztán ha sikerül átlendülni a holtponton, akkor megint béke volt. Amióta tudnak beszélni a gyerekek, sokat beszélgetünk út közben, de ez 8 hónaposnál még nem opció.
2022. ápr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!