Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi vált be, hogy jobban...

Kinek mi vált be, hogy jobban bírja a gyerek az autózást?

Figyelt kérdés
8 hóbapos jelenleg a kislányunk. Mit tudnánk tenni, hogy jobban bírja az utazást? Jelenleg kb hetente, 2 hetente autózunk vele. Direkt próbálunk menni, amennyit csak tudunk, hogy megszokja. Pár havonta utazunk a családhoz, az 2-2,5 óra. Mikor pici baba volt még nem is annyira volt gond, mert a legtöbbször aludt. De most néha elalszik, néha meg nem, de ha nem, akkor elég hamar elkezd sírni. Rövidebb távon még van, hogy elszórakozik. De kb 20 perc felett már sokszor megy a nyűglődés. Persze próbálok vele játszani, szórakoztatni, de egy idő után semmi sem használ. Nézelődni még csak néha nézelődik, általában akkor alszik el. Van valami, ami valakinek bevált erre? Mit tudnánk kipróbálni? Vagy majd idővel megszokja?

2022. ápr. 10. 14:49
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

#17 Köszönöm. Cumit szoktunk neki adni ilyenkor, elnézegeti, meg rágcsálja. Amúgy nem cumizik, sosem fogadta el. Azzal egy darabig elvan. Mesét nem szoktam, otthon sem néz. Kb 2-3x végső esetben próbáltam már, de nem nézte akkor sem.


#18 Ezzel vitatkoznék, hogy olyan nincs, hogy anya elöl sértetlen. Míg élek nem felejtem el, a gyermekintenzíven töltött gyakorlatom. Frontális ütközés, anyának semmi baja nem volt, gyermek kómában feküdt. Szóval van ilyen. Nyilván egy gyermek, pláne csecsemő sokkal könnyebben sérül. Háttal ülve meg a legtöbbször ütközésnél pont az ülésbe préseli az erő, menetiránnyal megfelelően meg kifelé húzza. Ilyenkor a test tehetetlen, szóval mint egy rongybaba, kéz, láb, fej repül mindenfelé. Egy kisgyereknek ekkora erőtől könnyen agyvérzése lesz. Lásd shaken baby syndrome.


Szerintem lezárhatjátok a vitát. Ha te úgy akarod ültetni, szíved joga. Ha veleki meg háttal, neki is szíve joga. Én inkább akkr szenvedek vele háttal, ha csak 10%-kal nagyobb az esély, hogy egy balesetnél nem sérül annyira.

2022. ápr. 11. 11:55
 22/22 anonim ***** válasza:
Pedig jobb ha menetirannyal háttal van,hisz akkor nem repül ki olyan könnyedén koccanásnál, nem a világvége. Mi beraktunk elé egy tabletet és azon ment a dúdoló vagy a bogyó és babóca.illetve párszor megálltunk pihenőhelyen és karban sétáltattuk aztán megszoptattam.
2022. jún. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!