Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek ment meg nehezen a...

Kinek ment meg nehezen a hozzataplalas? Elkezdtük próbáltam almalevet,baracklevet és ezeket pure változatban de csak összeszoritja a száját . Probalkozzak vagy inkább kicsit pihentessuk.

Figyelt kérdés
6honapos eddig csak anyatejes lány baba :)
2022. ápr. 11. 07:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak szájzár van, még a jobbik eset. Az én gyerekem tátotta a száját aztán hányásig öklendezett mindentől, ami püré állagú. Aztán a nagyobb kisasztalán lévő meghagyott házilag sütött pizza szélét elkezdte ülve csócsálni 7 hónaposan. Azóta a blw-t követtük. Másfél éves volt, mire érdemi mennyiséget evett, etetésterapeutával egyeztettem és azt mondta, hogy ez is rendben van. Nem minden baba érett még meg a ht-ra.
2022. ápr. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
A gyümölcslé nem étel és savas.Tegyél a gyümölcshöz kekszet, az elveszi a savasságot és jobban megeszi a babád.
2022. ápr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Mi ugyan blw-zünk de nem tartom rossznak a pürét, ha a baba maga eheti. Én kitenném elé. Had tapicskolja, játszon vele, ismerkedjen az ízekkel. Ne a mennyiségen aggódj! Ja és én tuti nem almát adnék neki, mert sok baba nem szereti és savas is.
2022. ápr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy, hogy ez még csak a kóstoltatásos rész, nem kifejezetten hozzátáplálás. Babám is kizárólag anyatejes volt a 7. hónapig, utána kezdtem reszelt almával, sütőtökkel, de rögtön emésztési panaszai lettek, ezért többször volt benne több hetes szünet. Én úgy tudom, hogy a gyümölcslé nem egészséges, hanem a “tolerálható, de nem ajánlott” kategória, a sok cukor és kevés rost miatt. Én arra jutottam hogy az egyetlen védhető álláspont a hozzátáplálásban az allergének bevezetésének szükségessége 1 éves kor előtt, mint glutén, földimogyoró, borsófehérje stb., de az se jelent nagy mennyiségeket. Közben a babánk elkezdte szeretni a püréket, amit a doki javaslatára cukormentes sinlaccal sűrítek. De fontos szempont nálunk, hogy nincs erőltetés vagy étkezéshez társítható rossz élmény.
2022. ápr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!