Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a jobb? Hosszú távon...

Melyik a jobb? Hosszú távon melyiktől lesz jobb a viselkedése?

Figyelt kérdés
Ha nem veszem fel ahogy elkezd sírni, hanem hagyom egy kicsit hogy abba hagyja, és szokja hogy nem ugrok rögtön. Vagy ahogy elkezdi, megyek is, és felveszem, nyugtatom.

2022. ápr. 13. 11:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy sìr rögtön vedd fel. Ha azt szeretned, hogy egeszsegesen fejlődjön az idegrendszere.
2022. ápr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom, de sokan mondják hogy később elkényeztetett lesz, nem fog hagyni, mindenért hisztizni fog. De szerintem nem csak ezen múlik, ráadásul ki szereti nézni/hallgatni hogy szenved a gyereke?!
2022. ápr. 13. 11:57
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
A sírni hagyás " hasznossága" már rég megdőlt. Vedd fel szegény gyereket ha sír.
2022. ápr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
Aki azt mondja hagyd sírni, attól kérdezd meg hogy ő szeret-e szenvedni, segítségért könyörögni úgy hogy senki nem jön?
2022. ápr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

Az enyém nem lett elkapatva, pedig felvettem

ha ez segít a döntésben

2022. ápr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
Azért mondják továbbra is ezt mert ők ebben szocializálódtak és nem hajlandóak felfogni, hogy ez nem jó. 9 hónapig együtt voltatok, igényli, hogy közel legyen hozzád. Amúgy én azonnal felvettem, együtt aludtunk, nagyon nagyon matrica volt és most 6 hónaposan gyönyörűen elbogarászik magában, alig sír. Hallgass az ösztöneidre! :)
2022. ápr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
Annak semmi értelme, hogy kicsit hagyod aztán felveszed. Kb. csak kitartó sírásra neveled vele.
2022. ápr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%
Én minden nyösszre felvettem. Most 6 hónapos, már alig alig sír, sokkal kifejezőbben jelzi, hogy mit szeretne, mert tudja, hogy figyelembe lesz véve (éhes, kakilt, álmos stb) és amikor minden ok, akkor bátran fedezi fel a világot. Úgyhogy nem aggódnék, hogy ezzel rosszat tesz bárki, hogy reagál a baba igényeire.
2022. ápr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%
Ha felveszed minden nyikkra és megnyugtatod, amikor szüksége van rá, azzal nemhogy elkapatod, hanem megalapozod azt a bizalmat magában és a világban, amitől egy kompetens, önálló egyén fejlődik majd belőle. Ha sírni hagyod, meg majd lesz belőle egy kis szorongó idegzsába, mint amúgy az 50-es korosztály igen nagy része, akiket még így neveltek.
2022. ápr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
Én azon az elven vagyok, hogy a gyereknek szüksége van az anyjára, szüksége van arra, hogy figyeljenek a problémájára. Viszont minden gyerek más. Van amelyik csak álmából felriad és igazából vissza is alszik, másiknak az kell, hogy simogasd és így meg tud nyugodni. Másik gyereknek pedig az kell, hogy felvegyék. A sírásnak általában van valami oka: fáradt, nyűgös, éhes, pisis vagy kakis a pelus, csak komfortszopi kell neki, testközelségre vágyik, fáj valamije, túl sok volt az inger, hangos valami stb. Ezeket azért a legtöbb esetben egy anya érzékeli, megoldja és utána minden megint jó a babának. Ha pedig sír a gyerek és tényleg semmi megoldható gondja nincs vagy testközelségre vágyik, akkor a legjobb a hordozókendő szerintem. A baba szervezete kevesebb stresszhormont termel még így is, ha közben sír. A lényeg, hogy tudja, hogy figyelnek rá és az igényeire.
2022. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!