Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szálasi Ferenc jobb ember...

Szálasi Ferenc jobb ember volt Hitlernél?

Figyelt kérdés

Azt hallottam sokszor ellentmondott Hitlernek,és lenézte Hitler barbarizmusát.


Emberileg sem volt akkora pszichopata.


Tényleg jobb ember volt Hitlernél vagy csak hazugság hogy különben volt nála?



2020. szept. 8. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem is tudom. Olyan, mintha bubópestis és vérhas közül kellene választanom, hogy mit kapnék el szívesebben. Vagy mintha Orbán és Lukasenka közül kellene példaképet választani.
2020. szept. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem igen. De ettől még csinált rossz dolgokat.
2020. szept. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nem megolni akarta a zsidokat hanem dolgoztatni. ez egy fokkal jobb főleg ha azt is belevesszuk, hogy végul vége lett a cirkusznak igy aki addig kihuzta az megmenekult. és kulönböző trukokkel akadályozta hogy a zsidokat elvigyék így volt aki ennek - neki - köszönhette végul az életét. ha sokan miatta is haltak meg, nem értelmezlenul haltak meg hanem egy célért, mégha ostoba cél is volt az. de valoban pontosabb ugy fogalmazni, hogy két rossz közul ő volt a kevésbé rossz...
2020. szept. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én hallottam Hitler néhány beszédét, nekem nem tűnt pszichopatának.

Hitler háború előtti érdemit nem igazán tudta senki felülműlni, szóval a kérdésre a válasz: nem.


Szálasi Ferenc vezetése alatt volt az ország utoljára szabad, amikor nem volt kiszolgáltatva idegen érdekeknek.

2020. okt. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Vegulis nem Szalasi alatt haltak meg szazezrek idegenben idegen erdekekert...
2020. okt. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Egy szóval nem mondtam hogy a háború jó dolog.

Magyarország függetlenségét viszont nem nevezném idegen érdeknek.

Ha Horthy Miklós kiugrási kísérlete sikeres lett volna, azzal egyenesen a kommunisták kezére játszotta volna az országot. Persze ennek a következményit előre ő sem tudhatta. Akkor őt is nevezhetjük hazaárulónak utólag?

2020. okt. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Horthy egyértelmuen hazaárulo volt. Ugyanakkor neki is voltak jo oldalai, pl. az egész világon egyedulálloként ő akadályoztatta meg megszállt országban fegyveresen a zsidok egy részének a deportálását. Furcsa orszg ez a Magaroszág, ugyanis akiket meg deportáltak végul, azokkal a magyar csendőrség olyan kegyetlenul bánt, hogy még a németeket is meglepte.
2020. okt. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kár, hogy azt nem akadályozta meg senki, amikor a zsidók deportálták az embereket...

(#4 #6 voltam)

2020. okt. 12. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!