Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Holnap lesz öt hónapos a...

Holnap lesz öt hónapos a kisfiam, nem baj, hogy még nem tud ülni?

Figyelt kérdés
Voltam ma a védőnőnél,és volt ott egy 6 hónapos kislány,ő nagyon ügyesen ült,és mondta az anyukája,hogy már 5 hónapos korától ül.Az én fiam,nem tud egyedül ülni,csak ha fogom,és úgy is folyton hanyatt dobja magát.De látom rajta amikor fekszik,hogy emelgeti a fejét,mert fel szeretne ülni,olyankor mindig felültetem szóval akarni akrja,csak nem bir ülve maradni.Mit tegyek?Nagyon le van maradva?
2008. dec. 17. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyáltalán nincs lemaradva. én kisfiam is pont ekkora és ő sem tud egyedül ülni. ő is akarna, folyton puposodik :-))) szeretne valahogy, de még nem megy neki. ha felültetem és kicsit előredöntöm, akkor ülve tud maradni, de éppenhogy csak a lehelet tartja úgy, nem ő saját magától. szerintem nem kell aggódnod, nincs lemaradva. illetve ha le van, akkor az enyém is.
2008. dec. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj egyáltalán! Lehet hogy a kislányt ültetgetik..annak meg nem sok értelme van.

Egyébként az önálló felülés ált. a kúszás után, mászás környékén történik meg. Szóval 7-8 hónapos korban!!

Ne aggódj:) Hagyd, hagy kússzon, másszon a földön:)

2008. dec. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyátalán nincs lemaradva a kicsid, ne aggódj, az én fiam 8 hónapos és rövid időre már meg tud önállóan, de még nekem is vigyáznom kell mert még eldől.
2008. dec. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ne aggódj, addig jó a gerincének, mig nem ülteted. hallottam h aki korán ültetgeti a babát, annak a babának nagyobb esélye van a gerincferdülésre. hagyd h egyedül próbálkozzon, általában mászás után tudnak majd biztonsággal megülni. szerintem ne eröltesd!
2008. dec. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,megynyugtattatok!!!
2008. dec. 17. 21:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagytok lemaradva, bőven ráér!

Ne is erőltesd, mert csak tönkreteszed a hátát.


A normál mozgásfejlődés szerint a négykézlábbal egyidőben vagy az után picivel tudnak a babák ülni.


gyógytornász

2008. dec. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2008. dec. 18. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!