Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Most vagyok 34 hetes,viszont félek hogy nem fogom tudni szeretni a babámat és nem leszek ,,elájulva" tőle hogy jaj de aranyos. Sosem tartottam aranyosnak a babákat,nem értettem/értem hogy más gyereke is miért olyan aranyos valakinek.Most még aranyos amikor érzem hogy mozgolodik vagy rugdos,de mi lesz ha megszületik és nem tudok rá úgy nézni hogy milyen aranyos?

2022. ápr. 14. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem tudsz rá úgy nézni, akkor majd a családod átsegít a szülés utáni depresszión, mert ezt kb annak hívják és ahogy cseperedik egyre erősebb lesz a kötődés.

Szerintem a szüléstől félsz és kezd rajtad eluralkodni a pánik és depi keveréke, illetve a megbánás. Ezt általában a szülőszobán szoktuk átélni, az elviselhetetlen fájdalom miatt...🤣

2022. ápr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Semmi, a kötelező köröket már csak tisztességből is meg fogod csinálni. Aztán előbb utóbb “beleszeretsz” a babádba és az anyaságba. Ha nem, az se baj, amíg a tőled telhető legtöbbet és legjobbat megadod neki. ☺️

Én se vagyok az az anyatigris típus akinek márpedig a legszebb, legcukibb és leglegleg a gyereke… de ettől még szeretem a magam módján és a tőlem telhető maxot próbálom nyújtani. A mások gyerekei meg kifejezetten nem is érdekelnek, nem babázok velük, lefagyok ha a kezembe nyomnak egyet aki nem az enyém. 😅

2022. ápr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Az, hogy ez kicsit későn jut eszedbe... :D


Egyébként van ez a "közhely", hogy a sajátod neked úgyis a legaranyosabb és a legszebb lesz. Én tényleg ezt éreztem, de lehet, hogy te éppen nem rögtön kötődsz annyira a babádhoz. Még az elején a hormonok amúgyis jól megzavarnak.

De ha már jobban összeszoktok pár héten belül te is máshogyan fogod látni! :)

2022. ápr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Kit érdekel? Ha aranyos, cuki dolgot akarsz, akkor fogadj örökbe törpe tacskót vagy más szobacirkálót.


Gyereket hiba azért vállalni, mert cuki.

2022. ápr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Tok normalis, ha nem jon rogton az erzes. Elobb-utobb ugyis o lesz a leg.
2022. ápr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gond hogy így érzel. Ha a mozgását már aranyosak találod őt is tuti annak fogod. Én sem voltam oda soha más gyerekéért, van ilyen.
2022. ápr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, én még a terhességem végefele is irtó rusnyának láttam az újszülötteket, és teljes stresszben voltam, hogy mi van, ha nem fog tetszeni, ha őt is csúnyának, furának látom, mint ezeket a gyűrött fejű, lila újszülötteket a fotókon. Mint a kis öregemberek rövid nyakkal. :D


Aha, hát amint megláttam és a karomba adták, minden átkapcsolt. Emlékszem, ráadták a kórházi ruhákat, és annyira béna mintás darabokat kapott, de olyan édesen festett benne, hogy nem bírtam betelni vele, állandóan gyönyörködtem benne. Csodaszép, csodaédes picike volt, és totyogónak is gyönyörű -legalábbis az én szememben. Hidd el, az idő, a szeretet és a hormonok megoldják ;)

2022. ápr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sosem voltam elájulva a babáktól, és nem volt elvárásom magam felé, hogy aranyosnak lássam majd a sajátomat. Az egyém kimondottan csúnyácska volt az első időkben. Én összességében gyereket szerettem volna, a csecsemőkor ennek csak egy rövid szakasza. Nálam az első pár hét, hónap csak a túlélésről szólt, nem kívánom vissza. Viszont később már nagyon élveztem az anyaságot.
2022. ápr. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sose szerettem más babáját ajnározni, dajkálgatni. Viszont amikor a kisfiam megszületett, azt éreztem, hogy neki én vagyok a biztonság, ezért nagyon kell rá vigyáznom. Nem volt elsöre egy csodaszép gyerek, de mégis azt éreztem, hogy annyira édes....ha nem is érzed egyből-mert ennek is kell idő, míg kialakul-idővel el fog carázsolni a saját kisbabád.
2022. ápr. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Csak megerősíteni tudom!

Sokkal jobb anyuka leszel a későbbiekben!

2022. ápr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!