Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek viszonylag...

Anyukák, akiknek viszonylag korán jött a tesó, hogy bírtátok pocakosan egy örökmozgóval?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hónap végére vagyok kiirva szülni.Most 16 hónapos a nagylányom.Az volt nehéz amikor nyáron azok a nagy melegek voltak juliusba,azt elég rosszul birtam,házat épitunk,páromat május óta szinte csak este látjuk,ez sem könnyű,másodikon lakunk lift nincs,eleinte nagyon macera volt a fel le járkálás,aztán időközben ugyahogy megtanult a lányom lépcsőzni,most már könnyeb.Igyekszem őt az elejétől minél kevesebet emelgetni.Szerencsére elég jól eljátszik maga is,ugyhogy tudok azért pihenni,az volt még megerőltető,amikor nem tudott stabilan járni,és mindenhova mindig kellett kézenfogva menni vele,de szerencsére akkor még nem volt nagy a hasam.Éjjel rossz hozzá felkelnem,egyrészt mert a hasamtól nem nagyon tudok hozzá lehajolni a kiságyba,másrészt ha hirtelen felkelek akkor bekeményedik a hasam,és majd be pisilok,igy sokszor komoly gondott jelentett ott ülni éjjel az ágyánal ámég vissza nem alszik,mert ha kimegyek pisilni először,akkor ugye felébred még jobban.Ezek voltak amik a fő gondot okozták,de igy utólag nem volt olyan rossz.Ja meg néha gond volt a türelmemmel,sajnos,de most igy a terhesség végére rendbejött,sokat sirtam egy időben,mert nem tudtam el képzelni hogy fogom ezt megoldani.
2010. szept. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én most 20 hetes vagyok a kisfiam meg 7 hónapos. Egy év korkülönbség sem lesz közöttük. Jól bírom még....:-) Még kicsi a pocim...nem tudom, hogy még mire számíthatok, csak elképzelni tudom, hogy akkor fog eljárni a kisfiam mikor a testvérkéje megszületik. Nem sok segítségem van, de megoldom, emelgetni őt meg még sokat kell...és hát nem könnyű gyerek 8800g.....:-S

De boldog vagyok, hogy várom a kistesót és nagy az izgalom a nemét illetőleg is...:-)

2010. szept. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mint az előttem lévá

ő válaszolónak nekem is kis korkülönbségesek a gyerekek,nem egészen 11 hónap van köztük. már 15 hós és 26 hónapos a lányom,fiam.

terhesség vége felé,már nagyon nehéz volt,a fiam se volt könnyű baba,csak segitséggel tudtam sétálni vinni,az emelgetése kész rémálom volt,a fürdetés isnagyon nehezen ment...votl h keményedtem,nagyon fájt,ott álltam a kiságyánál,ő sirt h vegyem ki,én meg nem tudtam kiemelni a keményedések miatt,én is bőgtem vele együtt...


Előttem lévőnek üzenem,h nagyon nehéz lesz.készülj fel,az eleje is,mert a kicsi 3 óránkéntfog enni,de reggel nem alhatsz vele mert a nagy kelni fog, a fogzási időszaka is lesz akkor,voltak h napok teltek el h csak 1-2órát tudtam aludni...most meg még rosszabb...a házimunka csak segitséggel ment...nehéz időszak volt az eleje nagyon...most meg ketten mennek két felé,de nagyon édesek,mert babanyelven kommunikálnak egymással,együtt játszanak,és szétválasztani se lehet őket,még kb 1 év mire teljesen összenőnek:-)))

2010. szept. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!13 hónapos volt a lányom mikor megszülettek iker fiaim.A terhességemet végig úgy hordtam ki,hogy a kislányom gyakorlatilag a hasamon ült,mert iszonyatosan rám volt kapva.Féltem tőle,hogy nehogy baj legyen de hála istennek minden rendeben zajlott ,és egészséges babáink születtek jó súllyal a 40. hétre.
2010. szept. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Abban bízom, hogy mint az első babával a másodikkal sem lesz nehéz terhességem. Nem volt keményedésem és iszonyú könnyen mozogtam az utolsó pillanatig takarítottam stb. Csak bízni tudok abban, hogy nem lesz gond az emelgetés a házimunka most sem...én inkább attól félek, ha megszületik utána mi lesz. Mert az első babucim után bevallom őszintén, hogy négy napig depis voltam...ettől félek inkább iszonyatosan...

De az is lehet, hogy egy csomó mindenbe nem is gondoltam bele, hogy milyen nehéz lesz és váratlanul fog érni...

Igazából az vigasztal, hogy nagyon vártuk az első gyermekünket és ő inszeminációval lett most a másik meg teljesen spontán...és ennek nagyon nagyon örülni kell!!! És gondolom, hogy csodás érzés hallanod, ahogyan babnyelven csacsognak....:-)

2010. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!:)

Még nem biztos, hogy lesz kistesó, de eddig minden jel arra utal, még várok 1 hetet és tesztelek...

Titeket olvasva rájöttem, hogy nem is lesz kicsi a korkülönbség nálunk, mert már 16 hónapos a nagylányom.

Viszont még cicizik elalváshoz, járni még csak most kezdett el, folyton menne, köztünk alszik... minden létező "hibát" elkövettem, hogy felkapassam, szóval nem lesz egyszerű attól félek.

Viszont imádja a gyerekeket, a babákat, nem irigy, mindent odaad, és nem is féltékeny, szóval remélhetőleg nem lesz gond:)


De még semmi nem biztos, csak igyekszem felkészíteni magam, mi lesz, ha mégis tesó van a dologban:)

2010. szept. 16. 12:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is a fiam mellettem aludt,37 hetes terhes voltam,amikor átszoktattam a kiságyba,szerencsém volt 3 nap alatt rájött h sokkal kényelmesebb egyedül aludni:-)) Fiam is el volt kényeztetve...dehát a legtöbb első gyermekkel ez van


Ja és szintén kis korkülönbséges kismamának üzenem,ne izgulj ,nem lesz időd depisnek lenni! Első után nekem is volt,de mikor ott volt már a második is,akkor sokszor egy nyugodt kávéra,vagy fürdőre se volt időm:-)) Meg már nem fogsz azon izgulni,mit hogyan kell,gyakorlatbol menni fog!

2010. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy igazad lesz és nem lesz depim. Csak ez az egy amitől nagyon félek. A férjem is azt mondta hogy itt lesz a két gyerek, nem lesz időd a depizéshez...Nagyon remélem, hogy igazatok lesz, mert ez egy rémálom, még az a szerencse, hogy csak négy napig volt....:-( Pedig nekem azért előzményeim is voltak, de sokan "megdícsértek" a családban, hogy rövid idő alatt lezajlott, mert van akinek sajnos hetekig hónapokig tart! Köszönöm a bátorító szavaidat! :-)
2010. szept. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!