Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor lehet sterimarozni...

Hányszor lehet sterimarozni és porszivózni a baba orrát? 7 hósak vagyunk nem lázas, de állandóan szürcsög már egy hete.

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:

a mi dokink szerint: ahányszor csak kell :)

inkább sírjon kcisit többször a macera miatt, minthogy beszáradjon a nátha és legyen belőle egy arcüreggyulladás.

befújsz, hagyod kicsit hogy fellazítsa, kiszívod és utána orrcseppet is lehet hazsnálni, de ennek a tájékoztaójában le van írva h naponta hányszor hazsnálható (tehát azt is lehet h csak minden x. szíváskor cseppentesz)

2010. szept. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Akárhányszor, egyiket sem lehet "túladagolni".


Most olvastam egy babaújságban: Gondolj bele, ha te náthás vagy, hányszor fújod az orrod. Nyugodtan orrszívózd akár 5 percenként is, ha úgy látod, hogy tele van az orra. A sterimar is mivel csak sóoldat, nem árt az orrnyálkahártyának, ha nagyon eldugul az orra, naponta 3x használhatsz babaáknak való Nasivin orrsprayt (Ezt viszont tényleg max. 3x, mert szárítja az orrnyálkahártyát).

2010. szept. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

sterimar akármennyi adható akármeddig

szívni a nózit kell, nincs határ

DE

nasivin 3-4 napig, mert kikezdi a nózit, és nagy a hozzászokás veszélye. ez tapasztalat!

2010. szept. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De mitől szürcsög??


Vannak babák akiknek ha jön a foga így reagálnak.


Ne vidd túlzásba, inkább hideg párásíts. Nadivint csak az eldugult orr esetén használd napi 4 szer max, adagolása a dobozban.


A sterimár is lazít de a nedves orrfolyásra szerintem nem kell használni.


Az okát találd meg, beszélj a dokiddal.

2010. szept. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én sajna csak egyszer tudom, este, mikor apa hazajön, mert nem bírom egyedül lefogni, annyira kapálózik. Mi is szörcsögünk, egy hete, és a dokinő azt mondta nem beteg. pedig éjjel alig kap levegőt. nem tud szopizni, hát ez akkor mégsem normális, nem? érdemes lenne fül-orr-gégészhez vinni? Bocsi, hogy belekérdezek a kérdésbe.
2010. szept. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

utolsónak

az én fiam is kapálózik, de én beleburkolom egy plédbe,úgy néz ki mint egy kis töltött káposzta,és így nem tud kapálózni.kénytelen vagyok, mert naponta vagy tízszer kell szívjam az orrát,hogy kapjon levegőt,meg nem akarom, hogy arc vagy homloküreg gyulladása legyen

2010. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A pléd vagy egy nagyobb törölköző is megteszi!! Jól türd alá és a kezeit is tedd szorosan a kis teste mellé, akkor sikerülni fog. Nekem is apárom este jön haza, de a kcsinek le kell szívni. Ha sokat nyel belőle, hasmenést, hasfáját kaphat. Én minden szopi elött Sterimar, majd orrszivó és úgy a szopi!! Ha nagyon gáz 4x egy nap adhatsz nasivint ami nagyon jó!! Sok sikert!!!!!!!!
2010. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kislányom 2 hónapja szörcsög!

Nem beteg, nem náthás, a fogzás miatt így reagál. Elvittük fül-orr-gégére, ahol minden rendben. Sajnos amíg fogzik, szörcsögni fog, ez ellen nem lehet tenni semmiféle orrsprayvel sem. Alvásnál zavarja nagyon őt meg szopi közben, de mivel 2 hónapja van, lassan már megszokja. Ez van!

2010. szept. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nekünk nem fogzástól van,voltunk orvoshoz és a torkuk is piros ikrek mindketten betegek
2010. szept. 16. 16:32
 10/10 anonim ***** válasza:

10.51. vagyok. Nekem is ikrek.:)

Most elgondolkoztam, lehet a fogzástól lenne? 2 doki is azt mondta nincs baj.

2010. szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!