Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 4. trimeszter után könnyebb...

A 4. trimeszter után könnyebb lesz a babával?

Figyelt kérdés

A kislányom 9 hetes, tündéri baba, nagyon büszke vagyok rá és nem panaszkodni szeretnék, csak szeretném tudni mire számíthatunk.

Egyelőre nagyon igényli a közelségem, igény szerint szoptatok, rugalmas kendőben van ameddig jól esik neki. A babakocsit nem tolerálja, illetve ha elmegyünk étterembe, orvoshoz , ismerőshöz stb…hiába alszik el a kocsiban a hordozóban , ott felebred és nagyon sír, egészen addig amíg haza nem érünk és szopizhat rajtam. Cicivel alszik el, erdekes nappal nem lehet letenni, éjszaka nagyon szépen alszik a saját szobájában, egyszer kel enni, majd pelus csere még egy kis komfort szopi és már alszik is vissza, így simán alszunk 8-9 órát , ami tudom hatalmas könnyebbség.

Viszont nappal ez nem megy, ha leteszem nagyon sír és tényleg utálja a babakocsit, levegőzni is csak kendővel megyünk így és nem otthoni környezetben nyűgös lesz.

Ez változhat 3 hónapos kora után?



2022. ápr. 23. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Az én babám esetén tényleg látszott 3 hónapos kora körül, hogy szinte igényelni kezdte, gogy legyen letéve. De garancia nincs semmire, a gyerekek különbözők.
2022. ápr. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Nekem jobb lett, bár összetettem volna a kezem a te nehézségeidért. Az első 3 hónapban konkrétan 1-1 órát aludtam éjjel is, és már kaptunk fenyegető leveleket az egyik szomszédtól, hogy hallgattassuk el a gyereket.


Éjjel nappal kellett neki a testközelség, vagy üvöltött mint a sakál.


3-4 hónaposan ez megszűnt, aludt szépen hason.

2022. ápr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Változhat és változni is fog, a kérdés csak az, hogy mennyivel 3 hónapos kora után? :D

Az én lányom egészen hasonló volt, a babakocsizást kb 1 éves kora után szerette meg (pedig 6 hónaposan, amikor már magától kiült, bekerült a sport részbe, és simán kilátott, de az akkor még nem hatotta meg), addig mi is hurciztunk. A testközelséget viszont most is eléggé igényli, bár már nagyobb annál, hogy nonstop az ölemben legyen (21 hónapos), de azért a nap nagy részében még elég sokat bújik és ölel és minden. Plusz nálunk az alvása olyan 4 hónapos koráig volt ilyen szép, mint nektek, az ~1,5 éves koráig borzasztó lett, óránként kelt meg minden borzalom, együtt aludtunk, az segített. Most a saját ágyában alszik el, de éjszaka egyszer még felébred, akkor valahogy átvarázsolódik mellém, és csak simán attól, hogy fogja a kezem vagy érzi, hogy ott szuszogok mellette, egyből visszaalszik, és úgy is marad reggelig. Szóval a testközelségre való igénye még mindig elég nagy. Amit én egyébként nem bánok :) Én is ilyen bújós típus vagyok, ezt lehet vagy örökölte, vagy csak erre neveltem :D De meg ilyen kicsiknél ez még teljesen természetes igény.


Viszont idővel tényleg könnyebb. Ahogy cseperednek, egyre önállóbbak és nyitottabbak lesznek a világra, másokra, egyre bátrabbá válnak, bár ezzel egy időben jönnek a különböző szeparációs szorongásos időszakok, amikor szintén visszavedlenek az ilyen újszülöttkori matricázásba, de az csak átmeneti, feltöltődnek anyával pár nap/hét(/hónap???) alatt, és mennek is tovább bátran a világba, egyre több ideig és egyre távolabb tőled.

2022. ápr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk addig tartott, amíg nem tanult meg önállóan járni. Addig kb letehetetlen volt.
2022. ápr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk a negyedik trimeszter volt a könnyű része. 😎🍹
2022. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 qkker1 ***** válasza:
4%
Negyedik harmad? Nem érzed az ellentmondást a kérdésedben?
2022. ápr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Van ami könnyebb, van ami nehezebb. Nekem most másfél éves a ded, minden nehéz időszak után jött egy könnyű, amiben előbb-utóbb felbukkant egy másik kihívás. Kevesebbet csüng rajtad majd a 4. trimeszter után? Valószínű, de aztán lesz majd a szeparációs szorongás, amikor már attól üvölt, ha kikerülsz a látóteréből, lesz 4 és 8 hónapos alvásborulás, amikor csak cicin jó, aztán sehogyse, lesz fogzás, mozgásfejlődési ugrások... mindig van mit túlélni. :D Nekem most van az az időszak, amikor már megy, fut, és nagyon sokat és ügyesen beszél, profin megérteti magát. S persze rengetegmindent ért is. Most élvezem, hogy pörgünk együtt, program van, kaland, de már másra is lehet bízni pár órára, el tudok neki magyarázni majdnem mindent, és még nincs a dackorszakos ellenkezés. S közben néha megsajdul a szívem azokért az első, picibabás hetekért, mikor ott szuszogott rajtam a kendőben. Szóval lesz itt még minden, és mindenben lesz jó is meg nehéz is, most próbáld meglátni a szépségeket ebben az időszakban. :)
2022. ápr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Később majd másmiatt lesz nehéz. Jön majd a fogzás, szeparációs szorongás és amiatt fog rajtad csüngeni...

Ez màr csak ilyen.

2022. ápr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!