Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet még tudni hogy...

Honnan lehet még tudni hogy nekem beszél és reagál a hangomra?

Figyelt kérdés
A 2 hónapos státuszon kérdés volt, hogy beszédhangra akkor is reagál ha a beszélő arcát nem látja, pl sírást abbahagyja, nyugodt állapotban élénk végtagmozgásba kezd, illetve ha beszélnek hozzá visszagyügyög. Ez a kettő nem volt még meg 2 hónaposan. Szokott gagyorászni, de csak ha jó kedve van, evés után, de azt akkor is ha én egy hangot nem adok ki. A sírást meg csak akkor hagyja abba ha elhárítom a bajt. A kórházi hallásvizsgálaton nem találtak eltérést. A védőnő is csörgette most neki a kulcsot a füle mellett, arra ráncolta a szemöldökét, elvileg ez jelenti hogy hallotta és nem tetszett neki. De azt sem mindig, mert épp az én arcomat nézte feszülten. A védőnő azt mondta hogy ha 3 hónaposan sem fogja tudni, akkor újra hallásvizsgálat szükséges. Így visszagondolva, az egy hónapos státuszon is, hogy erős zajra összerezzen-e, még azt tudtam mondani hogy néha, de az volt az utolsó ami kialakult a listából, és inkább csak félálomban csinálta.
2022. ápr. 26. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia, régen egy halom hasonló kérdést vegigolvastam mert én is aggódtam. Ilyen korban ez még nem jelent semmit! Volt aki nevetve emlékezett vissza hogy egyfolytában kulcsokat csörgetett a babajanak.

De nagyon jó hogy a vedonod ennyire odafigyel, tehát jó kezekben leszel, azt mondjuk sajnálom hogy így most biztos aggódni fogsz majd.

Ilyenkor még szinte napról napra látsz valami újdonságot a babad viselkedésében, hétről hétre észrevehetően változik majd. Remélem egy két hónap múlva megkonnyebbulve gondolsz vissza az aggodalmaidra.

Énekelj neki sokat :)

2022. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
amúgy vannak olyan dolgok amik nem zavarják vagy érdeklik a babákat. az enyém pl. sose csipegette a szöszt vagy morzsát, pedig ez is kérdés. egyszerűen nem foglalkoztatta soha… lehet nálatok is ez van, nem zavarja ha valami hangos. pláne ha félálomban összerezzent, akkor biztos hogy hall nyugi ☺️
2022. ápr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!