Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy zajlott nalatok a hozzata...

Hogy zajlott nalatok a hozzataplalas első 1hónapja?

Figyelt kérdés
Mennyit evett ? Mikor? Szopi előtt,után vagy 2 etetes között ? Miket kóstolt és mennyit? Sztem nagyon lassan haladunk. Egész sok ízt evett már de nem mennyiséget . 2-3 kanál naponta maximum
2022. ápr. 27. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Mennyi idős a baba? Nem baj, ha nem eszik mennyiségeket. A cél az ismerkedés és elsősorban a vas bevitel, minden másra tökéletes az anyatej/tápszer. Viszont lehet nem áll még készen a babád.
2022. ápr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
7 hónapos. 6 hónapos kora után kezdtük. Kihagytam 1 hetet az elején mert akkor mindentől oklendezett . Azóta ez ninxs viszont 2 falat után nem nyitja ki a száját , tukmalni nem akarom
2022. ápr. 27. 10:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Már 3 hónapja kóstolgat, egyszer evett egy fél bögrényit, amúgy kb teáskanálnyi mennyiségeket. Péppel és kézbe vehető ételekkel (pl. párolt répa) is próbáljuk. Anyatej van elég, nincs ezzel semmi gond.
2022. ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

első hónap végére 1 étkezés teljesen ki lett váltva. 4 hónaposan kezdtük, mert a tápszer nem nagyon kellett neki, tej meg nem volt.

mindent szívesen eszik, most 7 hónapos, már 3 étkezés ki van váltva, csak reggel és este kap tápszert. végre normális ütemben hízik is.

nem kell sietni amúgy, ha nem igényli, nem egyformák a babák ☺️

2022. ápr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Ugyan ugy vagyunk, mint a 4es. Caak a lányom anyatejes.


4honapisan kezdtünk, 1 honap alatt egy étkezést kiváltottunk.

Holnap lesz 7 hónapis, 3 étkezés teljesen kiváltva. Imád enni.


Amióta hozzátáplálunk a súlya is normalizálodott, az első 4 honapban az "elvárt" alatt hizott.


Darabosat estik, elé pakolom kis katonákat és ő kézzel teszi a szájába. Pürét kb 1 hónapig evett, onnan ökölődött tőle.

2022. ápr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Mi is 6 hónaposan kezdtük, eleve falatkákkal. Tetszett neki a módszer, de nem evett mennyiséget. Minden étkezésnél odaültettem mellénk (vagyis akkor még az ölemben, megtámasztva a hátát, mert magától nem ült ki), aztán együtt ette, amit mi is. Élvezte nagyon, de csak kóstolgatott meg játszott a kajával, textúrákkal. Igény szerint szoptattam akkor még, de hozzávetőlegesen igyekeztem úgy időzíteni, hogy a soron következő szoptatás előtt egyen, mert szerettem volna 1 éves korára leválasztani (mindjárt 2, de még mindig szopizik, szóval ennyit erről :D ). Ugye igény szerinti szoptatás és igény szerinti étkezés volt ez így, nem igazán lehetett étkezés kiváltásáról beszélni, és nem is evett annyit, hogy teljesen elvehessem tőle a cicit. 1 éves kora után kezdett el annyit enni, hogy nappalra szépen fokozatosan leválaszthattam.


Nem sürget a tatár, a gyerek tempójához érdemes igazítani a dolgokat. Minden gyerek más, a lányom még most sem egy nagy haspók, más gyerekek meg felnőtt adagokat esznek már ebben a korban is, szóval nem lehet így hasonlítgatni. Amíg egészséges, jól fejlődik, minden rendben van vele, addig nem kell aggódni.

2022. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
6 hònaposan kezdtük. Dèlutàn, korai fürdès előtt kapott egy kis puha zöldsèg- vagy gyümölcsdarabot csócsàlni. Ìgy nem volt gond egyàltalan ha nagyon maszatolt. Szoptatàstòl függetlenül, nem pont előtte vagy utàna.
2022. ápr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

6 hónaposan kezdtük, anyatejes baba. Az első hónap úgy zajlott, hogy talán kétszer ha kinyitotta a száját, de azt is kiköpte. A második hónap ugyanígy. A 8. hónapban már nem próbálkoztam a kanállal, pepekkel, áttértünk blwre. Akkor kezdett el eszegetni, 1 évesen váltottunk ki egy étkezést, meg mindig nagyrészt anyatejen elvolt.

Teljesen jó az a pár kanál, ráér. El fogja fogadni, ha szüksége lesz rá.

2022. ápr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
6 honaposan kezdtem , de 12 honapos koraig 90 % ban az anyatej erdekelte csak. Semmi baj nincs ezzel, az a fo taplalek az elso evben. Sose eroltess semmit, mert eveszavaros lesz kesobb.
2022. ápr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 5 hónaposan adtam neki először pürét, mert nagyon érdekelte, ha ettem, de öklendezett, így parkoltattam a témát 6 hónapos koráig. Utána inkább a kanállal játszott, nyomkodta a pürét, a falatkákat is, belekente a ruhájába, szóval nagyon érdekes játék volt neki, de nem nagyon evett.

Aztán rájött, hogy a püré, amit adok ehető. Azóta bármit megeszik, úgyhogy sok mindent megkóstolt már. Nagy mennyiségeket nem eszik, és nem váltottam ki egy étkezést se, mert mindig kér cicit, de lelkesen kóstol. Ő darabosat nem nagyon fogad el, nyalogatja, sőt rágni is próbál, de aztán egyben lenyelne mindent, és mivel öklendezni kezd, így inkább kiköpi. Mi maradunk a pürénél még.

2022. ápr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!