Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan dolog amit utólag...

Van olyan dolog amit utólag bántok?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy amit a babátoknál csináltatok piciként.Például én nem gondoltam,hogy tényleg akaratos,hisztis lesz az miatt,hogy nem voltam vele szigorú baba korában.Sokszor felvettem,mindig,ha sírt,bár refluxos is volt és sokat kellett tartani,hogy ne jöjjön ki a kaja.Vagy a szoptatás nálunk nem olyan jól sült el,mert igény szerint szoptattam,ahogy más anyukák is javasolták és annyira,de annyira nem akart enni,csak szopni.nagyon megkínlódtunk vele ezen a téren és válogatós is lett.Ilyenekre gondolok.
2010. szept. 16. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen pillanatnyi gondolataim, de aztán mindig arra gondolok hogy anno biztos oka volt hogy úgy csináltam a dolgokat ahogy, és onanntol nem foglalkozok vele.Pl. a nagyon csúnya köldöksérve miatt eléggé ell let kapatva, aminek most isszuk meg a levét és nem tudok és nem tudtam mit csinálni.Ne foglalkozz ezekel, mert csak dühit viszont változtatni meg úgy sem tudsz.
2010. szept. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Én is úgy gondolom, hogy akkor és ott az tűnt a jó megoldásnak. Pl. az alvást szokták emlegetni, hogy azt lehet nagyon elrontani. De mért alszanak egyes gyerekek csak babakocsiban, ölben, cicin, máshogy nem? Mert már minden mást kipróbált az elkeseredett anyuka.

Nekem most 7 hónapos a 2. gyerekem, az altatás ugyanúgy el lett b...va, mint az elsőnél. De 3 hónapos koráig órákig altattam esténként. Nem tanulta meg, hogy leteszem és aludjon. Azóta cicin alszik, pont, mint az első. Nem érdekel, így most sokkal jobb.

Azt bánom, hogy az első túl sokat néz tévét, de erre apa szoktatta rá. Meg a sok csoki, na de az is inkább a rokonok. Nagymamák állandóan hozzák az édességet, volt már zizi, szénsavas üdítő, még a csoki a legegészségesebb. Hiába mondom nekik, hogy ne. Elég rosszul eszik a lányom, meg a fogait és féltem. Az enyémek nagyon rosszak, és már a tejfogaim is azok voltak. De mi állandóan nyalókáztunk, meg cukrot szopogattunk. Na, azt nem fogom engedni!

2010. szept. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Figyeljetek, én már túl vagyok ezeken (altatás, elkapatás, tévé, csoki, egyebek) felnőttek a gyerekeim, és egyik sem kényes vagy akaratos, nem tévéfüggők, nem dagadt édesség-zabálók. Tisztelettudó, kedves, rendes emberek lettek, pedig pár éves korukban ugyanígy rágódtam, mint most ti. Semmi nem késő, hosszú évekig kell m,ég nevelni, tanítani őket az életre. Nem késő elkezdeni a következetességet :)
2010. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos,h nem azért válogatós mert igény szerint szoptattad,és nem azért hisztis,mert sokszor felvetted.Ezek pont olyan dolgok,amiket nem tudsz megelőzni.4 gyerekem van,mindig felvettem őket ha kérték,nem hagytam sírni egyiket sem.Van köztük aki egyáltalán nem hisztizett,és van aki igen,bár nem olyan kemény műsort nyomnak mint amiket olvasok néha.:)

Igény szerint szoptak,6 hónapos korukig csak anyatejesek voltak,1 éves korukig főként szoptak,mégsem lettek válogatósak,sőt,kifejezetten jó evők,még a spenótot és a finomfőzeléket is szeretik.

Én néha azt bánom,h nem játszottam többet velük kiskorukban-bár nem igényelték túlzottan,eljátszottak egyedül vagy egymással,de akkor is.:)

2010. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én megbántam hogy a nagyobbik fiamat kétévesen bölcsibe adtam és visszamentem dolgozni. Ma már iskolás, vidám, közvetlen kisfiú, de én nagyon rosszul viseltem azt az időszakot.
2010. szept. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a fiamnál (aki már 10,5 éves) 3 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást, mert végül 21 hónapig szopott.

Máig sokszor ezsmbe jut , főleg most a kicsi mellett

2010. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!