Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos gyereket egész nap...

5 hónapos gyereket egész nap tömni mindennel?Cukor és étolaj?

Figyelt kérdés

Sógornőmnek 5 hónapos a kisfia. Jártam/járok hozzá minden nap segíteni,de már annyira sajnálom a gyereket,hogy nem birok. Egesz nap tömi vagy altatja a gyereket.

Anyatejes a baba, van is még teje, de elkezdte a hozzátáplálást. Kap már sok mindent, főzelékként. Aztán ad neki tápszert abba kever gyümölcsöt meg valami baba pelyhet meg kap Sinlacot. De a gyerek nem nagyon akarja. Szopni szopik, de az összes többi kínszenvedés. Tömi a szájába, cumiból, kanállal, pohárral. Az egyik félét még meg sem ette a gyerek már csinálja a másikat, a gyerek meg már ordít ha meglátja a cumisüveget. Hiába mondasz neki bármit, hogy jó a súlya a gyereknek, hogy biztos nem éhes hiszen 2 perce fejezted be az előző kaja beletömését stb. Nem érdekli. Egész nap vagy eszik vagy alszik az a gyerek és csodálkozik, hogy napi 4-5-6 híg kaki van. A főzelékbe megy 1-2 kanál étolaj. A tápszerbe, sinlacba megy 1-2-3 kanal porcukor az 5 hónapos gyereknek... Bátyám is hiába mond neki bármit. Ha nincs otthon akkor ezt csinálja.



2022. máj. 6. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Konolyan vannak ilyen emberek?? Hihetetlen.

Hány éves ez a nő?

Hogy lehet ennyire fogalmatlan valaki? Védőnő, gyerekorvos nem ad semmi tanácsot?

Porcukor, még megértem, legyen édes a gyereknek, szívesebben egye (gondolom legalábbis ezért teszi bele a nemnormális…)

De az olaj minek? Az állagát akarja vele javítani?

És majd az én gyerek is az ilyen szülő gyerekével fog egy osztályba járni.

2022. máj. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen igazad van, csak megutáltatja az evést szerencsétlen gyerekkel. De ahogy te és a bátyád (az apa) nem tudtok rá hatni, mi még kevésbé.

Esetleg az édesanyjára hallgat? Lehet, hogy ha ő mondaná ezt neki, elhinné, hogy hülyeséget csinál? Ha igen, akkor vele kéne beszélni erről. De inkább a bátyádnak (a mama vejének), nem neked.

2022. máj. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az olajat a zsírban oldódó viataminok miatt rakja bele. 40 éves. Nem az első baba, de az első a tesómtól. Nem tudom a többit is így nevelte-e. Az anyukája messze él, de ő is mondta már neki, hogy semmi baja nem lesz a gyereknek, ha egy fél napig nem eteti 2 percenként. Akkor legalább meg tud éhezni és enni is fog, nem csak szenvedni.
2022. máj. 6. 09:02
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

A táplálás terén hihetetlen mennyire fogalmatlanok az emberek.

Én a családban láttam olyat, hogy az öt hónapos gyereknek pörkölt szaftot adtak. És nem úgy értve, hogy anyuka hagyta hogy az ujjbegyéről lenyaljon egy keveset, mert milyen vicces arcot vág tőle a gyerek. Nem. Rendesen kimért neki 50-60 ml-t, és kanállal nyomta be a szájába. A gyerek megette, és a nemnormális meg örült neki hogy milyen ügyesen eszik a gyerek.

2022. máj. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Az étolajat nekünk is mondta a gyerekorvos, mert a kisfiam nagyon rossz evő, alig hízott, de nyilván nem 5 hónapos korában. Meg hogy minden evés után kapjon 1 kanál mézet vagy lekvárt.

Szegény baba. Milyen súlyban van? Ilyenkor még teljesen normális, hogy nem akar enni, ráadásul anyatejes. Reméljük nem lesz maradandó baja.

2022. máj. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Te jó ég szegény gyerek. Rossz volt olvasni is, felér egy kínzókamrával... Nem igaz h nem lehet rá hatni. Apja vegye át az irányítás, ha ez ekkora ökör.
2022. máj. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
A 7 honaposan , 1 evesen kubut, virslit adok sem kulonbek. Szegeny gyerekek...
2022. máj. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
És mi a kérdés? Vagy csak ventilálni jöttél?
2022. máj. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!