Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet autizmus jele 16 honapos...

Lehet autizmus jele 16 honaposan ha nem jatszik mas babakkal?

Figyelt kérdés

Egeszen egyszerüen nem jatszik a lanyom mas kicsi gyerekekkel. Inkabb egyedül barmilyen targyal. Mindenhol azt olvasom ez az autizmus jele. Jarasbam meg kesett meg mindig instabil es a kezemet fogja.

Integetni tud, mutogat az ujjaval, van par szava is. Kukucskat szereti. Az utobbi idöben eszre vettem hogy egyre kevesebbet igenyel engem es sokat jatszik egyedül is, elegge aggaszt a dolog. Egyedül akar enni, öltözni, fogat mosni stb... a tükör kepevel jatszik sokat ez is annyit idegesit, a sütönek az üvegebe latja magat. A gyerek orvos mindenre csak legyint, Nemet orszagban elünk.

Kekszel meg kinal engem ha kerem, a cumijat is ide adja, meg itat. De mas gyerekekkel nem akar baratkozni



2022. máj. 8. 19:38
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a valaszolat a negazovakat is es a pozitivakat is. Halas vagyok minden valaszert. Kicsit szorongo tipus vagyok es itt külföldön senkim sincs akivel beszelhetnek :(
2022. máj. 8. 20:01
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Otthon vagy a gyerekeddel egész nap társaság nélkül, mi? Menjél emberek közé!
2022. máj. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Még 3 évesen is csak egymás mellett, nem pedig egymással játszanak.
2022. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
93%
30 éve megdőlt, hogy az oltás autizmust okozt, döbbenet, hogy még mindig van aki bedől ennek. A gyíkemberektől nem félsz? Van egy teljesen egészséges, okos gyereked, aki nem rajtad lóg 0-24-ben te meg keresed, hogy mi a rossz benne. Ha ezt fogod vele mindig csinálni, nagyon bizonytalan gyerek lesz belőle. Szedd össze magad és nyugi!
2022. máj. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem júniusban lesz 2 éves a kisfiam.Ő elég haverkodós típus,ha vannak gyerekek,odamegy hozzájuk,kicsit megöleli őket esetleg,ha szimpik.Viszont játszani egyedül játszik a játszótéren.Ez életkori sajátosság,egy ennyi idős baba még nem nagyon játszik más gyerekekkel,szóval ez tök normális az ő korában.Szerintem majd olyan óvodás korban kezdenek már egymással is játszani,nem csak egymás mellett ☺️.
2022. máj. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Megyek a parkba. Probalok kapcsolatot letesiteni emberekkel de nem nagyon baratkoznak az itteniek. :( ez egy nemet falu ahol mi elünk jelenleg, egy varosban biztosabb könnyebb lenne a baratkozas vagy ki tudja
2022. máj. 8. 20:37
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor online keressél kapcsolatokat, mert így megbolondulsz! És legalább hétvégente menjetek kirándulni! Mi neked így az élet?
2022. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Mar mindegy mert a nyar folyaman haza költözünk. Nagyon reg itt elünk es sajnos felszinesek az emberek, nem nagyon lehet tartos baratsagot itt kötni, max ismerösöket szerez az ember. Termeszetesen nem ücsörgök otthon evek ota, vannak programjaink, ismeröseink, de mely baratsagok nincsenek, es mint mondtam az itteni nemet anyukak sose hivnak meg egy fagyira, vagy csak ugy jatszani a gyerekeket nem engedik össze a külföldiekkel, de ez a mi falunkra ervenyes mas települesröl nem tudok mit mondani.
2022. máj. 8. 21:41
 19/25 anonim ***** válasza:
52%

Leendő szakemberként írom:

Figyeld meg a közös figyelmi viselkedést (tekintet követés, mutatás)

Megjelenik e a mintha játék a spontán játéknál

2022. jún. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

A mintha jatek az az lenne hogybha en kanalazom a levest ra mutat a kanalra es a tanyerra hogy neki is adjak es akkor ö is kanalazni probal?

Vagy pl ha vagom a körmeit ö is keri az ollot es ugy tesz mintha ö is vagna a körmöcskeit.

Kavezas alkalmaval is kell neki egy kis bögre es akkor ö is "kavezik" a nagyokkal.

Erre gondoltal? Vagy en ertettem felre

2022. jún. 3. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!