Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szándékosan, de sírni...

Nem szándékosan, de sírni hagytam a babám, nagy bajt okoztam?

Figyelt kérdés
Az apa a héten délutános (ilyenkor este 11-re ér haza), így az esti rutint egyedül csinálom 2 gyerekkel. Az egyik 3 éves, a másik 6 hónapos. Általában nagyon ügyesen megoldom a helyzetet, a kicsi már aludt, amikor a nagyot kikísértem pisilni. Már álmos volt és szeleburdi módon nekifutott az ajtókeretnek és hátra is esett. Homlokán ömlött a vér és hátul is rendesen nagyot koppant. A sírás felébresztette a kicsit, akihez nem tudtam bemenni, mire megnyugtattam és rendbetettem a nagyot addigra visszaaludt. Annyira bűntudatom van, nem akartam 😥 fura módon éjszaka ezek után egyszer sem ébredt, pedig általában 1-2 alkalommal szokott. Még egyszer sem fordult elő ilyen.
2022. máj. 11. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Legalább orvos látta a nagyot?
2022. máj. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Ezek olyan dolgok, amik miatt nem kellene ennyire véresnek venni ezt a sírni hagyás dolgot. Ilyen dolgok történnek. Nem jó, hogy nem tudunk kettészakadni, de fontossági sorrendet is fel kell állítani. Ez van.
2022. máj. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem lesz semmi baja a babának 🙂 ő is csak megilyedt a hirtelen sírás miatt. Ne legyen bűntudatod, előfordul az ilyen. Megtudta magát nyugtatni és elaludt. Nem lesz gond 🙂
2022. máj. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Megis mi baja lenne?
2022. máj. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem ilyen esetekre vonatkozik a sírni hagyás. Amikor az egyik gyerek fejéből ömlik a vér a másik pedig biztonságos helyen sír egyértelmű melyikhez megyek. A sírni hagyás az, amikor tudatosan, következetesen figyelmen Kívül hagyod a sírását. Mi sokat autózunk és van hogy eltörik a mécses, nem fogok satuféket nyomni az autópályán. Amint lehet megállok, de bizony az ember nem tud azonnal ugrani mindig. Semmi baja nem lesz.
2022. máj. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem szàmìt sìrni hagyasnak. Vannak ilyen helyzetek, mikor valami màs halaszthatatlan, ez is ilyen volt. Ha direkt edzenèd, hogy ,,erősödjön a tüdeje", az sìrni hagyàs lenne.
2022. máj. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Ez nem sírni hagyás, mellesleg a kicsi is megtanulja, hogy nem ő a világ közepe, és nem fog akaratos kis görcsként viselkedni később.
2022. máj. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegesítsd magad ezzel, nyilván nem tudod garantálni, hogy sose sírjon egyedül. Tökéletesen kezelted a helyzetet. Nyilván jobb lenne, ha ilyenkor cdak csettintenél, hirtelen kettő lenne belőled és mindkét gyerekhez tudnál menni, de ez még a legjobb szuperanyuknak se megy. Ettől még egészséges lelkű lesz a babád is.
2022. máj. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Én azon csodálkozok a legjobban, hogy ilyen kis korkülönbséggel, most fordult először elő, hogy sírni hagytad az egyikőjüket. Nekem 21 hónapos az egyik, a másik, 1 hónapos, de már párszor előfordult, hogy sírt egy kicsit az egyik, még a másikkal foglalkoztam. Például pelenkázás, fürdetés, etetés stb. Szóval le a kalappal ha nálatok tényleg csak most először volt ilyen. Ne aggódj semmi baja nem lett emiatt a picinek. A nagynak nagyobb szüksége volt akkor rád.
2022. máj. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Igen, látta orvos, szerencsére nincs baj, csak mély a seb, azért vérzett annyira. Más baja nincs.

Kisebbik pedig azóta 2 éjjelt teljesen átaludt... tudom, hogy aludt mert én meg nem, őt figyeltem kamerán...

9-es, olyan volt, hogy sírt az egyikük, míg odaértem hozzá a másiktól, de mindig meg tudtam nyugtatni, olyan még nem volt, hogy egyáltalán be sem tudtam menni😕

2022. máj. 12. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!