Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Következetlen sírni hagyás...

Következetlen sírni hagyás következménye?

Figyelt kérdés

Van egy 1hónapos kisbabám. Alapvetően nyugodt gyerek, csak akkor sír ha éhes vagy komfortszopizni akar. Szülés előtt megfogadtam hogy soha nem hagyom majd sírni, mindig ott leszek neki, mindig reagálni fogok a problémánira. Ez kb ment is egy hétig, amikorra annyira kimerültem, hogy már nem tudtam szépen beszélni hozzá, semmi türelmem nem maradt, kiabáltam és sírtam vele is, meg a férjemmel is. Akkor a férjem azt mondta hogy ezt nem lehet tartani, 2 óránál többet nem aludtam egyszerre, őt is megviselite az én viselkedésem. Mondta hogy most átveszi a gyereket, én meg aludjam ki magam. Kb 3 óra múlva arra keltem, hogy valahonnan messziről sír a baba. Kiderült, hogy a férjem rácsukta az ajtót a ház túlsó szobájában, mert nekiállt ebédet főzni, az meg nem megy babával a kézben, de nem akarta hogy felébresszen, így elzárta. Elvileg kb fél órája sírhatott. Akkor nagyon összevesztünk emiatt, de úgy tűnt sikerült megbeszélni, másfél hét múlva viszont megismétlődött az eset. Ezen a héten pedig 2x is előfordult, hogy olyan fáradt voltam, hogy amikor bealudtunk a babával, én olyan mélyen beájultam, hogy mire felébredtem, már lila volt a gyerek feje a nem tudom mennyi üvöltéstől. Pocsék anyának érzem magam, és szörnyű feleségnek is. Bár ez még a könnyebbik része a dolgoknak, mert a férjemmel meg lehet beszélni mindent. De mi lesz a kisbabámmal? Teljesen összezavarodik, hogy egyszer megyek és megoldom a világ problémáját, máskor meg hiába sír utánam, nem történik semmi. És ő nem tudja hogy miért, még csak el sem tudom magyarázni neki. És ez borzasztó érzés...


Szóval olvastam a sírni hagyás illetve nem hagyás következményeiről, de mi van ha mindkettőt megtapasztalja?


2022. márc. 6. 10:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

A tartòsan magas kortizolszinttől nem megfelelően alakul ki a ,,veszèlyhelyzetek" megoldàsa. Màr kis gondoknàl is ,,nagy veszèlyt" fog jelezni az agya.

A nem megfelelő kötődèsi minta alapjàn az emberi kapcsolatai torzak lehetnek.

A paroddal nagy gond van. Tudatosan elhanyagolja a gyereket.

Szerintem aludj mikor a gyerek alszik, feküdj ès szoptass. Hazimunkàt ne csinàlj, most a gyerek az első.

2022. márc. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
A férjed nem normális. Attól ne legyen bűntudatod, hogy nem ébredtél azonnal, előfordul. De hogy rácsukja az ajtót az ordító egyhónaposra?? Ilyet még nem is hallottam. Vegyetek hordozókendőt vagy rendeljetek.
2022. márc. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Hát nem tudom,egy hét alatt annyira kiborultál,hogy kiabáltál?Most 1 hónapos a gyerek,és már nem bírod?Lesz ám még sok nehézség.A férjed ha nem segít rendesen, akkor nincs valaki más,akire bízhatnád,ha már nagyon kivagy?Ő nem az az ember,akire ezek szerint egy csecsemőt bízni lehet.Lehet,hogy most a hormonok is még össze-vissza vannak azért borulsz ennyire ki.Azt tudom mondani még mint az első,hogy csak a babával foglalkozz akkor,és aludj vele mikor alszik.Ha a férjed nem képes ellátni a gyereket, akkor vegye át ő a háztartást addig.Akkor is ha dolgozik.Anyák milliói főznek meg takarítanak munka után,neki is menni fog ha akarja.
2022. márc. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%
Ferjednek van igaza te pedig túltolod, semmi baja nem lesz ha hagyják sírni.
2022. márc. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Bakker a 4 lepontozóm szerint oké egy hét alatt annyira padlón lenni,hogy kiabáljak,és együtt sírjak egy csecsemővel?Ez baromira nem normális,ezt pedig a környezetnek is észre kell venni,mert lehet szülés utáni depresszió is, amiből még nagy baj lehet.A férj ezek szerint nem segítség ez is nyilvánvaló, hiszen ennyire pici baba nem viccből sír.Nekem 4 gyerekem van,és voltak baromi nehéz időszakok,de odáig nem jutottam,hogy kiabáljak egy babával.Bármennyire is azt gondoljátok,nem rosszindulatból írom.Segítséget kell kérnie valakitől,mert aki vele van, láthatóan nem érti a problémát,vagy csak szarik rá.De ha így megy tovább nem jobb lesz,csak rosszabb.
2022. márc. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Elég gáz, hogy sírni hagyja (gondolom, utánaolvastál már, miért), így nem lehet rábízni. Vagy verj valami értelmet a férjed eszébe (olvasson ő is szakirodalmat), vagy nem foglalkozhat a kicsivel felügyelet nélkül. Basszus, nemár. Tényleg vegyetek hordozókendőt.


(Csak egy apró dolog az ezerből, ami miatt sírhat a baba: lábujjra tekeredett hajszál. Ha a férjed nem törődik vele, mert rendben van a sírás, komoly baja is lehet a gyereknek.)

2022. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

[link] ezt mutasd meg a ferjednek


A masik pedig fekudj be az agyba ott szoptasd es nezz kozbe filmeket a babad neha bealszik majd neha cicizik te erezd jol magad

2022. márc. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

4. Tudjuk, te egy ilyen troll vagy, aki mindenhova odaböfögi ezt. Egyszerűen annyit nem érsz, hogy az ember leálljon veled vitatkozni.


Kérdező, ne haragudj de egy igazi tuskó a férjed. Aztán majd csodálkozni fog, hogy a felesége miért készül ki, miért nem meri rábízni a gyereket senkire. Forr a vérem az ilyen barmoktól. Az, hogy lila a feje az lehet 10 másodperc sírástól is. A fél óra viszont nagyon gáz. Kérdezd meg a férjedtől, hogy szeretne e családot, mert jelenleg nem apaként viselkedik. Érdekes, hogy ezek után még te tartod magad rossz anyának, meg feleségnek. Nagyon sürgősen beszélj vele, mert nem csapatként működtök.

2022. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Az oke, hogy a faradtsagtol nem hallottad es nem ebredtel fel a babad sirasara, nem szandekos. De az, hogy a ferjed az uvolto csecsemore razarja az ajtot?
2022. márc. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a férjem tette nincs rendben, ezért is vesztünk össze. Azt is tudom hogy a sírni hagyás illetve nem hagyás mivel jár, mi a következménye. De azok arról szólnak ha mindig az van. De akkor mi van, ha néha hagyom, néha nem? Most a szándékosságtól tekintsünk el.
2022. márc. 6. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!