Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos kislányom semmilyen...

17 hónapos kislányom semmilyen kalapot, sapkát nem visel el a fején. Hogyan vehetném rá, hogy ne az legyen az első mozdulata, hogy leveszi a fejéről, és a földhöz vágja?

Figyelt kérdés
2022. máj. 11. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Egy 17 hónaposnak szerintem már el lehet magyarázni a saját kis szintjén, hogy nem divatból adod rá, hanem azért, hogy ne kapjon napszúrást. Próbáld megértetni vele.


Amúgy sokat segít, ha pl. te is felveszel sapkát, kalapot, amikor ráadsz valamit. Így látja a példát.

2022. máj. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Adja rá a te fejedre a sajátod, utána pedig te add rá az ő fejére az övét. Legyen ez egy játék indulás előtt. Aztán egy idő után csak megszokja hogy rajta van.

A 15 hónaposom is leveszi folyton, de ha sokszor visszaadom rá és épp benne van a játékban, egyszerűen elfelejti hogy a fején van.

2022. máj. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Udvaron játszásnál tanítottuk meg neki. Mondtam, hogy ha leveszi, akkor bemegyünk. Elég volt 2x megcsinálni, utána még egyszer kellett ismételni pár héttel később.
2022. máj. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy álltok a sapival? Mi nyáron legyintettünk, de 2 éves és itt az ősz. Sikogat ha csak meglátja.
2022. nov. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nyáron végül én se törődtem vele, mert árnyékban volt nagyrészt, meg nagy haja van. Most hogy hideg idők vannak, és megértette, hogy csak abban mehet ki játszani, így elviseli, bár képes duzzogni miatta 20 percig is. Eleinte ledobalta, mentünk is be rögtön. Valamit valamiért :)
2022. nov. 7. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!