Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél hete megy a hasa a 17...

Másfél hete megy a hasa a 17 hónapos kislányomnak. Tapasztalt valaki hasonlót?

Figyelt kérdés

Természetesen már voltam vele orvosnál pár nap után, azt mondta a doki, hogy ha vírusos, nem nagyon tud vele mit csinálni, meg kell várni, míg átmegy rajta. Szóval ha amúgy jól van a gyerek, tehát nem lázas, eszik, iszik, szopik rendesen, jókedvű, aktív stb., akkor nincs teendő, csak figyeljek az étkezésére, hasfogó kajákat adjak neki.


Volt ezután 1-2 nap, amikor javult a helyzet, utána viszont újrakezdődött az egész, vizes, zöldes trutyi (bocs). Gyanakszom a fogára is, mert nagyon túr a szájában és nehezen akar enni, mutatja is, hogy fáj neki hátul (a 4 leghátsó foga van már csak, ami nem jött még ki). Ráadásul ki is csípi a fenekét, ha nem veszem észre fél percen belül, hogy tele a pelus, ez is fogzásra utal, nála ez elég jellemző tünet (meg az is, hogy zöld). Orvost kérdeztem megint, de ismét azt mondta, hogy akár fog, akár vírus, nem igazán lehet mit csinálni, meg kell várni, míg vége lesz.


Kérdésem, hogy tapasztalt már valaki hasonlót, hogy így elhúzódik a hasmenés? Nem vészes szintű kb. 5-6 pelus egy nap. Gyereknek mellette az égvilágon semmi baja nincs, jön-megy, pakol, vigyorog, játszik, rohangál egész nap, jókedvű, iszik, eszik is, mondjuk a foga miatt kevesebbet, de azért eszik, szopizik is, ahogy szokott. Az egyetlen, amit észreveszek a szájában turkálás. Na de lehetséges, hogy akár egy vírus, akár a fogzás miatt ennyi ideig menjen a hasa? Ételallergia vagy ilyesmi szerintem nem lehet, már vagy egy hete kb. almán, banánon, krumplin, tésztán, rizsen meg kenyéren él, semmi tejtermék, rostos stb. Van valakinek hasonló tapasztalata?


2016. dec. 1. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Adj neki probiotikumot! 1-2 hetig nem art adni neki.
2016. dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a foga....itasd jo meleg teával plusz én is a probiotikumot adnám.
2016. dec. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!