Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásfejlődés miatt lehet...

Mozgásfejlődés miatt lehet "mérges" a baba?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kisfiam. Eddig hátról hasra fordul és ott már nyúl játékokért. De vissza sehogy sem akar, inkább emelgeti a popsiját, mintha kúszni akarna. De mivel még nem tud ordít, kiabál egésznap! Ő már helyet változtatna, ezért olyan frusztrált?

Eddig tök jól el volt a játszó szőnyegén, nem is kellett szórakoztatni, de egy hete semmi sem érdekli csak "menne"..


Más is tapasztalt ilyet? Mivel lehet lefoglalni?

Köszi a segítséget!



2022. máj. 12. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Igen. Nálunk is ez van. A babám 6 hónapos, már kúszik, de még mindig kiabál és ideges, mert most meg már mászni szeretne. Négykézláb áll és előre-hátra ringatózik, közben ugyanúgy kiabál. Szóval szerintem e caak akkor múlik el, mikor már minden mozgásformán túl lesznek.
2022. máj. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

*ez csak.

Bocsi,siettem.

2022. máj. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jesszus, akkor veszek zajvédő fülest :D
2022. máj. 12. 10:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, hála az égnek ahogy elkezdett kúszni, abbahagyta. Azóta mászik és a napokban felállt, de ezt az ordítozást azóta se csinálja. Nekünk így 2 hónap volt ez a nehéz időszak.
2022. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából ugyanezt a kérdést akartam én is ma feltenni, annyi különbséggel, hogy nálunk a mérges időszakot megelőzően sem volt túlságos jellemző, hogy egyedül mérhető mennyiségű időt eltöltött volna szívesen a játszószőnyegen. :D

Kisfiam mondjuk sosem volt az a kifejezetten nyugodt baba, "kicsinek" sírós volt, most meg 6,5 hónaposan szinte szó szerint egész nap morog és dühösködik, még akkor is, ha a kezemben van. Ő is nagyon menne már, de egyelőre csak hátrafelé kúszik, illetve forog össze-vissza. Én is abban reménykedem, hogy ha elkezd mászni, kicsit alábbhagy a morcosság.

2022. máj. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
hát nem irigyellek benneteket. nálunk soha nem volt ilyen. szerencsére.
2022. máj. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nàlunk a mozgàsfejlődèsnèl nem, hanem dackorszakban a finommotorika meg a szòbeli pontos kifejezès nem ment annyira a gyerekemnek ès rettenet dühös volt.
2022. máj. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk 6-10 hós kora között nagyon nehéz volt vele, az esti alvás és a nappalok is nehezek voltak. Mozgásfejlődése mellett persze akkor indultak be a fogak is, de ebben az időszakban kezdte a nagymozgásokat. 6 hósan kúszott, kinyomta magát kutyába, fél éves orvosi kontrollon kiült oldalra. 7 hósan mászott, 8 hósan felállt, 8-11 hósan kapaszkodva lépegetett, 11 hósan elindult egyedül. Talán nálunk tényleg ekkor nyugodtak le a dolgok. De ez kemény 4 hónap volt az fix. Se éjjelem se nappalom nem volt. Szóval igen, biztosan lehet ezektől. Illetve most tölti a 15 hót és neki is a motorikus képessége most kezd jobban javulni, de nagyom fel tudja bosszantani magát, ha pl egy építős játékot nem tud egymásra rakni akkor földhöz vágja és dühöng, morog. Biztos lesz még sok ilyen.. kitartás, idővel könnyebb lesz!
2022. máj. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
71%
Nálunk is ez van, lassan 7,5 hónapos a kislányom. Ő se volt soha az a tipikus nyugodt baba, de most szörnyű. Ül, mászik, akkor egy kicsit jobb lett a helyzet, de hamar jött, hogy fel akar állni, illetve szerintem már menni is akarna... Nem tudom meddig tart ez majd, de szörnyű...
2022. aug. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!