Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mérges mindig 6 hónapos...

Miért mérges mindig 6 hónapos babám? Ez életkori sajátosság?

Figyelt kérdés
Most pont 6 hós. Pár napja megváltozott valami ès úgy látom egész nap mérges. Kiabál, de nem a hangját próbálgatva hanem mérgesen és hörög is. Csapkod ütöget hirtelen mozdulatokat tesz.. èn arra tippelek hogy már szeretne ülni de idegesíti hogy csak fekve van vagy a hasán, ez már nem elégíti ki.. jól gondolom? Próbálok vele mondókázni de csak 1-2 percre érdekli aztán már rám se néz.
2015. szept. 30. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Nem autista?
2015. szept. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam vasárnap lesz 6 hós. Ezt amit leírsz kb 1 hónapja csinálja, minden baja van, látszik rajt, hogy utál már feküdni. De ő már rég óta kúszik, nemrég kezdett mászni, és már lassan ül is. Kicsit sietettné a dolgot, és néha türelmetlen. Mi járunk dévény tornára, mert túl feszesek az izmai.

Miket csinál a picid azon kívül, hogy ülni akar? Mászik már? Négykézláb állva hintázik-e?

2015. szept. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mi is járunk dévényre mert az egyik oldali nyakizmai feszesek emiatt sokáig nem nagyon akarta jobbra fordítani a fejèt. Most már jobb de hátról hasra mèg nem tud fordulni se kúszni. Hason fekve karból kinyomja magát, ennyit tud. Még messze van a kúszástól és üléstől.

Első válaszoló, sztem ennyiből még nem lehet ilyen következtetéseket levonni és felelőtlenség ilyet írni..ezer más oka lehet h miért mérges.

2015. szept. 30. 13:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért mérges, mert "unatkozik", már annyi mindent szeretne kipróbálni, megtapasztalni, de a mozgásfejlődése még nem tart ott, ezért mérgelődik.


[link]


1-es válaszoló!

Hogy tudsz ilyen badarságot írni? Másfél-két éves kor alatt nem is diagnosztizálható az autizmus, minek ilyennel ijesztgetni valakit, akinek ráadásul teljesen rendben lévő viselkedést mutat a babája?

2015. szept. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Szerintem teljesen normális az ahol tart. Akárhol olvasom a 6 hós baba leírását a neten mindenhol olyannak írják le, mint ahogy a te babád tart. Szóval szerintem nem kell aggódni. Simán csak unatkozik. Már azt szeretné csinálni amit még nem tud. Kicsit az agya gyorsabban fejlődik mint a mozgása. Lehet ő előbb fog megtanulni beszélni, mint az enyém aki már szinte feláll. Annyival nehezebb így a dolgod, hogy sokkal több játékkal kell lekötnöd.
2015. szept. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ismét 2-es vagyok. A dévényes tornász nem adott "házi feladatot"? Mi kaptunk. Először felhúzódzkodás volt, a pelenkázón fekve a két lába között nyúlva kellett megfogni a kezét és úgy felültetni 8-10x. Majd hempergetni kellett, hason fekve a vállát/kezét fogva kellett jobbra-balra döntögetni, a hasára-hátára forgatni. Mindkét tornát az én fiam nagyon élvezte/élvezi. Ez is segíthetett neki, hogy gyakorolja a forgást. Igaz nálunk mindene feszesebb volt a kelleténél. Ha gondolod próbáld ki. Valamint olyant is csinálhatsz, hogy a játékait mellé teszed ahol épp nem éri el. Azzal ösztönözheted a mozgásra. A lényeg inkább az lenne, hogy ha van fölé akasztható pörgő/forgó/logó akármilyen játék azt vedd el tőle, mert csak gátolja a mozgásfejlődést, mert lekötheti és nem keres más szórakozást. Ha már kúszik visszaadhatod, mert a nagy és fárasztó mászkálás közben tud a hátán pihenni és szórakozása is van.
2015. okt. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sztem is unatkozik. De van házi nálunk is, hempergès.. ő nem szereti de azèrt kibírja. Ha messze teszem a játèkát ő meg nem éri el akkor is mèrgesen kiabál..miután nem sikerült megfogni. Dévènyen ma voltunk szerinte is már akarna dolgokat csinálni de mèg nem tud és ez a baja.
2015. okt. 1. 22:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy hintáztatom, hogy közben éneklek neki. Hinta-palinta.... Így legalább nem csak a mozgásra figyel, és hangosan kacag. :) De ne félj, nem tart sokáig, nemsokára jön egy ugrás a fejlődésében és ő is megváltozik. Lenyugszik.
2015. okt. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!