Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szabad pelusozni?

Nem szabad pelusozni?

Figyelt kérdés

Kedves anyukák!

Anyósom ki készít, de most a párom is és az ő barátja is akinek 2 gyereke van már.

Szerintük nem szabad pelenkázni az újszülöttet!

Motívum "mert szét álló lábai lesznek és deformálódott lábai lesznek"

Azt mondta, hogy mossak szövet anyagot és abból csináljak egy pelus szerűséget legalább 6 hétig.


De el gondolkodok, ez nem fogja irritálni a pici popsiját? Nem fog befertozodni?


Ti milyen véleménnyel vagytok, én vettem Pampers Premium Care 1, Newborn pelust, akkor ezt most dobhatom el?

6 hét alatt hizni fog, és a pelusra az van írva, hogy egész 5 kg ig jó :(



2022. máj. 13. 06:16
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez egy hatalmas bullshit. Maradi gondolkozás. Persze, ha van hozzá türelmed mosizzál, de nem hiszem, hogy az első hetekben ez az ember legnagyobb problémája. Elég sokan felnőttek ép lábakkal, ép csípővel, eldobható pelussal. :) Sőt. Csípő problémák megelőzésére pont speckó terpesz pelenkát szoktak adni. Én nem hallgatnék rájuk, pedig mi átálltunk kbm 2 hónapos korában a mosi pelusra. Úgy csináld, ahogy nektek jó. Semmi baj nem lesz, ha eldobhatóba csomagolod.
2022. máj. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
94%
Jézusom!Ne hallgass már senkire !Ezek még az ős korban élnek.Ha igaz a kérdés,bár nehezen hihető,hogy vannak még ilyen idióták.
2022. máj. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
91%
Ha én mindent megfogadtam volna, amit anyám meg anyósom mond, lehet a gyerekem már nem élne.
2022. máj. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:

XD köszönöm.

A pelus amit vettem nem véletlenül newborn egész 5 kg ig jó. Akkor ezt használhatom?

És van még egy dolog a pólya, ti csináltátok?

2022. máj. 13. 06:45
 5/56 anonim ***** válasza:
96%

Ja, nézz csak szét, szinte az összes gyereknek deformálódott, szétálló lábai vannak...

Tudod hány kg a baba? Ha még nincs 5 akkor jó az a pelenka

Sosem pólyáztam.

2022. máj. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
96%

A méreténél nagyobb pelust nem is tudnál ráadni. Elveszne benne a gyerek, kifolyna belőle minden.

Azért mondják a textilt, mert az bababőr barátabb... ilyet, hogy csípő baja lesz tőle a gyereknek mégcsak nem is hallottam. Nyilván a kórházakban is azért kérnek eldobhatót mindenhol, nem? :D

A kórházban még pólyázták, mi itthon már nem. Ha vígasztalhatatlanul sírt és már nem tudtam kitalálni mi baja lehet, akkor becsavartam a kis pokrócába, mintha pólya lenne, néha bejött.

2022. máj. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
88%

Ha nagyon nagy rá a pelus,akkor ki fog folyni.A méretezés a pelzson nem mindig jó.Hiába van ráírva 5 kg.Lehet neki 4 kilósan nem lesz már jó.Ezt majd látod.

Kislányom imádta a pólyát,de téli baba.Te nehogy bepólyázd ebbe a dög melegbe,mert szerencsétlen gyerek hőgutát kap!

2022. máj. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:

Nem fogom pólyázni! Nagyon meleg lesz és még annyi hiányzik, hogy be pirosodjon az egész kis teste!

Anyós azt mondja, hogy így egyenesen fog formálódni a lába :D

Mások azt, hogy néhány hétig jó ezt csinálni, mert így megvan számukra még a pocakban való biztonságos érzés és megnyugodnak :)

Anya szerint nem kell semmi szövet anyag, nyugodtan pelenkázzak(pedig anya 56 éves)

2022. máj. 13. 07:13
 9/56 anonim ***** válasza:
90%

Biztos nem lesz ilyen jellegű baja az eldobható pelenkától.A kórházban is azt adnak.Otthon meg utána eldöntheted,hogy mosható vagy eldobható pelenkát szeretnél-e használni.De szerintem is jobb az elején az eldobható.Most lesz 2 éves a kisfiam,mindig eldobható pelust használtunk és semmi baja (próbáltam a moshatót is,de nem jött be).Szerintem egy mosható pelenka még kicsivel nagyobb "csomagot" is csinál a popsin,mint egy eldobható,úgyhogy nem értem,mire alapozzák a fenti állítást.Meg ha csak sima szövetet használsz,az hamar átázik szerintem.Akkor már inkább a rendes mosipelus.

Amúgy ha elég magas hőmérsékleten mosod és esetleg még ki is vasalod,nem hiszem,hogy elfertőződne bármi is a szövettől.Nem kell szerintem annyira túlpörögni ezt.

Nekem nagy babám volt,mi 2-es mérettel indítottunk.De ha mégsem jó az 1-es,a férjed bármikor be tud menni a boltba,amíg te a kórházban vagy és vesz nagyobbat,ezen ne aggódj.És ne dobd ki,ha nem jó az 1-es méret,odaadhatod rászorulóknak vagy felrakhatod mondjuk Facebook-ra babás csoportba eladásra.

2022. máj. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
95%

Huu basszus.Meg is őrültem volna ha ennyi "okos"magyaráz bele h.a saját gyerekemet hogy neveljem.Az más ha segítenek és tanácsot adnak,de ne hagyd hogy dirigáljanak,mert a te gyereked!

2 és a 7 voltam.

2022. máj. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!