Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb 1 napja miert valadekozik...

Kb 1 napja miert valadekozik a babam szeme? Mikor kell orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hónapos es kb egy napja eszre vettem neki eloszor reggeli ebredesnel,hogy picit csipas volt a szeme , de a nap folyaman mar ilyen sargas feheres valadek volt a szemzugaban..ez mitol lehet? Mikor kell orvoshoz vinni? Vagy otthon mit lehet csinalni ezzel?

Elso gyerekes anyuka vagyok ,picit aggodok..


2022. máj. 13. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Egy textilpelenka sarkával kamillateás lemosás. Szerintem szimplàn csak csipáról lehet szó. Ha viszont piros a szeme vagy egész nap vàladékozik akkor dokinak meg kell mutatni, mert kötőhártyagyulladàs is lehet.
2022. máj. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az én kisfiamnál gyakran előfordul,ír fel az orvos szemcseppet,az segít.Kötőhártya gyulladás lehet.Kisfiamat nem nagyon zavarja egyébként,szerintem nem fáj neki,csak kellemetlen.Mennyire van sok váladék?Több lett reggel óta?Akkor se ijedj meg,ha esetleg összeragad kicsit a szeme reggelre,ha sok a váladék.Sajnos előfordulhat.

A kamillát amúgy már nem javasolják,mert allergizálhat a legújabb ajánlások szerint.Az orvos mondta,így én sem kísérleteztem még vele.A forralt-visszahűtött vizet javasolják most inkább.

Nekünk a szemcsepp mindig segít,szerintem mutasd meg az orvosnak inkább,majd ő eldönti,hogy mi ez.

2022. máj. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen beszélnék orvossal, ez lehet kötőhártya gyulladás. Addig max vizes ruhával töröld neki. A kamilla vki szerint jó, vki szerint inkább szárítja a szemet és nem jó. Inkább hallgass az orvosra.
2022. máj. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk elzáródott könnycsatorna volt a ludas,de itt kötőhártya gyulladás lehet. Mutasd meg gyerekszemésznek ő megmondja a tutit.
2022. máj. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!