Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha már nem vasalok az 5...

Baj ha már nem vasalok az 5 hós babámra?

Figyelt kérdés
2008. dec. 19. 08:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%
Miért nem vasalsz?
2008. dec. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

Elméletileg 1 éves koráig vasalni kell, de szerintem nem lesz semmi baja ha alaposan kimosod a ruháit.

Én mondjuk vasalom neki még de ha nincs időd és úgy gondolod h nem tudsz rá szakítani akkor sem dől össze a világ.

Szerintem ebben az agyonfertőtlenített környezetben lesznek betegek a gyerekek, mert nem alakul ki a természetes védekezés.

Bár első babám Bogica, mégsem rohanok fertőtleníteni a játékát ha ledobta a földre. Kell egy kis kosz nekik.

A húgom gyerekei agyonfertőtlenített lakásban élnek és havonta!!! szednek antibiotikumot, kórházban vannak infúzión, állandóan betegek! Szerencsére Boginak még az orra sem folyt eddig.

Kell a való világ a kölyöknek. Hadd szokja!

2008. dec. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Jó kérdés, örülök, hogyha másra jut idő. Tudom,hogy ez csak kifogásnak tűnik, de míg előpakolok stb, csak lelkiismeret furdalásom van, tuti az lessz a vége, hogy 1 hét tüntetés után megint belevetem magam.
2008. dec. 19. 08:37
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem vasald csak a bodykat, tehát ami közvetlenül a bőrén van.


A fertőtlenítésről csak annyit, hogy 3 hónapig szenvedtünk a szájpenésszel, állandó vegyszeres dörzsölések minden kaja után, minden sterilizálva ezerrel. ahogy abbahagytam a sterilizálást (csak heti 1x ) , azonnal elmúlt a szájpenész.

2008. dec. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

Nem baj! Nekem is 5 hós a lányom én is csak a bodykat, az alvós pamurugikat és a textilpelusokat vasalom, na, meg az alkalmi rucikat :)

Ami a 40 fokos Dreftes/Wanish-es mosás után nem "döglik meg", akkor az tényleg élni akar... :)

Én is utálok vasalni, a pöttöm nappaliban, mire elpakolok mindent, hogy a vasalódeszkát ki tudjam nyitni... Annyi ruhája van, hogy éppen elég a heti 2x-i vasalás, akkor viszont mindent, amit az előbb leírtam (jó-jó nagyon sok ruhát kaptam). Plüssrugit, nadrágot, pulóvert nem vasalok. Akkor egész nap fölötte állhatnék.

2008. dec. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

Nekem 8 hónapos a kisfiam, de én egyáltalán nem vasaltam! Speciális babamosószerrel mostam ki a ruháit (kamillás, nem tartalmaz semmilyen irritatív anyagot) és szépen kisimítva megszárítottam. Egy cseppet sem volt gyűrött egy ruha sem, mert még elég nedves állapotban teregettem ki és így teljesen kisímult. A babám bőre pedig egyszerűen gyönyörű, sosem volt semmilyen problémánk vele, sőt betegek sem voltunk (egyetlen egy nap náthát leszámítva).

Én is fontosnak tartom a tisztaságot, de a túl higénikus, agyonfertőtlenített környezettől gyengébb lesz egy baba immunrendszere. Mi már 3 hónaposan kint játszottunk egy nagy vastag takarón a fűben, és a kisfiam két kézzel markolászta a füvet és a földet. Persze, megtörölgettem a kezét, de én azt vallom, hogy kell találkoznia bacikkal is.

Egyébként időm se lenne a vasalásra, hacsak este 10 óra után, hullafáradtan, mert annyi ruhát összekoszolunk, hogy

2008. dec. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%
(folytatom..., bocsánat), hogy állandóan mosni kell. Nem is tudom, hogy van mindenkinek ideje a vasalásra, amikor ott a főzés, babaétel készítés, takarítás, etetés, mosogatás, sétáltatás, stb. egy csomó házimunka minden nap. Még a saját cuccainkat is örülök, ha kimosom.
2008. dec. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%
Az én lányom ruhái is kb 2 hónapos korába voltak utoljára kivasalva. Semmi hátrányát nem érzem.
2008. dec. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Leesett egy kő a szívemről...a megszokott szuper anyucik kommentjeire számítottam de örülök, hogy mások is elkummantják eggyes elhanyagolható részeit a kötelességének!

Nálunk is gyönyörű a pici bőre, és sosem volt semmi baja..:o)

2008. dec. 19. 11:05
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

Én 6 hetes koráig vasaltam kb. amíg foszlott a bőre. Soha nem gyűröttek a ruhái, mert szépen kiteregetem őket. Azt az időt inkább a kislányommal töltöm, több haszna lesz belőle.


Első "válaszoló": ilyen kérdés-választ minek teszel fel, inkább ne írj semmit, ha érdemben nem szólsz hozzá.

2008. dec. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!