Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mennyit költött a babakelen...

Ki mennyit költött a babakelengyére? És amikor megszületett a babátok havi szinten mennyit költöttetek (pelenka, tápszer, stb. )? Minden anyuka válaszoljon?

Figyelt kérdés

Mindenből nem a legjobbat szeretném venni ,hanem olyan közép kategóriára gondoltam!Ki mennyit költött a kelengyére?És amikor megvolt a baba havi szinten mennyit költöttetek pelenkára,tápszerre,meg ilyenekre kb.?

Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2010. szept. 18. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
előre bocsátom, hogy elég sok dolgot használtan, de nagyon jó állapotban sikerült beszereznem, így nagyon kicsi pénzből sikerült megvenni mindent a kicsinek, kb. 6-70 ezerből kijött minden. Mivel szoptattam 6 hónapig, így a kicsi étele ingyen volt, pelenkára kb. havi 5-6 ment el, babaápolási cikkeket eleinte gyógyszertárit használtam, így az se volt eget rengető összeg 1-2 ezer Ft volt, de nagyon sokáig tartott. Popsikrémet sikerült jó áron venni, 40 dekás Sudocrem volt 2 ezer Ft, neten rendeltem egy gyógyszerésztől. Vettem 1 literes Chicco fertőtlenítő folyadékot, amíg szükség volt rá, kitartott, igaz, csak az első hetekben fejtem, és a lányom nem cumizott. talán ennyi. Persze, ha megtetszett valami időközben, megvettem, de azok nem voltak annyira fontos dolgok, hogy nélkülük nem lehettünk volna meg (játszószőnyeg, pihenőszék), mondjuk, ezeket is a tesz.veszen vettem, 163 áron... nem is látszott, hogy előttünk használta valaki.
2010. szept. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Csak kb 50 db ruhát kaptunk ajándékba meg pár apróságot tányért és előkéket plüssöket.

össesen 270,000,-költöttünk mindenestül.


amikor megszületett havi szinten 10.000.- sok pelus kell!

egy évesen 8-10.000.- havi szinten

két évesen is 10.-12.000-


tápszerre sose költöttem mert nem kellett de előre veszem turiba a ruhákat újonnan a cipőket.

2010. szept. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első ruhatári Tescos volt, és kínai. Nagyon jók, a bodyk, rugik.5-ös csomag body 2000 Ft körül, rugi szintén. Kínaiból rugi 2000 Ft körül 1-2.

Pelus az első 2 hónapban Pamperst használtunk, havi 8-10.000. Popsitörlő 2000 Ft. Fürdető Gabi 500-600 Ft. Popsikrém Sudocren 2000Ft. Sokáig elég. Hírtelen ennyi jutott eszembe, régen volt:) 19 hónapja.

2010. szept. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Anyatejes baba, így tápszer nem kellett. A mai napig használt ruhái vannak. Gyönyörűek, nem is látszik rajtuk.
2010. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk szerencsére sikerült 4 év alatt összegyűjteni a babakelengyére 500 ezer Ft-ot!Ebből mindent meg tudtunk venni,még a szobát is kifestettük és szőnyeget is vettünk!Mondjuk mi nem pazaroltunk légzésfigyelőre,babaőrre és mérlegre,nem is volt rá szükség!A kis ágyat drágán megvettük,200 ezer ft volt,de átalakíthatós,így 3 ágyat vettünk egyben!A pelenkázó 21 volt,a babakocsi 36,az autóülés/hordozó 7,minden egyéb felszerelés olcsóbb!Tescoban sok mindent vettünk!Kiskanál,cumi,cumisüveg,szakálka!Teszveszen vettünk ágyneműt 2 félét (csecsemőnek és kisgyereknek)az volt 9,ágyneműgarnitúrák 10,a kórházból hazafelé sok mindent vettünk a patikában a vényes cuccok mellé az volt 12!A pelenka havonta 6,minden higiénés dologgal együtt kb. 8!Ruhákat kaptunk pára,vettünk mi is sokat,mivel fiunk van,a családban meg mindenki lány :)Volt,amit az összegyűjtött pénzen kívül vettünk,az kb. 10-15 ezer volt!
2010. szept. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jah és szerencsére anyatejes,az ingyen van és egyáltalán nem beteges!4 hónapos
2010. szept. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mi sajna tápszeresek lettünk 2 hónaposan, de előtte is pótolni kellett az anyatejet, mert kevés volt.Mi tápszerre havonata a legelején olyan 15-07 ezer ft költöttünk, aztán ahogy nőtt és mást is evett egyre kevesebbet, most 11 hós és tápszer havi 4-5 ezer, atöbbi kb ugyanaz,mint az előttem válaszolóknak.Szóval tápszer iszonyat drága, ha más akadálya nincs és azt ajánlom, hogy szoptass,szoptass, szoptass!!!
2010. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok, bocs elírtam 15-17 ezer
2010. szept. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szia, én még csa most fogok szülni, de gondolotam leírom eddig mi volt:)

babaágy 8000(ikea, nagyon tetszik), kezdő pelus, 72 db-os, 2800, popsitörlő 3x72 db 808 ft, babaruha kb 4000 ft volt eddig, mert kaptunk szüleimtől, meg tesómtól sokat, neki is kisfia van.E mellett kölcsönadja nekem a mellszívóját, ő már nem használja, plusz kaptunk tőlük egy kengurut is.

Még kb 20-25 ezer forint körül fogunk venni "apróságokat" mint pl kiskád, rázsvédő, matrac, pólya, éjfény, stb.

Ja és még van a babakocsi, ami 64 lesz, de benne vana hordozó, meg minden, de lehet ezt megkapjuk ajándékba:)

2010. szept. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Jó babázást mindenkinek!:)
2010. szept. 20. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!