Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerul 1 honapra a...

Mennyibe kerul 1 honapra a babanak a pelenka es a tapszer?

Figyelt kérdés
Havonta mennyit kell csak erre kolteni?
2009. febr. 13. 23:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk gyerekenként 2 cs liberó fogy,ez kb:8600-9400 ft,azért írtam így,mert ma 4700ft-ért vettem az Interspárba,de a DM-be sokszor akciós,akkor érdemesebb megvenni.Törlőkendő 1500-2100 ft.Tápszer havi 6500ft,tejpépek,jóéjtpapik 5000ft,Főzelékek,üvegesek kb:3-4000ft,ez csak pár üveg,ha megyünk valahová,egyébként én főzök neki,úgyhogy még zöldségek,gyümik.krumpli,rizs,tészta...stb..5-6000ft

Gyümölcslevek,teák..stb..1-2000ft.

Egyébként bármit eszik,minden sokba kerül.

Ezt szorozd meg kettővel,nekem két pici gyerekem van,és egy nagyobb.

Mondja valaki,hogy nem kerülnek szinte semmibe.


Nem ide tartozik,de amikor olyan kérdést tesznek,fel,hogy gyerektartásról van benne szó,sokan el sem tudják képzelni mennyit lehet költeni egy gyerekre,azt hiszik,az anya magára költi a pénzt.Mert akkor még ezeken felül kell ruházni,gyógyszer,tisztálkodási szerek,,később ovi,suli,egyebek...stb..

2009. febr. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát az iszonyat drága amit az előttem való írt.Mondjuk a spár a legdrágább boltok egyike sztem,a dm is!

Én is liberót használok,de mi akkor vesszük meg amikor akciós a tescóba-3200-3400körül,plusz én nem vetem meg a tescós pelust sem a színeset,igaz gyengébb mint a liberó, de nem rossz!Nekem napi 5pelus fogy kb most már,de 3hónapos koráig 12is elment-egyszerűen jelezte,sírt,ha a pelenka cuccos volt.utána ez megszűnt.

Én bolti dologból csak tejpépet veszek neki,de azt is csak olyan nasi félének,mert teszek bele gyümit is.REggel mi még szopizunk de ébredés után kb egy órára kap ilyet-mint reggeli,de nem eszik meg egy teljes adagot-este is ez a vacsi.A gyümilevet én csinálom neki,amúgy nem is szereti a boltit-eddig nekem kellett meginni mikor kipróbáltuk,így ha utazunk is előre megcsinálom neki.Imádja.Próbáltam az instant teákat,de sztem szörnyű akkor inkább a gyümilé.Alma,alma -répa,Ananász ilyesmik..és sokkal olcsóbb is sztem.Tápszer nálunk eddig még nem kellett.A kajáit is főzöm,üvegeset még nem próbáltunk.Szóval sztem most már max 2csomag pelus-5-6ezer ft,2doboz tejpép...durván 1600-2000ft.A gyógyszertári dolgok azok sztem húzósabbak havi kb 3-4000elmegy.Fürdető,sudocrem homeopátia..most pl beteg lett az plusz 3500...de pl fürdetőből is 4et veszünk egyszerre,meg nagy sudocremet ami majdnem 3000ft..ezeken lehet fogni,ha nagyobb akkor leszámítva olcsóbb csak egyszerre több a kiadás.

Nem tudom van e babátok,kérdésedből arra következtetek,hogy még nincs,de hidd el ezek a dolgok átértékelődnek.Azt fogod megvenni neki amit megtehetsz.Anyáin korában nem hiszem,hogy volt pl tejpép,mégis megoldották rizsnyákkal...sőt pelusból is van olcsóbb drágább,kinek mi jön be és mit enged meg magának.A liberó egy drága pelus,de nekem megéri,hogy ne follyon ki annyira a pisi és ne kelljen állandón öltöztetni..pl estére csak az jött be nekünk.remélem segítettem..7hós baba mamija

2009. febr. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszoló vagyok,csak saccra adtam össze az első válaszoló által leírt adatokat de ez marha sok!!!kb 40ezret vázolt le előtted,de mi meg sem tudnánk élni ha ennyit költenénk csak kajára meg pelusra neki!!!Tény az ha főzöl sokkal olcsóbb egészségesebb és finomabb is.HA kell szívesen segítek benne:)
2009. febr. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
áá ha megszorzod kettővel az már 80van.......bár lehet gazdagok:9 durva nagyon az összeg!!!
2009. febr. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Engem mondjuk a teak, es a nasinak valo tejpepek nem erdekelnek, mert azokat nem KELL megvenni. Ami muszaj, az a pelenka, es a tapszer. Direkt nem anyatejet irok, hiszen az ingyen van.

Csak a pelenka es a tapszer erdekel. A popsitorlo sem, hiszen a baba popsijat a csap alatt le lehet mosni.

2009. febr. 14. 00:31
 6/16 A kérdező kommentje:

8600 Ft+6500 Ft= 15100 Ft az 1. valaszolotol kihamoztam a pelus es a tapszer osszeget kb. egy honapra. A csaladi potlek kevesebb ennel, csak ugy elgondolkoztam, mert ma olvastam itt, hogy 3. babat vallalnak egyesek, egyedul...stb. Hat nem tudom mibol elnek meg?

Es ez csak a pelus es a tapszer.

2009. febr. 14. 00:36
 7/16 A kérdező kommentje:

Amugy meg se koszontem, hogy irtatok, bocsika.

Koszi!

2009. febr. 14. 00:38
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia,én liberot veszek,az 3000 ft,abből kell havonta 2-ez a 68 db-os,szóval ez 6000 Ft,plusz a tápija-most 5 hósak vagyunk,ebből napi 700 ml fogy,plusz a tejpép plusz a babakaja.A tápszer ebből 8000 Ft/hó.Vagyis 14 000 a pelenka meg a tápszer.
2009. febr. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi Angliaban elunk, de erdekessegkeppen leirom neked, hogy itt mennyit koltunk ezekre.

Pelusbol Huggies-t hasznalunk, akciosan veszem mindig, igy atszamitva friss arfolyamon kb 6000 forint a havi adag (204 darab pelus 18£, naponta 6-7 fogy).

Tapszerre itt nincs tamogatas, mi nem a legolcsobbat hasznaljuk, hanem a legjobbat (ha mar nincs tejem, akkor nem ezen szeretnek sporolni). Havi 3-4 doboz fogy jelenleg, ez 24-32£, 8-10ezer forint. De ez eleg valtozo, szerintem most vagyunk a csucson, mert elso honapokban kevesebb fogyott es ha megkezdjuk a hozzataplalast, akkor ismet kevesebbet kell venni.

2009. febr. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
utolsó válaszoló!! az tök jó amennyi a tápszer nektek!! nekünk 2100 ft támogatással egy doboz, havi 4-5 elfogy,kb. heti egy! tehát min. 8000 ft...támogatással!! és mivela fiam refluxos, nutriton sűrítő kell neki a tápszerbe, azon nincs támogatás, 2000 ft egy doboz, kb másfél hétig elég,de inkább csak 1..tehát azis havi 8000..összesen 16000, és semmi mást nem számoltam ugye...:(
2009. febr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!