Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két pici gyermekem van,1 év 1...

Két pici gyermekem van,1 év 1 nap különbséggel születtek. Miért kapok csak az egyik gyermekemre ellátást? (Jelenleg tgyást) Holott mindkettőnek kell tápszer, pelenka stb.

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Ht, ez van. Mindenkivel így van. Ahol 15 gyerek van ott is csak egy GYET ellátást adnak pl. a legkisebb 8 éves koráig. Ennyi...


Nálunk is kettő van, mindkettő pelusos, tápszeres és egyetlen ellátást kapok utánuk...

2011. júl. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért kapsz csak az egyik után ellátást, mert egy jogviszony alapján csak egy ellátás jár. Vagyis ha egyet igénybeveszel, másikra nem vagy jogosult.


Családi pótlékot kapsz a nagyobbik után.

2011. júl. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Miert kellene mindkettore?

Az etetesi koltseg dupla, de a tobbi nem.

Nem a levegobe beszelek, nalunk is hasonlo a korkulonbseg.

Direkt igy vallaltuk.

A kicsi megkapta a nagy cuccait, ruhait, kisagyat, autosulest. A nagynak vettunk masikat. Ez nem extra kiadas, ha harom ev lenne kozottuk, akkor is meg kellett volna venni a nagyobbiknak a masik agyat, masik autosulest, igy is, ugy is cserelni kellett volna. A ruhak akkor is ott lennenek. A kaja, tapszer, pelenkakoltseg akkor is dupla lenne. Ha megbetegednek, akkor igy is egyszerre beteg mindketto, dupla koltseg gyogyszerre, viszont ha 3-4 ev lenne a korkulonbseg, akkor is ketto lenne egyszerre beteg, talan meg tobbszor is, mert a nagyobb gyermekek haza szoktak vinni a betegseget az ovibol, iskolabol.

Szoval en nem erzem ugy, hogy engem duplan illetne juttatas csak azert, mert voltam olyan bator, hogy sajat elhatarozasbol ilyen kicsi korkulonbseggel vallaltam ket gyermeket.

Az ikresek kapnak tovabb es hosszabb ideig gyest. De ha belegondolsz, akkor ott nem orokol egyik sem a masiktol semmit, ott mindent duplan kell megvenni, max a mellszivot es a szules utani betetet nem, mert anyjuk csak egy van.

De ott egybol duplan jon minden havi koltseg, ami tapszerre, pelenkara, etelre, stb-re megy, nem csak egy ev korkulonbseggel, tenyleg egybol duplan.

De egyszerre kell megvenni a nagyobb dolgokat is es nem csak egyet, mint pl nekunk, hanem nekik tenyleg duplan (kisagy, hordozo, ruhak, cumisuvegek, stb).

Es nyilvan ok nem maguktol "keszitettek" ugy a gyereket, hogy ikrek legyenek, hanem a termeszet "jateka" miatt lett dupla baba. Vagy mindketto marad, vagy egyik sem (ha szoba jonne esetleg az abortusz).

Kis korkulonbsegnel viszont vagy tervezett a dolog, vagy nem, ha nem es szoba kerul az abortusz, akkor is a masodik gyerek eleterol szol a kerdes, nem mindkettoerol. Durvan hangzik, de igaz.


Ha nem pont erre gondoltal, akkor bocsi, hogy kifejtettem.

2011. júl. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De most komolyan...azt gondoltad,hogy dupla pénzt fogsz kapni???:O
2011. júl. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 3. valaszolo vagyok.

Most eszembe jutott meg valami.

Te esetleg arra gondolsz, hogy aki tobb, mint 3 ev kulonbseggel vallal ket gyermeket, az ketszer kap tgyas-t, gyed-et, gyes-t, igy viszont, hogy neked a ket gyerek kozott csak egy ev van (ahogyan nekem is) es csak a 2. gyerek 3 eves koraig kapsz gyes-t, szoval igy neked osszesen csak 4 evig fizetnek, azaz nem fizeti rad ki ketszer allambacsi azokat a penzeket, amiket nagyon korkulonbsegnel kifizetne?


Ha eredetileg erre gondoltal es nem az ikres verziora, akkor bocsi, hogy elsore nem allt ossze a kep.

De a valaszt ugy gondolom hogy erre is tudom es elfogadhato.

A lenyeg az, hogy a tgyas, gyed, gyes nem a gyerek miatti pluszkoltseg miatt jaro tamogatas, hanem a te fizeteskiesesed potlasara jar. Mivel te igy 4 evet maradsz ki, igy 4 even at jar (ha tegyuk fel a 2. gyerek 3 eves koraban allsz vissza munkaba).

Aki ketszer harom evig marad otthon, mert nagyobb a kulonbseg, annak ketszer harom evig jar a "berpotlas".

Konkretan a gyermek miatti pluszkoltsegek segitesehez a csaladi potlekkal jarul hozza allambacsi, az pedig neked is duplan jar ket gyerekre.

Sot, mondhatjuk, hogy szerencses helyzetben vagyunk, mert itt a csaladi potlek fejenkenti osszege no a gyermekek szamaval, mas orszagokban (pl Angliaban) pedig a masodik, vagy tobbedik gyerek kevesebb csaladi potlekot kap, mint az elso. Mert ott mar abbol az elvbol indulnak ki, amit itt is bebizonyitottak mar: az elso gyerek kerul havi szinten a legtobbe, a tobbedik gyermek mar nem emeli annyira a rezsit es a kosztpenzt, stb koltsegeket, mint az elso gyermek.

2011. júl. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem Te ugyanaz vagy,aki régebben már "reklamált"emiatt".Ugye nem csak aazért vállaltál 2 gyereket,mert dupla "apanázsban" reménykedtél?!Nekem 2 gyerekem van(készülünk a 3.-ra),de soha nem gondolkoztam az anyagi juttatásokon...különben egyik országban sem finanszírozzák 3 évig az otthon maradást,csak családi pótlékot fizetnek.
2011. júl. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi mind a kettőre kaptunk. Kis korkülönbség van szintén. Amikor a feleségem a nagyobbik után gyedet, kisebbikre CSEDet kapott akkor együtt a kettő igencsak szép összeg volt, 300 körül. És akkor még hozzá a csp, adókedvezmény.

Szerintem nem olyan rossz a helyzet.

2019. ápr. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!