Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a nagyi sokat foglalkozik...

Ha a nagyi sokat foglalkozik a babával, akkor azt fogja hinni hogy ő az anyja ? Jobban fogja szeretni mint a saját anyját?

Figyelt kérdés
2022. máj. 30. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem.
2022. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem tudom, hogy lehetséges. Azért nagy részben csak te vagy vele otthon, csak te látod el, nem?
2022. máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha többet foglalkozik vele mint az anyja, akkor esélyes, hogy a gyerek jobban kötődik majd hozzá.
2022. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Az a foglalkozás minőségétől függ nem a mennyiségétől. Sógornőm fia pl jobban kötődik a nagyihoz mert az minőségi időt tölt vele, figyel arra amit mond, beszélgetnek, játszanak, tanítgatja, válaszol az ötezredik kérdésre is míg a sógornőm az a : hagyjál már békén, menj már innen típus :(
2022. máj. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Anyós asszonyt anno 1 éves korában lepasszolta 2 hónapra a mamának. Amikor ment érte a végén asszony nem ismerte meg, nem akart vele menni.
2022. máj. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
és ha egy 1-2-3 hónapos babáról van szó? megérzi hogy ki az anyja ?
2022. máj. 30. 11:56
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Azt nem fogja hinni, hogy ő az anyja, viszont szorosabb kötődése lehet hozzá.

Ez olyan mint annak idején, amikor dajkák nevelték az arisztokrata csemetéket. Szorosabb volt a valós, megélt érzelmi kötelék a dajkával, mint az anyával. Ettől még tudta, hogy ki az anyja.

2022. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Megegyszer, ahhoz fog kötodni jobban, akivelmtobb időt tölt, aki többet foglalkozik vele. Kortól függetlenül
2022. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Másképp fogja szeretni.

A fiam 6 éves. Születése óta sokat van anyummal és a anyósommal is, szerencsére nálunk nagyon jó a viszony. Minden nap elmondja, hogy mennyire szeret engem, és én vagyok a legjobn anyuka, ölelget, bújik, stb...de amint alkalma van "lelépni" valamelyik mamához, már húzza is a csíkot 🤣 Azért a mamáknál több minden meg van engedve, kevesebbszer mondanak nemet, meg nincs az, hogy most várj egy kicsit kisfiam, mert ki kell teregetnem a ruhákat, és hasonlók, hanem ki van nyalva a feneke amíg ott van. De mindig rohan hozzánk haza is, és láthatóan örül, hogy megint itthon van. Nekem nincs ezzel így semmi problémám.

2022. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom rengeteget foglalkozik a lányommal már születése óta, de azért még mindig jobban kötődik hozzám és nyilván tudja, hogy én vagyok az anyja. Oké, amikor még csak pár hónapos volt, akkor igazából anyósom inkább nekem segített, amíg kicsit elmentem zuhanyozni meg hajat mosni meg ilyesmi, addig volt a kicsivel, nagyon többre nem tudta elvinni, de azért majdnem minden nap jött és töltött vele időt és beszélt hozzá és foglalkozott vele, szóval na, sokat volt vele. Később amikor meg nagyobb lett, már mentek játszótérre meg néha-néha ott hagytuk nála egy napra, amíg mi a férjemmel mentünk túrázni mondjuk vagy ilyesmi, szóval nem ilyen nagyon tartós dolgok, huzamosabb időn keresztül, hanem inkább csak aktív részese az életének. Ez nagyon pozitív egyébként, kötődik a nagyihoz is, de azért érződik, hogy ha baja van és én is jelen vagyok, akkor inkább hozzám szalad oda, cserébe viszont ha nem vagyok jelen, akkor nem dől össze a világ, hanem van megnyugvása másnál is.
2022. máj. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!