Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ekkora gond, hogy a...

Miért ekkora gond, hogy a kislányom picit lassabban csúszdázik, miért nem foglalkozik mindenki inkább a saját gyerekével?

Figyelt kérdés
2 éves a kislányom. Van, amikor úgy mászik és csúszik a cúszdán mint a szélvész, máskor inkább elnézeget és vár esetleg pár másodpercet , mielőtt lecsúszik (lehet hogy élvezi hogy magasan ülhet). Szerintem a gyerekek nagy része így tesz. Amikor már látom, hogy jönnének utána akkor mindig szólok neki, hogy csússzon mert más is szeretne. Volt, hogy nem fogadott szót és már ketten álltak mögötte akkor fogtam és levettem a csúszdáról. De azt nem várom el tőle, hogy ahogy felmászik, már azonnal csússzon. Van amikor így alakul, van amikor tényleg vár pár másodpercet. Viszont múltkor egy játszóházban az egyik anyuka fogta és lecsúsztatta a csúszdán a lányomat. Eléggé felháborodtam. NEm szóltam neki, de megvolt a véleményem. Ráadásul akkor pont tényleg nem volt túl lassú csak mögötte jött a nő gyereke és hát ő nem tud várni ugye. Csak az én lányom. Neki is kell várni, mi is sokszor várunk. Ma meg a játszótéren egy öregasszony szólt rá, hogy na csússzál már más is akar. Az unokáját utána "na fejezzük most már be ezt a csúszdázást" felkiáltással el is vonszolta onnét (kettőt csúszhatott a gyerek, mentek is rögtön haza pedig kb tíz perce érkeztek). Legszívesebben beszóltam volna neki, hogy hova siet mama?? Csak engem még nem így neveltek, hogy idegeneknek beszólogassak. Tényleg ekkora baj ez? Foglalkozzon szerintem mindenki a saját gyerekével vagy unokájával , és akkor szóljon be ha valami veszélyes dolog történik. Nem??
2017. jún. 20. 12:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%
Igazad van, csak sajnos nem olyan világot élünk, ahol mindenki a saját dolgával foglalkozik. Azért a helyedben én vissza szóltam volna, de persze nem vagyunk egyformák, írtad is, hogy te nem vagy ilyen.
2017. jún. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
70%

"Csak engem még nem így neveltek, hogy idegeneknek beszólogassak. Tényleg ekkora baj ez?"

Igen :D A hülyéknek be kell szólni :D

2017. jún. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
75%

Nem mindegy milyen stílusban adják ezt elő, egyébként teljesen jogos. Én sem szeretem, ha a lányom azért nem tud játszani, mert valaki nem rendeltetésszerűen használja a játékokat. Nézelődni máshol is lehet. Nálunk pl bunkerből indul a csúzda. Aki beleül, annak indulnia is kell. Topogni, ácsorogni, nézelődni nem szabad. Azon kívül, hogy bosszantó, nagyon balesetveszélyes.

Ha pl 2 perce ül a kislány, én is szólnék, ha közeledne a gyerekem, mert nem látnám esélyét, hogy 5 mp-en belül elindul. Finoman szólnék vagy segítenék neki lecsúszni, ha nem mer...

2017. jún. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
91%
A kozossegi jatszotereken bizony nem kenyunk-kedvunk szerint hasznaljuk a cuccokat, en mindig biztatom a fiamat, hogy ahogy felmegy, csusszon.
2017. jún. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
55%
Egyáltalán nem gond! Meg vannak zavarodva az emberek. Miért így nevelik a gyerekeket? Játszótérre akkor megyünk, ha ráérünk. Mindenki várja ki a sorát!
2017. jún. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
89%
4. vagyok, veletlen elkuldtem. Szoval balesetveszelyes hogy a tobbi szinten kicsi gyerek ott acsorog a tetejen vagy a femletran es var....
2017. jún. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
76%

5, nem a raeresrol van szo, hanem arrol hogy baleset lehet. Nalunk pl. femlepcsos csuszda van, ott kapaszkodnak a sorukra varo picik...a tetejen meg nincs korlat, aki mar felmaszott, az meg ott all es var.

Fontos a gyereket is turelemre szoktatni de nem mindegy milyen helyzetekben.

2017. jún. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
78%
Mit szólnál, ha boltban nézelődnék a pénztárnál fizetés helyett előtted ? Vagy bármilyen ügyintézésnél. A kislányod nem a világ közepe és a játszótér nem a tiétek.
2017. jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Utolsó!! A pénztárban az ember siet. A játszótéren pedig nem. Ez alapvető különbség. Amúgy meg a gyerekek rendezzék le, ha zavarja őket. Soha nem a gyerekeknek probléma, ők ráérnek, a szülők akarnak pörögni, "na menjél csúszál már", jöhet a következő, futószalag...nem a gyárban vagyunk könyörgöm! Közel sem ül ott 2 percet. Szerintem nagyon maximum 10-20 MÁSODpercről van szó. Még ennyit se bír várni senki. Nem balesetveszélyes hely, az más ha a többiek a létrán várakoznak egymás után, itt felmászik a gyerek, utána átmegy egy hídon és utána van a (rövid) csúszda, ahol le kell csúszni. Na és ő a hídon is van hogy nem átrohan hanem ballag. Nem tudom jobban leírni. Hihetetlen számomra, hogy már ez is baj. Tolerancia szint nulla.
2017. jún. 20. 13:18
 10/34 A kérdező kommentje:
Amúgy olyan volt már, hogy mondjuk egy kisgyerek lökte meg finoman hátulról, aki már csúszott volna és a lányom még ült. Az okés. Még kicsit vicces is volt. Azért mondom, ha a másik gyereket zavarja szerintem meg fogja találni a módját, hogy segítsen az előtte levő totojázónak lecsúszni, fölösleges a szülőnek helikopterkedni (bocsánat de ez tényleg az).
2017. jún. 20. 13:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!