Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel "helyettesíthetem"ezt...

Mivel "helyettesíthetem"ezt az olajat?

Figyelt kérdés
a hajlatokat eddig ezzel a gyógyszertári olajjal(napraforgóolaj) kentem másfél hónapos fiamnak,de most kifogyott,Mintha valahol olvastam vagy hallottam volna,hogy ez ugyanaz,mint a sima étolaj,azt öntik bele.Igaz ez?Ha igen,akkor ami itthon van étolaj,azzal is kenhetem neki?Ha nem,akkor mit ajánlanátok?Johnsons babaolajunk van,de azt nem merem hasznáni neki,nehogy allergizáljon.Hintőport a védőnő nem ajánlja,mert becsomósodik,és akkor nagyobb gond lesz belőle..Akkor mivel kenjem neki?Mert muszáj,mert észrevettem fürdésnél ahogy mostam,hogy "darabos"kicsit,pedig minden fürdés után megtöröltem és bekentem neki,de ezekszerint nem elég alaposan sajnos...Amúgy a hintőport hova használhatom neki?Mert 3dobozzal is van,nem akarom kidobi...vagy tényleg ennyire"rossz"lenne?
2010. szept. 18. 17:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miért olajozod a hajlatait? Ott száraz? Mert ha izzad, pont hogy nem olajozni kéne, hanem hintőporozni. Ha meg száraz, az inkább ekcéma lehet, lehet kapni rá kenőcsöt, de a boraxos popsikrém is megteszi átmenetileg.
2010. szept. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Sima, étolajat semmiképp ne használj! a gyógyszertári az tisztított, ami a boltban van, ki tudja milyen... Szerintem, ha úgy látod, hogy szükséges, használj továbbra is gyógyszertári olajat vagy nagyon jó minőségű olívát (hidegen sajtolt!!!). Én hintőport soha nem használtam épp azért, amit a védőnőd is mondott.
2010. szept. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Itt védőnő írja ugyanazt, amit én is írtam: [link]
2010. szept. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Védőnő tanácsára mi így használtuk:fürdés előtt olíva olajos vattapamaccsal áttöröltem a tenyerét,lábujjai alatt,és a tokája alatt(nem a szárazság miatt kell,hanem,hogy a szöszöket megfelelően el tudjuk távolítani).Utána irány fürdeni,és fürdés után hajlatpúderezés következett/zik.Vékony réteg púder,és! hidd el ,a jó minőségű púder nem csomósodik be.Tapasztalat.A Naturlandos a befutó.És receptre fillérekbe kerül.
2010. szept. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszönöm,igen azért olajozom mert száraz most már,amúgy meg a védőnő mondta még a legelején hogy mindig olajozzam neki.Azért kérdeztem mivel helyettesíthetem,mert most hétvége van,nin doki,gyógyszertár,viszont kennem kéne neki,olívaolajam sincs.
2010. szept. 18. 18:01
 6/15 A kérdező kommentje:
nekünk chicco hintőpor van,neki leginkább a tokája,a hónalja és a füle mögötti rész száraz,ott érdes is volt,de még nemtudtam megmutatni védőnőnek,mert pár napja vettem észre,jövőhéten jön majd.Ha ekcéma,azt honnan tudom megállapítani?
2010. szept. 18. 18:03
 7/15 anonim ***** válasza:

mi kaptunk receptre testápolót, nagyon finom levendulaillatú. ezt használom, minden este az egész testére, hintőport egyáltalán nem, és gyönyörű szép a bőre.

de nyugodtan kenheted étolajjal is, vagy olívával, amivel főzöl. amit megeszünk, az nem árthat kívülről sem:)

2010. szept. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
én johnson olajat használok de azt se minden nap, nem baj ha kimarad pár nap
2010. szept. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ha érdes is, akkor az valószínűleg ekcéma. Nekünk is olyan volt. Mutasd meg dokinak mindenképp. Én kaptam kenőcsöt rá, 2x bekentem, és elmúlt, mert viszketett is neki. Amúgy lehet kapni direkt ekcémás bőrre való testápolót.

2010. szept. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
igen érdes már pár napja a hóna alatt kicsit,akkor ez az lesz sajnos.Azt nemtudom viszket e neki,mert 2hós sincs még.Akkor elviszem az orvoshoz inkább jövőhéten.
2010. szept. 18. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!