Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet-e már egy 6 hónapos...

Lehet-e már egy 6 hónapos babának a főzelékébe olajat, lisztet tenni?

Figyelt kérdés
A kisfiam nem rég töltötte be a 6 hónapot.Gyümölcsöt 3 hete,fözeléket 2 hete adok neki de még olajat és lisztet nem mertem a főzlékébe tenni.
2011. okt. 12. 15:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Olajat lehet, de lisztet nem. Egyébként nem is értem miért kéne liszt a főzelékbe. Anélkül is finom. Magunknak sem teszek bele sose. Nem kell annyi főzőlé és akkor nem lesz híg.
2011. okt. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én már raktam bele neki 6 hónaposan oliva olajat.Lisztel még nem sűrítek,de erre én is kíváncsi lennék,mikortól szabad.
2011. okt. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
4 és 7 hónapos kor között anyatejes babáknál a liszt bevezethető,mert a gluténnal szemben az anyatejnek védőhatása van..... diet.
2011. okt. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszön a gyors választ.Egyébként a lisztet a gyerekorvos mondta de én nem szívesen raknék bele.
2011. okt. 12. 15:36
 5/18 anonim ***** válasza:

lassan rakhatsz bele rántást.

én előbb olivaolajat tettem. 6,5 hótól

2011. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy glutén bevezetéseként adható a búzaliszt 6 hónapos kortól.
2011. okt. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

adható a búzaliszt, de sztem a glutén bevezetése miatt mondta a dokid, azt mással is be lehet vezetni.

én 7 gabonás péppel vezettem be.

2011. okt. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Lehet bele lisztet rakni, rántásként. Sokan idegenkednek tőle, mert "rosszul hangzik". Praktikusan 250 grammnyi ételbe kb egy negyed mokkáskanálnyi rántással érdemes kezdeni. Ezt a mennyiséget nyilván nem lehet kislábosban előállítani naponta. Tehát érdemes egy kezelhető, 3-4 napi mennyiséget elkészíteni,és hűtőbe tenni. A célja pedig az, hogy a baba gyomra megtanulja "kezelni" a rántás összetevőit. Együtt, és külön-külön is fog találkozni olajjal, liszttel a táplálkozása során, a "vékonyan" berántott főzelékek erre készítik fel a szervezetét.
2011. okt. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Egyfajta pépet már kap.Milupa ha rízspépet.Az orvos írta fel.Ettől függetlenül adhatom neki ezt a 7 gaponás pépet?Mikor adjam neki?Reggel ,délben,este?Hol lehet ilyet kapni?
2011. okt. 14. 23:47
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Azhiszem így már bátrabban állok a dologhoz.Sokat segítettek a válaszok.
2011. okt. 14. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!