Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kutyagazdi anyukák! Miért...

Kutyagazdi anyukák! Miért kell a kutyát féregteleníteni? Mi baja lehet a gyereknek?

Figyelt kérdés
És mennyire veszélyes? És mekkora az esély rá, hogy baja lesz tőle a gyereknek?
2010. szept. 18. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hát már a nevében is benne van.féreg--telenít.tehát nem fog semmi gilisztát kaksizni a gyerek
2010. szept. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

A giliszták elszaporodnak a bélrendszerben. Az nem tudja az ételt rendesen feldolgozni. Ha nem kezelik, a "gazda" vészesen lefogy,és extrém esetben meg is hal. Ez ma műr nem fordul ugyan elő,de én emitt sem tartanék kisgyerekkel egy lakásban kutyát,macskát. A szőre sem éppen egészséges egy pici számára. A levegőben is lehet állatszőr,amit belélegezhet.

Az állatnak a lakáson kívül van a helye.

2010. szept. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

a kutya emésztőrendszerében férgek, giliszták élhetnek. ezek petéi a kakival jutnak a külvilágba. a kíváncsi gyerek ezzel millió módon találkozhat: megfogja a kakit, játszik a fertőzött homokozóban stb., de akár a már kiszáradt kakiból a levegő útján is terjedhetnek az élősködők. ha ez a gyerek emésztőrendszerébe jut, ott fejlődik ki, elvonva a tápanyagot tőle. vagyis a gyerek eszik, de nem hízik, sovány marad, vérszegény lehet stb. más, súlyosabb tünetet szerintem csak nagyon ritkán okoz a kutyától kapott féreg.

de ha nincs is gyereked, akkor is kell a kutyát féregteleníteni, ez "alap", mint a bolhairtás is például.

és ha nincs is kutya a közelben, akkor is lehet férges a gyerek is.

bocsi, ha kicsit undorító voltam, de hát ez a természet:)

2010. szept. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 pomat ***** válasza:
2010. szept. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs gyerek akkor is rendszeresen KELL a kutyát féregteleniteni,mivel felnőttre is veszélyes meg a kutyának sem tul jó...de ennek egyértelműnek kéne lenni minden kutyás háznál.És igen,a gyerek baromi könnyen összeszedheti mert mindent összetapogat a kis kezével,csuszik mászik,aztán meg a szájába veszi.
2010. szept. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 pomat ***** válasza:
100%
Ez igaz kell féregteleníteni így is úgy is, mint a fenti cikk említi a kinti kutyákat fél évente, a lakásban tartott kutyákat negyedévente, de ha baba ven ez lehet gyakoribb is! Csak erre kell odafigyelni!!!
2010. szept. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Már nem azért de ha így gondolkozol akkor ne legyen kutyád! A kutyát SAJÁT MAGÁÉRT kell féregteleníteni hogy Ő ne legyen beteg (és mellegles mások se). Ez eszedbe sem jut? És MINDIG kell nem csak akkor amikor gyerek van. Vagy te hogy gondolod? Azon a pár száz forinton fogsz spórolni és spekulálsz hogy a kutyában hemzseghet a féreg ha a gyerekbe nem megy át?
2010. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jajjj, hogy mindig van egy-egy idióta, aki elolvas egy kérdést, és úgy gondolja, hogy "no most ennek is beszólok!"... Mi az, hogy "ha így gondolkodsz"? Hogy gondolkodom? Miből gondolod, hogy van kutyám? Vagy, hogy akarok? Ha már olyan fene-nagyon érdekel a sztori, akkor elmondom, hogy egy ismerős nem tudta megmondani, hogy féregteleníteni szokták-e a szülei a kutyájukat, ahová néha elmegyünk a gyerekünkkel. Én pedig nem engedem a gyereket a kutya közelébe, egyrészt mert még pici, másrészt ha nagyobb lesz, akkor sem fogom, amíg meg nem tudom, hogy a kutya féregtelenítve van-e. A gazdáktól eddig azért nem kérdeztem meg, mert úgy gondoltam, hogy ez annyira alap, hogy nem sértem meg őket vele. Viszont mivel a fiuk nem vágta rá rögtön, hogy "naná, hogy mindig féregtelenítik", így már nem vagyok benne biztos. Sőt, az illető még soha nem is hallott arról, hogy a kutyát féregteleníteni kellene, és hogy miért kéne, és mi baja lehetne akkor tőle a gyereknek. Ezért tettem fel a kérdést. Neki. Megmutatni. Továbbra is hangsúlyozom, hogy azért még mindig valószínű, hogy a szüleinek is nyilvánvaló a féregtelenítés.

Mindenkinek, aki értelmes választ írt, köszönöm szépen a segítséget! :)

2010. szept. 20. 09:53
 9/10 pomat ***** válasza:

Hahóó az nekem szólt szerintem, nem neked:-))


Azt mertem írni, hogy a féregtelenítés függ a környezettől, és nem a kutya miatt féregteleníts havonta:-))

De én az alap, általános állatorvosi véleményt írtam le, és mindenki szive jogy hogy dönt:-)) A kutyatartóé a felelősség, hogy mit választ, és nem én irtam le, hogy kell választani, csak felvázoltam a fontosabb információkat:-))))

2010. szept. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, Pomat! :) Attól pedig elnézést kérek, akit leidiótáztam, egyértelműen én vagyok a paranoiás idióta, aki mindenhol azt látja, hogy belekötnek. Bocsi!
2010. szept. 20. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!