Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nyugtatja a babát ha...

Tényleg nyugtatja a babát ha levendula illóolajat párologtatok alvásnál? Mibe tegyem, hogyan csináljam? Éjszakára is szabad?

Figyelt kérdés
7 hós lányom nagyon nyugtalanul alszik éjjel, fél - 1 óránként felébred. Fogára már adtam Nurofent, viburcolt, chamomilla 15 ch-tm, de egyik sem segített, sztem nem azért ébred. Most beszereztem aloe activatort és borostyánláncot is, gondoltam megpróbálom a levendulát is hátha segít, már nagyon kivagyok.
2008. dec. 19. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát persze! Mi úgy csináljuk, hogy vettünk levendulás fürdő sót (Neogranormon, patikában kapható, ezer párszáz Ft) azt tesszük a vizébe.

Az egyik textilpelusból varrtam egy kis zsákocskát, abban van levendula ág, időnként cseppentek rá illóolajat, ezt felakasztottam az ágya fölé. Fogfájós, nyűgös időszakban is alszik, mint a bunda.

2008. dec. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hol lehet levendula ágat venni,mert ez engem is érdekelne.
2008. dec. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az is elég, ha veszel párologtató (aminek mécses van az aljában, a tetejébe vizet kell tenni) és teszel rá pár csepp illoolajat.

Vigyázz vele azért, mert nagyon erős!

(mi a kocsiba akartunk venni illatpárnát, de jó, hogy meghallotta az eladó, mert mindjárt felvilágosított, hogy álmosít..)

2008. dec. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ilyen mécsest hol tudok beszerezni? köszi a segítséget
2008. dec. 19. 12:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Ilyesmit akár utcai bódékban is kapsz ilyenkor, bele való teamécsest pedig szinte bármelyik boltban találsz. Plus, Kaisers, spar, Praktiker, obi, nagyobb bevásárló központok stb. Bár nekünk is van, én nem mertem a gyerek szobájába égő gyergyát tenni, simán egy műanyag dobozba melegvizet teszek, abba cseppentek 1 cseppet az illóolajból (iszonyú erős az illata!) és ráteszem a radiátorra.
2008. dec. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia mécses akár dm,1eurós,de nálunk a cba-n is van.Én citromfűolajat használok,ha nagyon nyűgi
2008. dec. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A levendulával óvatosan,mert igaz hogy fájdalomcsillapító,de fejfájást,hányingert,rosszullétet okozhat ha sokáig párologtatjuk,vagy érzékenyebb a baba az illatára. A citromfű illóolajának csak nyugtató hatása van,de nem fájdalomcsillapító.
2008. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, a levendula tényleg nyugtat, ez van a fürdetőkben is, mármint azokban, amiket úgy árulnak, hogy elalvás könnyítő. Illóolajat kisebb lakberendezési boltokban árulnak pl., ahol mindenféle csecsebecse van, ilyen bazár szerűségek. It biztosan árulnak párologtatót is, de én már a Tesco-ban is láttam. Mondjuk én nem párologtatok levendulát mert borzalmasan ki nem állhatom az illatát, nálunk más illatok vannak :) Ja, arra figyelj, hogy a kisbaba szobájában inkább elalvás előtt párologtass, amikor már alszik, akkor ne hagyj ott felügyelet nélkül égő gyertyát mert balesetveszélyes. Ja, és nekem volt olyan párologtatóm, ami egy kis üveg "vödörből" áll, és alá egy fém kosárba kellett tenni a teamécsest. Megtöltöttem vízzel az üveg vödröt és belecsepegtettem az olajat, aztán elfeledkeztem róla, és amikor elpárolgott a víz és az olaj, akkor túlhevült az üveg és szétpattant. Szóval az ilyesmivel vigyázz.
2008. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A levendula ágat én az anyukámtól kaptam, neki volt a kertben. De láttam már piacon öreg néni által árulva. Elképzelhetőnek tartom, hogy van nagyobb virágosnál, kertészetben (pl. Oázis)


Jótanács: nagyon figyelj, hogy milyen olajat veszel, beleestem már abba a csapdába, hogy nem illóolajat vettem, hanem illatos olajat. Nem mindegy, míg az első egy tiszta olaj, addig a második hígított valami. Azóta én csak Aromax-osat veszek, nem sokkal drágább, viszont biztos, hogy 100% illóolaj.

Apropó Aromax: csinált egy olyan összeállítást, hogy milyen tünetre milyen illóolaj használ. Onnan kiírva:

álmatlanság: bazsalikom, cickafark, citomfű, clementine (?), ilang-ilang, jázmin, kakukkfű, kamilla, kámfor,lavandin (?), levendula, majoranna, mandarin, narancsvirág, petitgrain (?), római kamilla, rózsa, szantálfa, vetiver (?).

Ha valakinek erős a levendula, bátran lehet próbálkozni.

A mandarin-levendula (lehet is így kapni Relax néven) is bejön nekünk.

2008. dec. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én pont tegnap próbáltam ki a levendula illóolaj párologtatást. Elég kevés sikerrel. Most lesz 9 hónapos, és semmi sem segít... Neked azóta változott a helyzet?
2009. jan. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!