Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond lehet belőle, ha a hipós...

Gond lehet belőle, ha a hipós felmosóvízbe még levendula illóolajat is tettem? Nem üti egymást a kettő?

Figyelt kérdés
Párom csinálta a felmosóvizet, és én levendula olajjal szoktam felmosni a fertőtlenítő hatása miatt, vagy teafa olajjal. Most párom rakott bele sima hipót, én meg még levendula olajat. Már felmostam az egész lakást, mire jött, hogy fura szag van. Gyerekek is vannak, de ők nem szóltak. Én viszont nem éreztem a fura szagot, náthás vagyok. Nem lesz gond belőle, hogy beszívta a baba? Azt tudom, hogy a hipó mellé mást nem lehet tenni, ami fertőtlenítő, de hogy illóolajat lehet-e azt nem tudom, ezért kérdezem.
2011. szept. 29. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Illoolajjal takaritani? Az nem takaritasra valo. A hipo helyett inkabb fertotlenito hatasu felmosofolyadekot vegyete. Annak meg illata is van.
2011. szept. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Természetes fertőtlenítőket szeretem, nem vagyok a klóros tisztitószerek híve a gyerekek miatt.
2011. szept. 29. 17:56
 3/8 A kérdező kommentje:
A hipót sem szeretem, a párom viszont igen, ő tett bele.
2011. szept. 29. 17:57
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
De a teafa olaj termeszetgyogyaszatban hasznalatos, az nem tekeritoszer. Azzal aztan takarithat, nem ered el azt a hatast. A mai tisztitoszerek kozott is talalhatsz klormenteset. en sem tamogatom a hipot gyerekek kozeleben.
2011. szept. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
bocs: takaritoszer
2011. szept. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

A levendula a nyugtató hatásáról híres.

Illóolajjal felmosni? Hát elég nevetséges. Járólapot, vagy padlót mosol fel amúgy? Nem lett még semmi baja?

Illóolajat párologtatni, vagy masszírozni szoktak.

Ha illatosítani akarod a lakást, akkor a lámpabúrára csepegtess pár cseppet, vagy tegyél kis szagos zsákokra belőle.

Ha meg fertőtleníteni akarsz, ott az ecet, az úgymond természetbarát és szaga sincs később. Vagy vehetsz újfajta bio tisztító, felmosó szert.

2011. szept. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Igen, az ezet az jó és sóval keverve még a vízkövet is leszedi. Valamint nekem van gőztisztítóm. Azzal lehet járólapot, ablakot, fürdőszobát takarítani. Így a gőzzel elölöm a bacikat és az odaszáradt dolgokat is átnedvesíti és csak törölni kell.
2011. szept. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Több hozzászóló is írta az előbbiekben, hogy illóolajjal nem szokás takarítani. Talán ez évtizedekkel ezelőtt még így volt, "nem volt szokás", de manapság ez átlagos. Mi is (családom és én) szoktunk illóolajat használni a takarítás során. Aki odafigyel a környezetére, az természetbarát anyagokat igyekszik használni, akár takarításhoz is. Manapság nem kéne, hogy meghökkentő legyen az illóolajak ilyen területen való alkalmazása.
2012. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!