Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyaki blokk? Csigolya csúszás?

Nyaki blokk? Csigolya csúszás?

Figyelt kérdés
Van egy 15 hónapos lányunk, akinél pár hete derült ki, hogy a nyaki 1es és 2 es csigolyaja el van csúszva, nyaki blokk. A mozgás fejlődése igen lemaradott, 10 hónapos kora óta kúszik, szabálytalanul, ülni azóta ül fel, amióta túl vagyunk egy kiropraktor kezelesen. Maszasnak nyoma sincs. Felállással próbálkozik, azonban elég hipoton. Természetesen hónapok óta járunk devenyre, gyakorlatilag eredménytelenül, az lenditett egyet rajta, hogy a kiropraktor helyére csusztatta a csigolyait, azonban még szüksége van kezelesre. Az érdekelne akinél szintén hasonló probléma volt, hány kezelés után érte utol magát, illetve van e akinél szintén ilyen későn derült ki a probléma,hogy alakult a mozgasfejlodes.
2022. jún. 7. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Neurológus, fejlődés neurológus vagy ortopédus látta? Hipotonia okát tudják? Dévényes csak passzívan kezeli vagy aktív feladatokat is végez vele? Más típusú fejlesztést kap?
2022. jún. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1! Remélem, hogy látta orvos is...
2022. jún. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyakcsigolya elmozdulást csak röntgen felvétel alapján lehet egyértelműen igazolni.

Az 1-es, 2-es nyakcsigolya elmozdulása életveszélyes állapot, légzésbénulással járhat.

Ha ez felmerült, mindenképpen orvoshoz vinném, egyebekben fenntartásokkal kezelném ezt a 'diagnózist' és a hipotónia valódi oka(i) után (is) kutatnék.

2022. jún. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hónapok óta jártok Dévényre eredmény nélkül.


Hát persze. Ott nem az eredmény a cél,hanem a hosszú kezelés valami jól hangzó idióta diagnózis alapján.


Vidd el orvoshoz sürgősen! Ortopédus és fejlődésneurológus lássa mindenképpen!

Utána lehet csak bármit mondani. És röntgenezzék is meg!

2022. jún. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már vártam a sok vidd el orvoshoz választ. Szerintem minden szülő elviszi orvoshoz a gyerekét, ahol egyértelmű gondok vannak. Én is elvittem, fejlődés neurológusunk is van, akinél gyakori látogatást teszünk. Emelett kap komplex fejlesztést. Magán úton devenyezunk, tsmt tornazunk. Röntgen, és koponya MR is készült. A röntgen is kimutatta a csigolya csúszást. Az MR teljesen negatív lett. Szellemileg teljesen rendben van. Sajnos igen a csigolya elcsuszas tüneteit mi mind tapasztaltuk, a légzés problémákat, a táplálkozási nehézseget. A neurológusunk, a gyerekorvos, a védőnő, a deveny tornász, a kiropraktor is egy véleményen van, hogy sajnos minden hátterében ez áll, csak sajnos későn derült ki. Sorstars anyukákat keresek,hogy mire számíthatok. Már két anyukát találtam, akiknél szintén ez volt a probléma, és szerencsére a későbbiekben semmi gondot nem okozott. Így kérem csak az írjon, akinek tapasztalta van ezzel, a vidd el orvoshoz és egyéb hozzászolasok nem visznek előrébb.
2022. jún. 8. 09:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk ugyanez volt/van. Már rögtön az elején szoptatási nehézségünk vot. Elvittem a gyerekorvoshoz, aki rögtön látta, hogy valami van a nyakával, csak az egyik oldalra fordítja a fejét, de mondta, hogy tegyem mindig máshogy a kiságyba, érje több oldalról inger. Nem hagytam magam, mert éreztem, hogy itt más lesz a baj. Elvittem Dévényeshez, aki mondta, hogy hipoton és nyaki blokkja van, vigyem kiropraktőrhöz. Oda is elvittem és valóban mondta, hogy az 1. nyakcsigolyája el van csúszva. Összesen 3 kezelésen voltunk nála, mire azt mondta rendben van.

A fejlődés neurológus ugyanazokat mondta amit a Dévényes, hipoton és idegrendszeri éretlensége van.

A következő gyerekorvosi látogatáson mondta a dr.nő, hogy légzési nehézsége van a babának, kapkodja a levegőt. (Szerinte ez nem a nyaki blokk miatt van, szerintem viszont biztosan.)

Nálunk jól alakult a mozgásfejlődés, csak a kúszás volt szabálytalan, de mi már pár hetesen csináltuk a kezeléseket.

Tényleg igaz, hogy ha érzed, hogy valami nincs rendben ne hagyd magad és járj utána.

2022. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!